Kurs odbywa się w języku angielskim


The Fashion Design: Zaprojektuj kolekcję Capsule Collection, aby umożliwić uczniom eksperymentowanie z podstawowymi narzędziami projektowania. Lekcje teoretyczne są wzbogacane o warsztaty twórcze, targi i seminaria z udziałem profesjonalistów z branży.

Florencja, z wielowiekową tradycją w świecie mody i doskonałości produkcyjnej, ma godną pozazdroszczenia międzynarodową reputację w dziedzinach od mody i rzemiosła artystycznego po projektowanie i innowacje technologiczne. W tak nieporównywalnym miejscu uczniowie będą obserwować i analizować aktualne twórcze realia i trendy.

Cel

Ten kurs jest przeznaczony dla zmotywowanych studentów zainteresowanych poznaniem podstaw projektowania mody i nie mają żadnej wcześniejszej wiedzy lub doświadczenia w tej dziedzinie. Jest to kurs wprowadzający, żadne wcześniejsze badania w tej dziedzinie nie są wymagane.

Metodologia i struktura

Kurs ten wprowadza wieloaspektowy przemysł, jakim jest projektowanie mody. Studenci będą omawiać szeroki zakres tematów, takich jak historia mody, badania trendów i techniki, rozwijając umiejętności takie jak rysowanie, wzornictwo i techniki krawiectwa, aby uzupełnić kolekcję kapsułek jako ich ostateczny projekt kursu. W trakcie kursu studenci nauczą się rozpoznawać i dyskutować aktualne trendy i liderów włoskiego przemysłu odzieżowego oraz nabywać umiejętności organizacyjne i doświadczenie pracując w ramach międzynarodowego zespołu studenckiego. Ponadto będą stosować standardowe metody badawcze, kluczowe koncepcje i narzędzia niezbędne do opracowania "projektu kolekcji" w oparciu o wybraną "koncepcję" i "cel".

W trakcie zajęć studenci spotkają się z różnorodnymi specjalistami w tej dziedzinie w ramach tradycyjnej wizyty wykładowej lub pokazowej. Aktywne uczestnictwo w rozmowach z gośćmi prowadzącymi wykłady oraz obecność na miejscu to podstawa.

Plan studiów

Historia mody
Celem tego kursu jest przekazanie studentom narzędzi do zrozumienia, indywidualizacji i zróżnicowania zmian stylów i tendencji oraz zdolności analizowania mody i jej najbardziej reprezentatywnych osobowości.

Koncepcja trendów i badań naziemnych we Florencji
Kurs rozpocznie się od definicji mody i stylu. Szczególny nacisk kładzie się na znaczenie komunikacji ciała i na to, jak można ją interpretować jako ekspresyjny symbol, który przekazuje wyjątkowe i osobiste przesłanie. Ponadto studenci będą prowadzić do zrozumienia związku między przeszłością a przyszłością podczas analizy różnych elementów, które obecnie dają podstawy do przyszłego rozwoju w kierunku nowych scenariuszy i innowacji w łańcuchu dostaw mody.

Wprowadzenie do projektu kolekcji
Program ten wprowadza studentów w koncepcję kolekcji mody i ma na celu dostarczenie uczniom umiejętności niezbędnych do opracowania oryginalnych pomysłów i stworzenia kolekcji kapsuł. Studenci uczą się koordynować różne fazy projektu: od pomysłu do badań, do eksploracji materiałów, do projektowania technicznego i mają możliwość pracy nad końcowym projektem we współpracy z włoską firmą odzieżową. Ostatecznym wynikiem będzie kolekcja kapsułek opracowana zgodnie ze współczesnymi trendami mody.

Moda rysunek
Kurs koncentruje się na wyjaśnieniu i realizacji podstawowego rysunku kobiecego / męskiego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na proporcje anatomiczne i opracowanie technik graficznych dla drapowania i wzorów głównych tkanin.

Techniki modelowania i krawiectwa
Kurs koncentruje się na technice moulage. Nacisk kładziony jest na techniki draperii różnych tkanin, pracujących bezpośrednio na manekinie.

Technologia materiałów
W ramach tego kursu uczestnicy zapoznają się z głównymi aspektami tkaniny od włókna do wykończenia, umożliwiając im ogólny przegląd procesów produkcji tekstyliów i zrozumienie różnych rodzajów tkanin. Poprzez wizyty u włoskich producentów tekstyliów i muzeów uczniowie pogłębią teoretyczne pojęcia nabyte podczas kursu.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 12 więcej kursów w IED – Istituto Europeo di Design Florence »

Ostatnia aktualizacja February 25, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Lipiec 2019
Duration
3 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Cena
2,600 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Lipiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Lipiec 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa