Kurs języka angielskiego dla celów akademickich (EAP)

Informacje ogólne

Opis programu

Program English for Academic Purposes (EAP) jest przeznaczony dla studentów języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) na wszystkich poziomach, którzy: planują wstąpić do amerykańskiego college'u lub uniwersytetu na poziomie licencjackim; trzeba przygotować się do egzaminów TOEFL i IELTS; chcą odnieść sukces w klasie uniwersyteckiej z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego.

Najważniejsze elementy programu

Zwolnienia TOEFL

Studenci ubiegający się o przyjęcie na studia licencjackie i magisterskie SDSU oraz lokalne kolegia mogą kwalifikować się do zwolnienia z egzaminu TOEFL po ukończeniu poziomów zaawansowanych.

Licencjackie warunkowe przyjęcie do SDSU

Studenci, którzy planują uzyskać tytuł licencjata na SDSU, mają możliwość ubiegania się o warunkowe przyjęcie na studia licencjackie.

Rozwój umiejętności akademickich

Program EAP pomaga międzynarodowym studentom ESL w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu na amerykańskich uniwersytetach.

Doradztwo uniwersyteckie

ALI udziela porad w sprawach akademickich i wyborze uczelni. Doradcy pomagają studentom w składaniu wniosków o przyjęcie na San Diego State University i inne szkoły.

Interakcja z native speakerami

Studenci EAP mają okazję ćwiczyć swoje umiejętności mówienia i słuchania po angielsku oraz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze amerykańskiej poprzez interakcję z native speakerami. Biuro ALI Student Life może również pomóc uczniom w nawiązywaniu kontaktów z native speakerami poza salą lekcyjną.

Zapisz się na zajęcia SDSU

Zaawansowani studenci EAP mogą zapisać się na maksymalnie dwa regularne zajęcia SDSU (sześć jednostek) * ze studentami amerykańskimi w semestrze jesiennym lub wiosennym. Oficjalne oceny, punkty i transkrypcje SDSU są przyznawane i mogą być przenoszone na inne uniwersytety. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz EAP Plus poniżej.

* Obowiązuje dodatkowa opłata.

Testowanie i umieszczanie

Program EAP oferuje naukę języka angielskiego na wszystkich poziomach od początkującego do zaawansowanego. Uczniowie przystępują do testów kwalifikacyjnych w celu określenia ich poziomu angielskiego. Są testowani w różnych obszarach umiejętności (słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie) i umieszczani zgodnie z ich różnymi potrzebami i umiejętnościami. Uczniowie na niższych poziomach uczęszczają na zajęcia integracyjne. Pod koniec każdego semestru studenci mają możliwość ponownego przetestowania, aby zmierzyć swoje postępy.

Angielski dla celów akademickich

 • Liczba tygodni: 12 latem, 17 wiosną lub jesienią.
 • Godziny zajęć: 23+ tygodniowo.
 • Wymagania: Preferowana wcześniejsza nauka w języku angielskim.
 • Obejmuje również: Wszyscy studenci mają dostęp do poradnictwa akademickiego, poradnictwa dla studentów, zajęć do wyboru, klinik wymowy, grup konwersacyjnych, laboratoriów językowych i komputerowych, biblioteki SDSU i obiektów sportowych.

Studenci przyjeżdżający po dacie rozpoczęcia EAP mogą uczestniczyć w programie Intensive English for Communication (IEC) do rozpoczęcia następnej sesji EAP.

Program

Testy kwalifikacyjne

Po przystąpieniu do egzaminu kwalifikacyjnego EAP studenci są umieszczani na swoich kursach zgodnie z poziomem ich umiejętności językowych w każdym obszarze treści kursu, co oznacza, że uczniowie mogą być na różnych poziomach słuchania, czytania, pisania itp. Uczniowie niższego poziomu uczą się zintegrowanego program.

Znajomość angielskiego

Znaczna ilość czasu poświęcona jest na rozwijanie akademickiego czytania, pisania, gramatyki, słuchania, mówienia i słownictwa, a także strategii niezbędnych do odniesienia sukcesu w zajęciach w college'u i na uniwersytecie.

Inne zajęcia

W zależności od poziomu i dostępności, studenci mogą wybrać kursy przygotowujące do egzaminów TOEFL i IELTS wymaganych na studiach licencjackich. Niektórzy studenci mogą kwalifikować się do udziału w kursach merytorycznych, takich jak The English of Math, English for Engineering, American Marketing.

Zajęcia

Studenci mają kontakt z kulturą wykładów na uniwersytetach w USA i mogą regularnie uczestniczyć w zajęciach kampusu SDSU w ramach programu EAP.

Program obieralnych

Kursy do wyboru są oferowane w każdym semestrze w celu dalszego wspierania umiejętności zdawania testów, poprawy biegłości językowej i poszerzenia wiedzy o kulturze USA. Kursy różnią się w zależności od sesji i poziomu stażu.

Popularne przedmioty do wyboru obejmują:

 • Internetowy TOEFL Prep
 • IELTS Prep
 • Angielski przez taniec
 • Wymowa amerykańska
 • Angielskie wzory zdań
 • Rozwijanie płynności poprzez czasowniki
 • Przygotowanie do czytania akademickiego
 • Angielski przez muzykę popularną
 • Angielski przez sport

Klinika wymowy

Oprócz codziennych zajęć z mówienia i przedmiotów do wyboru, ALI oferuje studentom bezpłatną, spersonalizowaną artykulację i modyfikację akcentu za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dostosowane ćwiczenia laboratoryjne i materiały stworzone przez nauczyciela.

EAP Plus

Zaawansowani studenci mogą zapisać się na maksymalnie dwa regularne zajęcia SDSU ze studentami amerykańskimi. Oficjalne oceny, punkty i transkrypcje SDSU są przyznawane i mogą być przenoszone na inne uniwersytety.

 • Otwarte dla zaawansowanych studentów, którzy testują powyżej poziomu 106 EAP.
 • Studenci ściśle współpracują ze swoimi doradcami ALI, aby wybrać zajęcia SDSU na wybranych wydziałach.
 • Studenci zdobywają punkty SDSU na kursach z amerykańskimi studentami.
 • Przyznawane są oficjalne transkrypcje SDSU i zbywalne punkty.
 • W zależności od klasy obowiązują dodatkowe opłaty.

Opłaty

 • 6 stycznia - 7 maja: 6350 USD
 • 19 maja – 5 sierpnia: 4235 USD
 • 18 sierpnia - grudzień. 17: 6350 USD
Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

San Diego State University (SDSU), a truly global learning community, is an ideal place to begin your international education. Part of the 23-campus California State University (CSU) system, SDSU is t ... Czytaj więcej

San Diego State University (SDSU), a truly global learning community, is an ideal place to begin your international education. Part of the 23-campus California State University (CSU) system, SDSU is the third-largest university in the state with an enrollment of more than 35,000 students. We offer 97 bachelor's, 84 masters, and 21 doctoral degree programs. Pokaż mniej