Przeczytaj oficjalny opis

Dźwięk oczywiście jest oczywiście dwa lata i obejmuje wszystkie gałęzie przemysłu i dane biznesowe związane z działem dźwięku. Godziny są około 900, które różnią się w zależności od planowanych produkcjach.

Rok - Direct Drive

Pierwszy rok Teorii dźwięk z fizycznego punktu widzenia, aby nauczyć się wszystkich technik i oprzyrządowanie inżyniera dźwięku, brzmienia nagrań i dialogów na planie i lokalizacji. Pod koniec pierwszego roku akademickiego studenci podejmują praktyczne okres stażu w laboratorium jednego z obsługą audio szkoły partnerskiej, konsolidacja i rozszerzenie praktyki środków, terminologii i zbliża się do wypożyczalni technicznej.

Rok II - Montaż Dźwięku i Mix

Drugi rok kontynuuje filozoficzną analizę dźwięku, aby przyjąć nastrój dźwięku projektu i przybyć na zaawansowanej konstrukcji akustycznej według stylów i gatunków, pracując wzdłuż całego łańcucha dźwiękowego, od projektu, aby ustawić, aby umieścić -produkcja. Aktywna współpraca ze studiami postprodukcji i kontynuuje kopiowanie i pozwala studentom do ukończenia dwuletniego okresu poprzez dostarczanie narzędzi technicznych, takich jak platformy Pro Tools dla edytora dźwięku, mieszanie deski rozdzielczej pokój dla Missatore i pokoju artysty Foley.

Wymagania

 • większość
 • Maturę lub równoważny
 • zezwolenie na pobyt (dla studentów zagranicznych)
 • Znajomość języka włoskiego - Wysoka
 • Nastawienie do użycia narzędzi technologicznych - Doskonała
 • Znajomość języka angielskiego - Basic
 • Film / Kultura telewizja - Dobry
 • Umiejętność pracy w zespole - dobra

Oferty pracy

Możliwości pracy nieodłączne w tym kursie to:

 • Inżynier dźwięku asystent,
 • Inżynier dźwięku z napędem bezpośrednim,
 • Edytor dźwięku,
 • Missatore,
 • artysta,
 • Inżynier dźwięku na żywo lub nagrań studyjnych wydarzeń,
 • Projektant dźwięku,
 • Obsługa audio i rowerów.

Produkt Materiał

Studenci kursu akademickiego Direction, chyba że wyłączenie niektórych studentów ewentualnych nieobecności lub z przyczyn dyscyplinarnych, spotkają się na końcu oczywiście mieć 4/6 rocznych produktów audiowizualnych stworzonych podczas pracowników miesięcznych wierteł portfela.

Produkty te obejmują, między innymi, dążenie, poziom sekwencji, walce, teledysku, komedia i science fiction na zielonym ekranie.

Sage Studio zakończyć rok, maksymalnie 6 minut i Krótki film dyplomowy pod koniec drugiego roku do 12 minut, zawsze będzie częścią portfela oczywiście studenta w zależności od produkcji, które uczestniczyły.

Przewiduje się, egzamin na koniec kursu, niezbędne do zatwierdzenia produkcji dyplomu krótki.

język

Kurs jest w języku włoskim, ale niektóre moduły i / lub zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

zajęcia praktyczne

Kurs obejmuje zajęcia dydaktyczne napędu alfabetyzacji przedmiot wykonywania miesiąca; ćwiczenia na planie oraz w weekendy; wizja i krytyczne wnioski zakończonych ćwiczeniach.

FAQ

Lekcje i częstotliwość

Kiedy zaczynają się kursy i kiedy się skończy?

Kursy RFA rozpocznie się w październiku i na końcu w maju; Czerwiec i lipiec odbywają produkcje na koniec roku, w którym wszyscy uczniowie podzielonych przez załogę.

Obecność jest obowiązkowa?

Tak. Kursy RFA mieć obowiązkowym uczestnictwie codziennie. Jakość częstotliwości jest ważnym parametrem, który pomaga Akademii wybrać i zidentyfikować najbardziej zasłużonych uczniów.

Zrobię praktyczne lekcje w trakcie?

. Tak Roma Film Academy ma na celu kształcenie studentów w dwóch etapach: umiejętności i technicznej w pierwszym roku, w zależności od gatunków i języka. Metoda szkolenia opiera się przede wszystkim na praktycznych technik i koncepcji teoretycznych w formie wykładów na planie, ćwiczeń miesięcznych, esejów studyjnych i krótkie filmy dyplomu.

Kiedy są lekcje i w jakim czasie?

