Kurs kosmosu, materii i światła

Informacje ogólne

Opis programu

Dlaczego?

Poprowadź ucznia do projektowania przestrzeni, w których interakcja między światłem a materiałem napędza proces projektowania i budowę projektu. Światło będzie elementem strukturalnym rytmu, systemu kosmicznego i atmosfery przestrzeni.

Do kogo?

Kurs skierowany jest do osób, które chcą się wyróżnić jako projektanci przestrzeni kosmicznej: architekci, projektanci, projektanci oświetlenia, scenografowie, od bardziej wykształconego spojrzenia do światła i spójnego procesu twórczego. Proces selekcji obejmuje przegląd portfolio.

Jak to jest?

Zgodnie z metodologią MADEIN kurs rozwija się w oparciu o podejście fenomenologiczne, koncentrując się na procesach myślenia i tworzenia, które umożliwiają uczenie się projektowania przestrzeni zakorzenionego w aspektach ludzkich i sensorycznych.

„Architektura pojawia się po raz pierwszy, gdy światło słoneczne uderza w ścianę. Światło słoneczne nie wiedziało, co to było, dopóki nie uderzyło w ścianę.

Louis Kahn

Rynek

Zgodnie z metodologią MADEIN kurs rozwija się w oparciu o podejście fenomenologiczne, koncentrując się na procesach myślenia i tworzenia, które umożliwiają uczenie się projektowania przestrzeni zakorzenionego w aspektach ludzkich i sensorycznych.

Kurs skierowany jest do doświadczonych profesjonalistów, którzy dążą do poszerzenia i pogłębienia zdolności twórczych, dzięki czemu ich projekty mogą być pełne znaczenia i celu, wyróżniając się na rynku.

Student poszerzy i pogłębi zdolności twórcze, dzięki czemu ich projekty będą miały pełnię sensu i celu, wyróżniając się na rynku.

Przestrzeń kursu, materia i światło

Od dogłębnych i empirycznych badań zachowania naturalnego i sztucznego światła w przestrzeni kosmicznej i wykorzystując metodologię MADEIN (opracowaną przez architekta Josepa Ferrando), student rozwija umiejętność myślenia w przestrzeniach wieloczujnikowych, innowacyjnych i zaskakujących.

Zastosowanie metodologii MADEIN w tym kursie podkreśla materiał, który powoduje postrzeganie wszystkich form architektonicznych w przestrzeni: Światła .

Treść kursu

Moduł 01 | Uzasadnienie metody Maiden (12h)

Moduł ten będzie ukierunkowany na wiedzę i eksperymentowanie z procesami i sposobami patrzenia i myślenia o projektowaniu przestrzeni z metodologii MADEIN.

Studenci, którzy już podjęli studia magisterskie w zakresie projektowania przestrzeni - Madein, mogą zostać zwolnieni z udziału w 12 godzinach wprowadzających.

Moduł 02 | Materia i światło (48h)

W tym module zostaną wprowadzone tematy i światło. Zbadane zostaną kreatywne i innowacyjne możliwości wizualnego podejścia do światła jako materii pierwotnej i wtórnej w konstrukcji przestrzeni.

Od ćwiczeń praktycznych i głębokich i empirycznych badań zachowania naturalnego i sztucznego światła w przestrzeni; dyskusji teoretycznej dotyczącej miejsca projektanta w koncepcji przestrzeni mistycznych; a na podstawie przedstawionych studiów przypadku uczniowie zostaną poprowadzeni do procesu tworzenia multisensorycznej, multidyscyplinarnej, innowacyjnej i zaskakującej przestrzeni.

Rejestracja i rejestracja

Pierwszym krokiem do procesu aplikacji jest wypełnienie formularza. Dzięki temu możemy wiedzieć trochę więcej o ich zainteresowaniach, a koordynatorowi poznać profil kandydatów.

Po wysłaniu listu poczekaj na kontakt z dalszymi informacjami i instrukcjami.

Warunki płatności

  • Rabat gotówkowy
  • ** Specjalne warunki dla absolwentów i partnerów biznesowych

* Kurs może zostać przełożony lub odwołany, jeśli nie osiągnie minimalnej liczby studentów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable arc ... Czytaj więcej

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable architecture and of strategic and service design. Pokaż mniej