Kurs New Sustainable Fashion

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Nowa zrównoważona moda

Tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych poprzez zrównoważony rozwój Zrównoważony rozwój zmienia zasady gry w branży mody. Rozpoczęcie długiej i złożonej drogi integracji etyki i estetyki w łańcuchu wartości, praca nad odpowiedzialną innowacją jest obecnie nie tylko pożądana, ale konieczna. W dzisiejszych czasach firmy muszą tworzyć "zrównoważony" model biznesowy również "współczesny", odpowiadający potrzebom pokolenia Milenium i przyszłym pokoleniom. Staranne wykorzystanie technologii może katalizować tę zmianę. Krótki kurs "Nowa moda zrównoważona", wspierany przez Vogue Talents, ma na celu przygotowanie absolwentów i absolwentów szkół wyższych, młodych menedżerów, specjalistów i młodych przedsiębiorców do radzenia sobie ze złożonością odpowiedzialności w branży mody poprzez dostarczanie konkretnych narzędzi i dzielenie się inspirującymi praktykami biznesowymi.

Kluczowe fakty

Kierownik kursu: prof. Francesca Romana Rinaldi
Rozpoczęcie rejestracji: 17 lutego 2020 r
Zakończenie rejestracji: 17 lipca 2020 r
Rozpoczęcie wykładów: 8 września 2020 r
Zakończenie wykładu: 9 października 2020 r
Czas trwania: 4 tygodnie, 120 godzin.
Częstotliwość: 80% wszystkich zajęć to minimum wymagane do uzyskania certyfikatu
Lokalizacja: Mediolan, Campus Bovisa Politecnico
Wartość kursu: 2.600 €
Zapewnia się obniżenie wartości ekonomicznej o 20% dla studentów i absolwentów MFI wyczerpania miejsc.

Opis kursu

Krótki kurs „Nowa moda na zrównoważony rozwój” ma na celu podzielenie się z uczestnikami najbardziej aktualnymi informacjami i interesującymi przykładami na temat innowacyjnych modeli biznesowych w modzie i luksusie. Kurs koncentruje się na bodźcu trwałości w tworzeniu wspólnej wartości. Tworzenie wspólnej wartości w modzie oznacza zdolność do zaspokojenia potrzeb wielu interesariuszy: środowiska, społeczeństwa, instytucji, sztuki, kultury, terytorium i konsumentów. Odpowiedzialna firma modowa rozpoczęła już długą i złożoną drogę integracji etyki i estetyki w łańcuchu wartości, w stałej równowadze ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Oto niektóre ze słów kluczowych, które poprowadzą drogę w odpowiedzialnych za modę innowacjach i które zostaną zbadane podczas wykładów, dyskusji klasowych i wizyt firmowych: gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling, upcykling, tworzenie prosumentów, open source, finansowanie społecznościowe, technologie noszenia , integracja online-offline, transmedia-opowiadanie historii, korporacje typu B i otwarte innowacje.

Wsparcie i stypendia

Pełne stypendium oferowane przez Vogue Talents daje wyjątkową okazję do wzięcia udziału w kursie: aby wziąć udział w selekcji, kandydaci muszą wysłać biznesplan 20 slajdów na nowy produkt / usługę w zrównoważony sposób. Zwycięzca stypendium zostanie przyznany przez zespół Vogue Talents po starannej ocenie wszystkich otrzymanych biznesplanów. Zwycięzca otrzyma bezpłatny udział w kursie i otrzyma relacje z mediów. Zwycięzca będzie miał również możliwość odbycia 1-miesięcznego stażu w dziale CSR Gucci jako wiodącej firmy w dziedzinie zrównoważonego luksusu. Aby wziąć udział w procesie selekcji, wyślij swój biznesplan na następujący adres e-mail: info@milanofashioninstitute.it Termin wysłania biznesplanu 20 slajdów upływa 3 czerwca 2019 r. Powiadomienie o przyznanym stypendium nastąpi kilka dni po ostateczny termin.

Cele edukacyjne

Krótki kurs „Nowa moda na zrównoważony rozwój”, wspierany przez Vogue Talents, ma na celu podzielenie się z uczestnikami najbardziej aktualnymi informacjami i interesującymi przykładami na temat innowacyjnych modeli biznesowych w modzie i luksusie. Krótki kurs „Nowa moda na zrównoważony rozwój” ma również na celu:

  • Przygotowanie uczestników do radzenia sobie ze złożonością odpowiedzialności w branży mody;
  • Dostarczenie konkretnych narzędzi do nauki, jak i gdzie wybrać innowacyjne włókna w modzie, jak budować strategię marki w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak tworzyć i stosować pewne wytyczne dotyczące odpowiedzialności, jak zorganizować dobry raport na temat zrównoważonego rozwoju, jak zorganizować dobry biznesplan w zrównoważona moda;
  • Dzielenie się inspirującymi praktykami biznesowymi zarówno w segmencie rynku masowego, premium, jak i luksusowego dla różnych modeli biznesowych

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie

Kurs jest odpowiedni dla studentów i absolwentów, młodych menedżerów, specjalistów i młodych przedsiębiorców, którzy są gotowi stawić czoła wyzwaniom związanym z odpowiedzialnością w branży modowej. Mówiąc dokładniej, kurs opiera się na profesjonalnych danych menedżerów młodszych marek, menedżerów produktu, menedżerów sprzedaży, menedżerów ds. PR i komunikacji, których celem jest zrozumienie potencjału zrównoważonego rozwoju, przyszłych menedżerów ds. CSR i młodych przedsiębiorców, którzy chcą zainicjować inicjatywę przedsiębiorczą w zakresie zrównoważonego rozwoju jego DNA.

Model nauczania

Model nauczania składa się w następujący sposób:

  • W wykładach w klasie
  • Studium przypadku
  • Wizyty firmowe
  • Projekt działa
  • Sesje orientacji zawodowej i / lub recenzje pomysłów na biznes

Tradycyjne wykłady w klasie są na przemian z dyskusjami na temat spraw, spotkaniami z menedżerami i innymi przedstawicielami społeczności biznesowej, wizytami firm, zajęciami w klasie i pracami projektowymi. Orientacja zawodowa zostanie zapewniona uczniom, którzy chcą pracować w branży; opinie zwrotne od pomysłów biznesowych zostaną udostępnione uczestnikom, którzy chcą stać się przedsiębiorcami. Na zakończenie kursu każdemu uczniowi dostarczany jest certyfikat MFI .

Warunki przyjęć

Aby ubiegać się o przyjęcie na kurs, kandydat musi być obecnie zapisany na kurs Bachelor of Art / Science lub mieć stopień równy lub wyższy niż licencjat. Młodzi przedsiębiorcy, nowi absolwenci z trzyletnim dyplomem o specjalności i absolwenci szkół projektowania i wydziałów, biznesu i ekonomii, marketingu i komunikacji, inżynierii, architektury, języków, prawa, nauk humanistycznych.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These ... Czytaj więcej

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These three universities represent an international centre of excellence, drawing on consolidated experience in the research and training activities for businesses in the fashion sector in the fields of management, communication and design. Pokaż mniej