Kurs wykorzystuje metodologię opartą na działaniach zawodowych, dzięki czemu wokół projektowego rdzenia w tym współczesnym projekcie i szkoleniu z ilustracji powstają liczne kluczowe tematy. Ta struktura umożliwia uczenie się poprzez projektowanie oraz szkolenie naszych studentów w procesach projektowania i nowoczesnych narzędziach cyfrowych i komunikacyjnych stosowanych w projektowaniu graficznym. Dodatkowo każdy projekt jest prowadzony przez ważnych pracujących specjalistów, którzy prowadzą naszych uczniów przez proces projektowania i metodologię prawdziwego projektu ilustracyjnego.

Mocne strony kursu

  • Zagraj w dwie ekscytujące gałęzie komunikacji wizualnej: projekt graficzny i ilustracja.
  • Zajęcia praktyczne i warsztaty eksperymentalne, aby poprawić swój angielski, ucząc się technicznego języka dziedziny twórczej.
  • Harmonogram zgodny z badaniami lub pracą.
  • Dostęp z dyplomem ukończenia szkoły średniej.
  • Wszyscy nauczyciele pracują zawodowo.

Metodologia

Styl nauczania kursu jest głównie praktyczny. Uzyskane treści teoretyczne są stosowane przy użyciu eksperymentów i aktywnego uczestnictwa. Dlatego równolegle z teorią i techniką opracowywane są warsztaty eksperymentalne i projektowe. Kurs składa się z trzech bloków rozłożonych na dwa semestry:

1. Projektowanie i kreatywność

Teoretyczna i praktyczna znajomość podstaw i odniesień związanych z projektowaniem, kolorem, formą, językami wizualnymi i strukturalnymi.

2. Projekt

W trakcie kursu prowadzone będą projekty i warsztaty związane z przestrzenią, użytkownikiem i doświadczeniem, w którym gromadzona jest wiedza zdobyta w innych przedmiotach. Projekty są ćwiczeniami dla większego rozwoju koncepcyjnego, technicznego i szczegółowego, w przeciwieństwie do warsztatów, które są bardziej intensywne, kreatywne i eksperymentalne.

3. Komunikacja

Komunikacja jest najważniejszym narzędziem do przekazywania pomysłu i wyjaśniania projektu. Z tego powodu tak ważne jest nauczenie narzędzi i pewnych technik potrzebnych do przedstawienia i przekazania projektu graficznego i ilustracji.

Program studiów

Przeszkolenie w zakresie narzędzi cyfrowych i komunikacyjnych zastosowanych do zaprojektowania i wykonania prawdziwego projektu ilustracyjnego.

Projekty eksperymentalne

Rysunek i przestrzeń
Zdobycie umiejętności niezbędnych do radzenia sobie ze współczesnym rysunkiem w tych wymiarach: zastosowanie rysunku na powierzchniach, scenografii, wielkoformatowym i dostosowanym do konstrukcji.

Materiały eksperymentalne
Opanowanie różnych technik i materiałów, które zwykle nie są związane z klasyczną ilustracją: wszystkie nadruki , ceramika, druk 3D, origami, cięcie laserowe ... do wyników opartych na obiektach.

Druk eksperymentalny
Łącząc język czysto graficzny (typografia) z ilustrowanym formatem książki, uczniowie wykorzystają warsztat drukarski, aby dowiedzieć się, jak wiązać i różne techniki objęte warsztatem drukarskim: risografia, druk typograficzny, sitodruk i tłoczenie.

Cyfrowa ilustracja
Zagłębiając się w możliwości interaktywnej cyfrowej ilustracji, zaproponowane zostaną metody eksperymentalne w różnych mediach, które posłużą do zrozumienia narracyjnych wymiarów ilustracji: od podstawowych technik animacji po portfele związane z nowymi technologiami.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 46 więcej kursów w IED – Istituto Europeo di Design Madrid »

Ostatnia aktualizacja Czerwiec 9, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Paź 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,700 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Paź 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa