Kurs kawowy

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 4

Opis programu

Wprowadzenie do wspaniałego świata kawy!

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym baristą, czy koneserem kawy, ten jednodniowy kurs jest doskonałym wprowadzeniem do branży. Zostaniesz przeszkolony w zakresie podstawowych technik i metod baristy poprzez szkolenie praktyczne. Co więcej, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia - po prostu chęć nauki i pasja dla branży.

Idealny kurs dla miłośników kawy

Rozwiń swoją wiedzę o kawie

Kurs został starannie opracowany przez czołowych ekspertów branży kawowej. Na tym intensywnym jednodniowym kursie poznasz każdy etap fascynującego procesu produkcji kawy, od gospodarstwa do filiżanki. Dowiedz się o różnych metodach zaparzania używanych do ekstrakcji ziaren, o tym, jak palacze rozwijają odmienne smaki, jak stosować różne profile prażenia i, jak oczywiście zaparzyć doskonałe włoskie espresso.

Dowiedz się, jak zrobić idealną kawę

Szybko nabierzesz pewności, korzystając z młynka, ekspresu do kawy i wszystkich innych niezbędnych urządzeń do espresso. Następnie nauczysz się produkować każdy napój w menu na bazie espresso z umiejętnościami na poziomie baristy, od macchiatos po cappuccino.

Podsumowanie kursu

Pod koniec tego jednodniowego kursu będziesz robić wszelkiego rodzaju kawy na bazie espresso z umiejętnościami i precyzją na poziomie baristy. Nasi doświadczeni instruktorzy nauczą Cię podstawowych umiejętności włoskiego baristy i technik warzenia poprzez praktyczne szkolenie. Dowiesz się, jak przygotować i podać idealne espresso, macchiato, cappuccino i inne produkty za własną, specjalnie zbudowaną stacją barista.

Nie tylko będziesz w stanie zaimponować swoim znajomym niesamowitymi umiejętnościami i wiedzą na temat robienia kawy, ale będziesz wiedział, jak korzystać ze sprzętu kawowego jak profesjonalista i pewnie rozpocząć pracę w kawiarni.

Uzyskaj certyfikat od specjalistycznego stowarzyszenia kawy

Stowarzyszenie kawy specjalistycznej (SCA) to organizacja non-profit, która reprezentuje tysiące profesjonalistów z branży kawowej na całym świecie, od producentów po baristów. Oferują one program umiejętności kawy złożony z sześciu różnych modułów.

Ten kurs kawy (1 dzień) zapewnia umiejętności potrzebne do zaliczenia modułu SCA Wprowadzenie do kawy. Ten egzamin nie jest objęty kursem i jest całkowicie opcjonalny. Ale jeśli chcesz przystąpić do egzaminu po zakończeniu kursu, upewnimy się, że będziesz w pełni do tego przygotowany. Po zdaniu otrzymasz certyfikat SCA i zdobędziesz 10 punktów do dyplomu Coffee Skills. Egzamin kosztuje 60 € i można go zarezerwować przez EBS. Odbędzie się to pod nadzorem trenera autoryzowanego przez SCA w określonym dniu po kursie EBS

Pamiętaj, że zdanie egzaminu SCA jest całkowicie opcjonalne.

Jeśli chcesz dalej rozwijać swoje umiejętności związane z kawą i chcesz bardziej intensywnego kursu, nasz kurs baristy (5 dni) może być właśnie tym, czego szukasz. Poznasz wszystkie umiejętności i techniki potrzebne do zostania profesjonalnym baristą przez 5 dni praktycznego treningu.

Omówienie zawartości kursu

 • Wprowadzenie do historii kawy
  Dowiedz się o fascynującej podróży kawą, od jej początków w Etiopii, Jemenie i świecie arabskojęzycznym po współczesną kulturę kawy w Europie. Dowiedz się wszystkiego o różnicy między Arabiką a Robustą, uzyskaj wgląd w główne kraje konsumujące kawę i wiele więcej.
 • Globalna produkcja kawy
  Przeanalizujemy najważniejsze kraje produkujące kawę i zbadamy, jak położenie geograficzne wpływa na smak kawy.
 • Proces prażenia
  Zapoznaj się z procesem palenia kawy, naucz się, jak konserwować paloną kawę i delektuj się degustacją jasnej i ciemnej palonej kawy przygotowanej za pomocą francuskiej prasy.
 • Metody warzenia piwa
  W tej praktycznej sesji zapoznasz się z różnymi metodami parzenia i poznasz różnicę między niedostatecznym i nadmiernym ekstrakcją, poznasz proces mielenia i dozowania kawy espresso i kawy filtrowanej.
 • Espresso
  Dowiedz się, jak szybko i pewnie korzystać z ekspresu do kawy. Poćwicz przygotowywanie napojów na bazie espresso, w tym macchiatos, cappuccino, białych i innych.
 • Sesje degustacyjne
  Rozwiń swoje podniebienie kawowe i zwiększ swoje uznanie dla kawy podczas zabawnych sesji degustacyjnych. Poznaj różnicę między różnymi rodzajami kawy:
  • Kawa rozpuszczalna i kawa filtracyjna
  • Kawa Robusta i Arabica
  • Specjalna kawa przygotowana przy użyciu ekspresów do kawy Chemex i Aeropress

Na kursie kawy ...

 • Naucz się robić idealną kawę w stylu baristy w domu
 • Dodaj nowe umiejętności do swojego CV
 • Kontynuuj swoją pasję i naucz się wszystkiego o kawie
 • Zacznij pracę w kawiarni zaraz po kursie
 • Zarób dodatkową gotówkę podczas nauki lub pracy
 • Poczuj smak branży kawowej, aby przekonać się, czy to dla Ciebie
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

European Bartender School is the world’s leading bartending school. We pride ourselves on training aspiring bartenders to a globally recognised standard. We already trained +70,000 graduated for 20 ye ... Czytaj więcej

European Bartender School is the world’s leading bartending school. We pride ourselves on training aspiring bartenders to a globally recognised standard. We already trained +70,000 graduated for 20 years. Pokaż mniej
Barcelona , Londyn , Phuket , Paryż , Nowy Jork , Amsterdam , Kapsztad , Sztokholm , Rzym , Kos , Sydnej + 10 Więcej Mniej