Kurs Fashion Design: Zaprojektuj swoją kolekcję kapsuł

Informacje ogólne

Opis programu

Kurs odbywa się w języku angielskim

Projekt mody: Zaprojektuj swoją kolekcję kapsułową umożliwia eksperymentowanie z podstawowymi narzędziami projektowania.

Lekcje teoretyczne są wzbogacone kreatywnymi warsztatami, wizytami w firmach i na targach oraz ewentualnymi seminariami z profesjonalistami z branży.

Florencja, z wielowiekową tradycją w świecie mody i doskonałością produkcyjną, cieszy się godną pozazdroszczenia międzynarodową reputacją w dziedzinach od mody i rzemiosła artystycznego po projektowanie i innowacje technologiczne. W tak nieporównywalnym miejscu wraz ze swoimi towarzyszami będziesz obserwować i analizować aktualne realia i trendy twórcze.

Cel: Kurs jest przeznaczony dla zmotywowanych studentów zainteresowanych nauką podstaw projektowania mody i nie posiadających wcześniejszej wiedzy ani doświadczenia w tej dziedzinie. Jest to kurs wprowadzający, nie są wymagane wcześniejsze badania w tej dziedzinie.

Metodologia i struktura - ten kurs przedstawia różnorodną branżę projektowania mody. W ciągu trzech tygodni obejmiesz szeroki zakres tematów, takich jak historia mody, badania trendów i techniki, jednocześnie rozwijając umiejętności, takie jak techniki rysowania, tworzenia wzorów i krawiectwa w celu uzupełnienia kolekcji kapsułek jako ostatecznego projektu.

Dowiesz się również, jak identyfikować i omawiać aktualne trendy i liderów włoskiego przemysłu modowego, a także zdobędziesz umiejętności organizacyjne i doświadczenie pracy w ramach międzynarodowego zespołu studentów. Ponadto zastosujesz standardowe metody badawcze, kluczowe koncepcje i narzędzia niezbędne do opracowania „projektu kolekcji” w oparciu o wybraną „koncepcję” i „cel”.

W trakcie kursu będziesz spotykać się z różnymi profesjonalistami w tej dziedzinie w ramach tradycyjnego wykładu lub wizyty w salonie wystawowym. Aktywny udział w dyskusjach z gościnnymi wykładowcami i uczestnictwo w wizycie na miejscu ma podstawowe znaczenie.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design.

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design. Pokaż mniej