Kurs Fashion 4.0

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Digital Manufacturing for Fashion

Innowacja w systemie modowym, jednym z kluczowych sektorów włoskiej gospodarki, nie zależy tylko od innowacji produktowych, ale rola, którą nowe technologie cyfrowe zastosowały w projektowaniu i procesach produkcyjnych, ma coraz większe znaczenie. Przemysł 4.0, czyli inteligentna produkcja, nazywany jest czwartą rewolucją przemysłową, ponieważ może znacznie zmienić definicję sposobu pracy projektantów i firm oraz reagować na zmieniające się potrzeby rynku i konsumentów.

Dzięki udziałowi profesorów i profesjonalistów z tej dziedziny, kurs "Moda 4.0" staje w obliczu tematów poświęconych nowym technologiom cyfrowym stosowanym w procesach przemysłu modowego, mających na celu wspieranie wszystkich faz procesu twórczego i produkcyjnego, od projektu do 3D druk.

Przemysł 4.0, trend, który najbardziej wpłynie na przyszłość gospodarki modowej, jest skonfigurowany jako narzędzie do weryfikacji tradycyjnych procesów produkcyjnych, odnawiania ich i pomagania w zwiększaniu konkurencyjności włoskich firm modowych.

W szczególności kurs poświęcony jest następującym tematom:

 • dzisiejszy system mody, między innowacją a tradycją
 • moda i technologie cyfrowe
 • zastosowanie głównych programów z dziedziny mody: wirtualne prototypowanie, skanowanie trójwymiarowe, CAD, modelowanie 3D, technologie drukowania addytywnego

Kurs odbędzie się na lekcjach teoretycznych, warsztatach dotyczących cyfrowego projektowania akcesoriów mody oraz warsztatów do druku 3D.

Kluczowe fakty

 • Reżyser: Alba Cappellieri
 • Koniec rejestracji: 23 grudnia 2019 r
 • Rozpoczęcie wykładów: 3 lutego 2020 r
 • Koniec wykładów: 28 lutego 2020 r
 • Czas trwania: 4 tygodnie, 120 godzin
 • Częstotliwość: 80% wszystkich zajęć to minimum wymagane do uzyskania certyfikatu
 • Lokalizacja: Mediolan, Campus Bovisa Politecnico
 • Wartość kursu: 2.400 € (z VAT 22% włącznie)

Obniżono wartość ekonomiczną równą 20% dla studentów i absolwentów MFI , a miejsca na ostatnim.

Kurs jest po włosku.

Podczas całego kursu dla studentów z zagranicy dostępny jest dwujęzyczny, dwujęzyczny asystent dydaktyczny w języku włoskim podczas warsztatów i drukowania.

Opis kursu

Studenci będą uczyć się metodologii projektowania, które obejmują wykorzystanie najnowszej generacji innowacyjnych technologii cyfrowych. Kurs obejmuje lekcje teoretyczne, ćwiczenia, eksperymenty praktyczne i warsztaty projektowe mające na celu pogłębienie różnych faz projektowania produktów modowych, od fazy koncepcji do fazy drukowania 3D.

Studenci zapoznają się z metodami skanowania 3D, poznają ograniczenia i zalety różnych urządzeń. Część kursu poświęcona będzie eksperymentowaniu z oprogramowaniem do modelowania cyfrowego, rysowania CAD i modelowania 3D. Studenci będą mogli fizycznie prototypować produkty za pomocą druku addytywnego i technologii cięcia laserowego.

Po zapoznaniu się z podstawami teoretycznymi i technicznymi wykorzystywania technologii cyfrowych uczniowie będą zachęcani do opracowywania oryginalnych projektów w dziedzinie produktów modowych, realizując wiedzę zdobytą podczas warsztatów projektowania i druku 3D.