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, z jednego lub dwóch dziennych zmian i jeden weekend w miesiącu produkcji. Lekcje mogą być calendarizzate od 9.30 do 18.30; miesięczna produkcja na ustalonych harmonogramów i zapewnić różne czasy trwania, poinformował, od czasu do czasu w kalendarzach instruktażowe.

Gdzie można wziąć lekcje?

Zajęcia odbywają się w klasach na Cinecittà Studios i Teatru układania Roma Film Academy . specyficzne lekcje zamiast odbywać się bezpośrednio w siedzibach wybranych partnerów w szkole. Miesięczna produkcje edukacyjnych i na koniec roku, w końcu, odbywają się w miejscu wyznaczonym od czasu do czasu przez studentów w zależności od rodzaju projektu.

W jakim języku są kursy?

kursy akademickie odbywają się w języku włoskim, dlatego jest wymagana dla studentów zagranicznych poziom podstawowej wiedzy. Wszyscy studenci są zobowiązani podstawową wiedzę o języku angielskim, ponieważ niektóre z modułów lekcyjnych są w języku angielskim.

Mogę uczestniczyć więcej kursów jednocześnie?

Nie edukacyjnej dwuletni plan od Roma Film Academy zapewnia znaczną liczbę godzin poświęconych interdyscyplinarnych wykładów lub wspólnych zajęć, w których dwa lub więcej klas pracujących razem. Kilka dni, także podwójne zmiany klasy, więc nie ma możliwości, aby uczestniczyć w dwóch kursach jednocześnie.

Czy mogę zmienić swój kurs?

Tak. Pierwsze cztery tygodnie kursu przygotowawczego są zdefiniowane: pierwszy rok musi uczestniczyć lekcje wszystkich kursów akademickich w szkole. Okres ten jest poświęcony umiejętności zarówno ogólnych działów dotyczących wyposażenia technicznego i hierarchie, które wyjaśniają, co do tych, którzy są niezdecydowani, na których oczywiście wybrać. Pod koniec prac przygotowawczych jest zatem możliwe do przeprowadzenia zmiany skończy, jak wynika z testu wstępnego, które będą wspierane przez referenta nauczycieli nowego przedmiotu wybranego.

Istnieje Badania, próby i kontrole w ciągu roku?

Tak. Co pewien czas testujemy i testy edukacyjne. Te, wraz z miesięcznych wiertarki, z esejów pod koniec pierwszego roku, a parametry dyscyplinarnych, to główne aspekty, które składają się na ocenę naukową, użyteczne dla dopuszczenia do drugiego roku. Pod koniec drugiego roku, a ponadto nie będzie egzamin końcowy, który decyduje o zatwierdzenie dyplomowego filmu krótkometrażowego.

wstęp

Jakie są podstawowe wymagania, aby zapisać się na kurs?

Podstawowe wymagania dla wszystkich kursów akademickich są od wieku, maturę, wysoką biegłość i znajomość języka włoskiego, dobra kultury filmowej oraz podstawowa znajomość języka angielskiego.

Ponieważ wymagania dla każdego kursu są oceniane?

Wymagania są oceniane w trakcie testu wstępnego, która określa poziom początkowy każdego kandydata. Jednak Szkoła zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia w okresie dwuletnim, według własnego uznania, dalsze kontrole w celu monitorowania postępu każdego studenta.

Co to jest test wstępny i jak długo?

Test wejście będzie trwał około 30 minut i jest instrumentem, z którym szef Human Resources i nauczyciel określić poziom początkowy każdego kandydata. Wywiad jest również przydatna do zrozumienia co jest postawa i motywacja kandydata. Kandydaci, którzy nie spełniają, w gestii szkoły, wymagania są uważane za nieprzydatne. Test wejście jest bezpłatne i nie wiąże się z wpisem do rejestru. Można zarezerwować jeden lub więcej dowodów wejściowy za pośrednictwem odpowiednich formularzy.

Mam doświadczenie w branży filmowej / telewizyjnym w celu uzyskania dostępu kursy RFA?

Nie. Aby uzyskać dostęp do kursów RFA nie jest konieczne posiadanie / praktyki artystycznej technicznej na początku poprzednich dwóch latach jako świadczenie obejmuje szkolenia umiejętności dla każdego działu.

Muszę przygotować materiał do egzaminu wstępnego?

Nie jest konieczne, aby wytworzony materiał, ale można i powinno przynieść kiedy przetestować ich potencjalne wejście już wykonanych materiałów (np. Klip wideo, krótkie opowiadania, wiersze, fotografia portfolio, projekty, książka, ekstrakty scenariusz i tym podobne ). Materiały muszą być doprowadzone na nośniku USB lub dysk twardy sformatowany dla Mac; On będzie nauczyciel wybrać co obejrzeć Wśród materiałów prezentowanych w fazie testu wejściowego.

