Kurs Saperfare w zakresie projektowania wnętrz

Informacje ogólne

Opis programu

Dlaczego?

Proponuj elastyczne rozwiązania dla przestrzeni, zdolne zaspokoić indywidualne i zbiorowe potrzeby użytkowników.

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych projektowaniem wnętrz i chcących rozpocząć praktykę zawodową w tej dziedzinie. Kurs zaprasza profesjonalistów z wcześniejszym doświadczeniem lub szkoleniem w innych dziedzinach, którzy chcą rozpocząć proces zmiany zawodowej, a młodzi studenci starający się potwierdzić swoje zainteresowanie tym obszarem

Jak to jest?

Połowa obciążenia kursowego koncentruje się na projektach, więc kurs przedstawia studentom główne obszary aktywności zawodowej: projektowanie komercyjne (projektowanie detaliczne), efemerydy (scenografia, wystawy i wydarzenia) oraz projekty mieszkaniowe.

Rynek

Projektowanie wnętrz może odegrać kluczową rolę we współczesnych miastach. Dlatego konieczne jest reagowanie na ciągłą transformację funkcjonalną skonstruowanych przestrzeni, tworzenie rozwiązań i elastycznych przestrzeni. Ponadto rynek poszukuje profesjonalistów z opanowaniem skali wnętrz, ich specyfiki, procesów i narzędzi. Oznacza to, że profesjonaliści z umiejętnością rozumienia i interweniowania w środowiskach, z wyraźnym podejściem do architektury.

Kurs projektowania wnętrz IED Rio

Mówiąc o projektowaniu wnętrz, aby stworzyć harmonijne i funkcjonalne przestrzenie, dekoracja nie wystarczy.

Dlatego kurs promuje wstępny i wszechstronny kontakt ze światem projektowania wnętrz, z naciskiem na zajęcia praktyczne i rozwój projektu.

Podczas połowy kursu student będzie miał bezpośredni kontakt z rynkiem poprzez prawdziwe odprawy. Ponadto liczy na grzebienie akompaniamentu profesjonalistów z okolicy.

Dzięki zespołowi nauczycieli przeszkolonych przez specjalistów w tej dziedzinie kurs zapewnia wymianę doświadczeń i przybliżenie do rzeczywistości rynku. W trakcie kursu student jest również zaznajomiony ze słownictwem danej dyscypliny oraz z ważnymi kwestiami do rozważenia na temat produkcji wyposażenia wnętrz dzisiaj. Ponadto student uczy się procesów i narzędzi związanych z tworzeniem projektów środowisk harmonicznych i funkcjonalnych, a także rozszerza swój repertuar rozwiązań i odniesień architektonicznych i wizualnych.

Pod koniec kursu student będzie mógł interweniować w różnych środowiskach w sposób funkcjonalny, działając w takich dziedzinach, jak scenografia, projekty komercyjne i mieszkaniowe.

Aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele zawodowe, uczeń nadal ma możliwość spotkania się z rynkiem poza Brazylią, poprzez 40-godzinny moduł międzynarodowy w IED Italy lub IED Spain.

O nas

Cztery moduły kursu są zorganizowane w kolejności, która ma subtelną, ale nie eliminującą liniowość, a uczeń może ostatecznie zablokować jeden z modułów i wziąć kurs w późniejszym czasie.

 • MODUŁ 1
  Bardziej wprowadzający, pierwszy moduł jest poświęcony narzędziom reprezentacji i projektowania w mniejszej skali (stoisku);
 • MODUŁ 2
  W drugim module student zapoznaje się z nauką o materiałach, meblach i tworzeniu przestrzeni mieszkalnej;
 • MODUŁ 3
  Trzeci moduł poświęcony jest oświetleniu i projektowaniu powierzchni handlowej;
 • MODUŁ 4
  W ostatnim module student koncentruje pytania dotyczące praktyki zawodowej, ustawiania (lub dekoracji) przestrzeni i projektu dla przestrzeni zbiorowego użytku.

Opinie uczniów

Kurs przekroczył wszystkie moje oczekiwania! Zrobiłem wspaniałą sieć, otrzymałem dużo informacji, dużo treści. Kurs stymuluje i zachęca do tworzenia i produkcji przez cały czas. Kontakt z profesjonalistami, którzy pracują na rynku, był bardzo wzbogacający i zrobił niesamowitą różnicę, ponieważ dał mi zaktualizowane informacje, otworzył moją głowę na wiele pomysłów. Dzisiaj opuszczam IED z firmą utworzoną z dwoma członkami, których spotkałem na kursie, jesteśmy już na rynku z kilkoma projektami w bagażu. Mam wiele podziękowań dla nauczycieli i koordynatorów. Kurs zmienił moje życie.

Carla Iglesias, ukończyła kurs saperfare w zakresie projektowania wnętrz

Rejestracja i rejestracja

Pierwszym krokiem w procesie rejestracji jest wypełnienie listu motywacyjnego, przejdź tutaj. Dzięki temu możemy wiedzieć trochę więcej o ich zainteresowaniach, a koordynatorzy będą znali profil każdego kandydata.
Po wysłaniu listu poczekaj na kontakt z dalszymi informacjami i instrukcjami.

Warunki płatności

 • Rata do 24x za pośrednictwem Intersektora
 • Rabat gotówkowy
 • ** Specjalne warunki dla absolwentów i partnerów biznesowych

Aby uzyskać więcej informacji, wypełnij poniższy formularz, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą.

* Kurs może zostać przełożony lub odwołany, jeśli nie osiągnie minimalnej liczby studentów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable arc ... Czytaj więcej

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable architecture and of strategic and service design. Pokaż mniej