Współpraca

Kurs "Fashion 4.0" realizowany jest przez Wydział Milano Fashion Institute w Milano Fashion Institute , w skład którego wchodzą naukowcy i praktycy z różnych środowisk: projektowanie mody, inżynieria mechaniczna i zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie systemu mody i jest realizowany we współpracy z wiodącymi specjalistami i firmami z branży sektor. Multidyscyplinarny zespół gwarantuje pełne zrozumienie poruszanych tematów

Cele edukacyjne

Celem kursu jest przygotowanie studentów do świata pracy poprzez opracowywanie projektów, których rysunki są sformułowane i sformułowane podobnie do tych, które znajdują się w czołówce branży.

Kurs ma na celu wyszkolenie specjalistów w stanie zarządzać różnymi fazami procesu projektowania w produkcie modowym w innowacyjny sposób.

Wstępnym celem kursu jest przekazanie studentom użytecznej wiedzy na temat korzystania z wirtualnych narzędzi do skanowania, oprogramowania do projektowania 3D i technologii produkcji poprzez drukowanie addytywne stosowane w tym sektorze. Ostatecznym celem jest możliwość cyfrowego projektowania produktów modowych oraz zarządzania modelowaniem i procesami produkcyjnymi.

Po co przyjmować ten kurs?

Dziś technologie cyfrowe są coraz częściej wykorzystywane w wielu sektorach produkcyjnych i głęboko zmieniają cały łańcuch dostaw. Ich zastosowanie w dziedzinie mody jest rzeczywistością. Nowi projektanci muszą dostosować się do zachodzących zmian: dziś projektowanie oznacza nie tylko kreatywność, ale także umiejętność posługiwania się odpowiednimi narzędziami. Ten kurs pozwala rozwijać przydatne umiejętności do pracy w branży mody 4.0.

Model nauczania

Model edukacyjny składa się z następujących elementów:

 • Lekcje teoretyczne w klasie
 • Ćwiczenia
 • Warsztaty projektowe i prototypowe

Tradycyjne wykłady w klasie są na przemian z dyskusjami przypadku, spotkaniami z profesjonalistami z sektora, ćwiczeniami w klasie i warsztatami projektowymi.

Na zakończenie kursu każdemu uczniowi dostarczany jest certyfikat MFI .

Kursy

Kurs składa się z 4 modułów:

 • Moduł 1: System mody w erze cyfrowej
 • Moduł 2: Cyfrowe narzędzia mody
 • Moduł 3: Warsztaty projektowe
 • Moduł 4: Warsztat dotyczący cyfrowego prototypowania

Proces selekcji

Proces selekcji będzie oparty na ocenie CV i wniosku aplikacyjnego.

Podanie

Aby ubiegać się o przyjęcie, kandydat musi:

 1. Wypełnij formularz wniosku online, dostępny na https://www.milanofashioninstitute.com/short-courses/apply?lang=en
 2. Załącz życiorys w formacie europejskim do internetowego formularza wniosku dostępnego na stronie https://europass.cedefop.europa.eu/documents/curriculum-vitae

Po otrzymaniu dokumentów, Milano Fashion Institute poinformuje wnioskodawcę o ostatecznym wyniku selekcji (przyjęcie lub niedopuszczenie).

Warunki przyjęć

Aby ubiegać się o przyjęcie na kurs, kandydat musi posiadać dobrą znajomość oprogramowania Illustrator, Photoshop oraz pakietu Adobe i oprogramowania do modelowania cyfrowego.

Zobowiązanie finansowe

Od uczestników wymaga się dużego zaangażowania zarówno osobistego, jak i finansowego.

Całkowity koszt wynosi 2 400 EUR, płatny w następujący sposób:

 • 1. rata
 • 2. rata

Koszty obejmują część materiałów do nauki i wykorzystanie infrastruktury Instytutu.

Pomoc finansowa dla studentów studiów magisterskich Milano Fashion Institute i Alumni Milano Fashion Institute .

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These ... Czytaj więcej

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These three universities represent an international centre of excellence, drawing on consolidated experience in the research and training activities for businesses in the fashion sector in the fields of management, communication and design. Pokaż mniej