Jeśli chcę się zapisać w klasie aktorskiej, mam do czynienia z procesem?

Nawet dla trakcie działania przewiduje się indywidualnego testu wstępnego. Nauczyciel może, według własnego uznania, wymagać czytania tekstu lub zadać bardziej szczegółowe pytania warto rozważyć poziom początkowy. Nie jest jednak wymagane przygotowanie konkretnego materiału.

Mogę zapisać bezpośrednio w drugim roku?

Dla niektórych kursów można zapisać bezpośrednio w drugim roku po zdaniu egzaminu wstępnego.

Co to jest list motywacyjny, który wysłałem przed moim testu wstępnego?

List motywacyjny jest krótka prezentacja kandydata pisze o wyjaśnienie, dlaczego zdecydowała się zaproponować konkretnego kursu akademickiego, które są ustalone cele, takie jak którykolwiek z doświadczeń, które zostały przeprowadzone badania. Krótka prezentacja siebie i motywacji stąd chęć podjęcia / karierę artystyczną technicznego w sektorze audiowizualnym, co pracownicy pomocy RFA, aby uzyskać lepszy pomysł kandydata. List powinien składać się z jednej strony, być może w „folderu”, czyli 1800 znaków ze spacjami i zapisany w formacie PDF. Oni zawsze były: miejsce, data, dane osobowe wnioskodawcy, w tym imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail; przypisy powinny być zamiast otrzymać zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaktualizowanych w odniesieniu do dekretu nr. 196/2003.

Kiedy muszę wysłać list motywacyjny do Sekretarza?

List należy wysłać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia swojej próbie wejścia. To będzie sekretariat zadać tego formularza segnalandoti termin wysyłania i adres e-mail, aby wysłać go.

rejestracja

Jak się zarejestrować?

Aby zapisać się na kursy akademickie trzeba wziąć test wstępny w momencie, swobodny i niewiążący rejestracji. Można zarezerwować testu wstępnego przy użyciu formularza w jednej z sesji wskazanych przez Roma Film Academy . Nie można wesprzeć próbę wejścia w innych porach roku, a każda sesja ma inny wpisowego. Po otrzymaniu wyników próbnego, jeśli risultassi stosowne, Sekretariat poinformuje Cię, co zrobić, aby się zarejestrować.

Czym jest rejestracja?

Rejestracja jest kwota potrzebna, aby potwierdzić swoje miejsce w klasie i należy zwrócić się tylko do pierwszego roku po udanej komunikacji testu wstępnego. Opłata rejestracyjna zależy od sesji do którego subskrybować i przyznają nawet jeśli nie zamierzają kontynuować z uczestnictwa w kursie. Można podpisać po uzyskaniu pozytywnych wyników próby wejścia, zarówno w centrali, i on-line, w oparciu o wskazówki dostarczone przez Sekretariat.

Jakie są terminy i terminów, w jakich się zapisać?

Rejestracja jest czynna od marca do września 2018 roku kwota do zapłaty zmienia się w zależności od sesji, w której się zarejestrować. Pamiętaj, że jeśli zrobisz test wstępny w maju i zakwalifikować można zarejestrować nawet później; Jednak trzeba zapłacić koszt czesnego przewidzianego w tym miesiącu. Dla wniosków rejestracyjnych, które przyjeżdżają z sierpnia roku, rezerwy do szkoły zestaw testów wstępnych tylko do kursów, które nadal mają wolnych miejsc.

Pod koniec pierwszego roku są automatycznie rejestrowane w drugim?

Pod koniec pierwszego roku Sekretariat wysyła studentom formularze niezbędne do ubiegania się o wpis do drugiego roku. Akceptacja wniosku zależy od ścieżki podjęte w pierwszym roku, końcowe oceny nauczycieli i środków dyscyplinarnych lub administracyjnych. Student zatem zdecydować, aby zakończyć naukę w pierwszym roku tylko coraz certyfikat uczestnictwa, a tym samym nie może być zobowiązany do zapłaty linię drugim roku.

Co się dzieje, gdy jesteś członkiem?

Które pomyślnie przeszły test wstępny, Sekretariat wysyła formularze, aby subskrybować. Po odesłać wypełniony formularz, jesteś oficjalnie RFA jeden uczeń. Doskonalić praktykę, użytkownik zostanie poproszony, aby wysłać jakieś dokumenty, czas i sposób określony przez Sekretarza:

 • kopia świadectwa maturę;
 • 2 zdjęcia paszportowe, drukowany i cyfrowe do wysyłania przez e-mail;
 • znaczek o wartości € 2.00;
 • Kopia kodeksu podatkowego;
 • zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia (tylko dla przebiegu w działaniu).

Dla studentów zagranicznych wymagany jest również:

 • Certyfikat potwierdzający wydanie wizy należy uzyskać studium we włoskiej ambasadzie lub konsulacie w swoim kraju zamieszkania.

Ile Oczywiście RFA?

Ceny kursów jest wskazany bezpośrednio w konkretnej karty dań.

Szkoła posiada maksymalną liczbę uczniów w klasie?

Tak. Każdego roku Akademia określa maksymalną liczbę uczniów w klasie według kandydatów uznanych za odpowiednie i zarządzanie łańcuchem dostaw. W ten sposób wszyscy uczniowie mają zagwarantowaną wysoką profil wykształcenia w zakresie nauczania zrezygnować, przestrzeni i wyposażenia. Liczba miejsc dostępnych dla rejestracji w pierwszym roku, a po bezpośrednim jeden w drugim roku są określone bezpośrednio na karcie klasy.

Ścieżka akademicki

W ciągu dwóch lat Akademia pozwala mi zrobić staże?

Wskazanie szkoły jest poświęcić się pełną wydajnością przy częstotliwości kursów i działań produkcyjnych w trakcie dwuletniego okresu. W wyjątkowych przypadkach lub dla szczególnie ważnych działań, Akademia zatwierdza okresy szkolenia / stażu w trakcie, chociaż nie jest zgodne z szkolenia.

Mogę połączyć moja praca z częstotliwością w Akademii?

Akademia jest wszechogarniającą zobowiązanie: wykłady, sesje niezależny i grupy robocze, przygotowanie projektów miesięcznych i szczególne wydarzenie, wypełnić student rutynowych RFA. E „może pracować w harmonogramach pozalekcyjnych, jednak każdy nieobecność z przyczyn związanych z pracą nie są uzasadnione.

Ponieważ wspiera Akademię w wejściu na rynek pracy?

RFA następująco swoich uczniów do tej studiach i nadal po ich monitorowania. W zależności od specyfiki że student rozwiniętych ponad dwa lata, nabyte profesjonalizm i zasługi każdego studenta, raport szkoła profil studenta lub absolwenta do nominowania produkcje i profesjonalnych miejsc pracy. Bezpośrednie wejście w obwodzie zawodowej nie gwarantuje nawet więcej, więc jeśli jeden ze standardów technicznych lub etycznych nie jest spełniony w opinii Szkoły.

Mogę pracować na Akademii?

Tak. To się często zdarza, że ​​były student stać stowarzyszonej lub asystenta dla segmentów edukacyjnych lub technicznych RFA. Profesjonalizm, doskonałość, niezawodność i ogólnie były student nauczania są ważne parametry w wyborze współpracy.

Co dowód mogę dostać się na koniec kursu?

Studenci, którzy ukończyli studiów wskazanym przez szkoły, uzyskał zwolnienie Postgraduate Diploma. W przypadku rezygnacji z kursu lub zawieszenie ucznia z lekcji, będą wydawane wyłącznie certyfikaty wskazane w regulaminie szkoły.

Jak mogę stać się „ambasadorem” RFA?

„Ambasador” (lub Ambasadorowie) są absolwenci, którzy pracują w szkole proponując zdarzeń lub działań poza nauczania i prowadzenia prac w kierunku nauczania studentów Uczelni. Pod koniec studiów można być przekazywane do Sekretariatu o pracę, aby stać się „Ambasador”. Jeśli zarząd uważa, że ​​masz wszystkie wymagania, aby reprezentować Akademię, można stać się „ambasadorem” i czerpania korzyści związanych z tym rysunku.

Czy mogę uczestniczyć w działaniach RFA nawet kiedy skończyłem kurs?

Tak. Akademia będzie utrzymać kontakt w bazie danych dla inicjatyw evidenziarti, imprez, uroczystości i możliwości biznesowych w zależności od swoich kwalifikacji. Bądź na bieżąco więc styki przekazywaniu Sekretariatu e-mail i telefon.

Możemy zapewnić szkolenia w języku włoskim z modułów angielskich. Nie oferujemy kursy w całości w języku angielskim.

Program prowadzony przez:
Włoski

Zobacz 5 więcej kursów w Roma Film Academy »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
6,500 EUR
- od roku akademickiego
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń