Kurs Baristy

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 4

Opis programu

Tworzenie kawy od ziaren do filiżanki.

Zdobądź umiejętności i wiedzę potrzebne do przygotowania idealnej kawy.

Chcesz poznać fascynujący świat kawy, rozwinąć umiejętności baristy lub otworzyć własną kawiarnię? Bez względu na cel, nasz kurs Barista pomoże Ci go osiągnąć.

Już za pięć dni staniesz się wykwalifikowanym pracującym baristą. Nauczysz się metod parzenia, latte art, stylu kawy i wielu innych rzeczy poprzez praktyczne szkolenie z doświadczonymi instruktorami.

Żadne wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, tylko pasja do kawy i chęć do nauki!

Profesjonalne szkolenie baristy dla miłośników kawy

Zostań profesjonalnym baristą

Kurs został starannie opracowany przez czołowych ekspertów branży kawowej. Pięciodniowy kurs nauczy Cię wszystkich umiejętności baristy, których potrzebujesz, aby rozpocząć karierę w branży kawowej. Dzięki praktycznemu szkoleniu za własną stacją baristy nauczysz się, jak za każdym razem produkować idealną filiżankę kawy, i będziesz miał wiedzę, aby porozmawiać o tym jak profesjonalista.

Bądź kreatywny

Sztuka latte jest znakiem profesjonalnego baristy, a podczas tego kursu poznasz teorię i zastosujesz ją w praktyce. Użyjesz różnych technik rysowania i swobodnego nalewania, aby przekształcić mleko w proste, ale imponujące dzieła sztuki.

Podsumowanie kursu

Przejdź od entuzjasty kawy do wykwalifikowanego eksperta w ciągu zaledwie pięciu dni. Na tym intensywnym kursie poznasz wszystkie podstawowe umiejętności baristy, w tym ustawienie młynka, obsługę mleka i sztukę latte. Weźmiesz udział w szkoleniach praktycznych prowadzonych przez naszych doświadczonych trenerów i poradzisz sobie ze sprzętem standardowym w branży. Pod koniec kursu będziesz na poziomie wykwalifikowanej pracującej baristy, zdolnej do pewnej pracy w ruchliwym środowisku baristy.

Jeśli jesteś już uznanym baristą, będziesz miał szansę rozwinąć i ulepszyć swój dotychczasowy zestaw umiejętności, uczyć się zaawansowanych technik od stylu kawy i złożonych metod warzenia po ekstrakcję, rozwój smaku i wiele innych.

Przedsiębiorcy i początkujący właściciele kawiarni będą również bardzo korzystać z tego kursu, ponieważ obejmujemy praktyki biznesowe związane z kawą, efektywny przepływ pracy, koszty i obsługę klienta.

Rozwijaj umiejętności profesjonalnego baristy

Stowarzyszenie Kawy Specjalnej (SCA) jest światowym liderem w dziedzinie baristy i edukacji kawowej. Oferują one prestiżowy program umiejętności kawowych, składający się z sześciu różnych modułów.

Kurs EBS Barista (5 dni) zapewnia umiejętności potrzebne do zaliczenia programu umiejętności kawowych. Ten egzamin nie jest objęty kursem i jest całkowicie opcjonalny. Ale jeśli chcesz przystąpić do egzaminu po zakończeniu kursu, upewnimy się, że będziesz w pełni przygotowany do przyjęcia modułu Wprowadzenie do kawy na wszystkich poziomach, modułu Umiejętności Baristy do poziomu pośredniego i modułu Brewing Foundations na poziom podstawy.

Aby otrzymać certyfikat SCA, musisz zdać krótkie testy praktyczne i pisemne pod nadzorem trenera z certyfikatem SCA. Certyfikat fundacji kosztuje 60 EUR dla członków i osób niebędących członkami SCA, zaś certyfikat pośredni kosztuje 100 EUR dla członków SCA i 180 EUR dla osób niebędących członkami.

Pamiętaj, że zdanie egzaminu SCA jest całkowicie opcjonalne.

Omówienie zawartości kursu

 • Umiejętności Baristy (podstawa)
  Naucz się podstawowych umiejętności potrzebnych do rozpoczęcia kariery baristy. Ten moduł obejmuje kalibrację młynka, właściwe użycie sprzętu oraz znaczenie używania świeżego mleka do produkcji odpowiedniej piany do cappuccino i macchiatos. Wprowadzi również praktyki BHP, obsługę klienta i wprowadzenie do stylu kawy. Dowiesz się, jak zrównoważyć aromaty, smaki i smak kawy kawowej.
 • Wprowadzenie do kawy
  Uzyskaj wgląd w świat kawy specjalnej i zapoznaj się z procesem produkcji kawy, w tym ekstrakcją ziaren kawy i tym, jak powstają różne smaki podczas palenia. Ten moduł obejmuje również metody parzenia od espresso po francuską prasę, chemex i aeropress, a także sposoby używania kawy w ćwiczeniach z koktajlami i smakiem kawy.
 • Fundacja piwowarska
  W tym module zapoznamy Cię z teorią, technikami i sprzętem niezbędnym do przygotowania pysznej parzonej kawy. Będziesz uczył się siedmiu różnych zaangażowanych procesów i ćwiczysz używanie różnych urządzeń do testowania swoich umiejętności. Ten moduł obejmuje również degustację kawy oraz praktyczną sesję cappuccino i latte art.
 • Umiejętności baristy (średniozaawansowane)
  W ciągu ostatnich dwóch dni kursu głębiej zrozumiesz kawę i doskonalisz swoje nowo nabyte umiejętności. Celem tego modułu jest zapewnienie, że jako barista możesz stworzyć idealnie zbalansowane espresso i zidentyfikować kwasowość, słodycz i gorycz. Będziesz również rozwijać swoje techniki obchodzenia się z mlekiem, aby uzyskać atrakcyjne wzory latte. Przećwiczysz wydajne procesy robocze i sposób wytwarzania wysokiej jakości napojów na zamówienie, przestrzegając odpowiednich procedur. Wreszcie skupimy się na obsłudze klienta, projektowaniu własnego modelu biznesowego oraz badaniu zysków i kosztów.
 • Egzaminy
  Wykorzystaj wszystko, czego się nauczyłeś, w praktyce na egzaminie barista EBS. Zostaniesz przetestowany pod kątem teorii i umiejętności praktycznych, aby upewnić się, że dobrze rozumiesz wszystko, co obejmowałeś w ciągu tygodnia. Po zaliczeniu kursu otrzymasz certyfikat EBS.

Na kursie Barista będziesz ...

 • Osiągnij poziom wykwalifikowanego specjalisty od kawy-baristy
 • Zacznij pracować jako barista zaraz po zakończeniu kursu
 • Dodaj trochę umiejętności do swojego CV
 • Dowiedz się, jak zrobić idealne espresso, latte, cappuccino i więcej
 • Bądź pewny siebie, korzystając ze wszystkich urządzeń do przygotowywania kawy
 • Rozwijaj swoje umiejętności w zakresie latte
 • Zdobądź wiedzę o branży, aby pomóc Ci otworzyć własną kawiarnię
 • Popraw swoje umiejętności parzenia kawy i popraw swoją karierę
 • Weź udział w oficjalnych egzaminach SCA i zademonstruj swój poziom na całym świecie
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

European Bartender School is the world’s leading bartending school. We pride ourselves on training aspiring bartenders to a globally recognised standard. We already trained +70,000 graduated for 20 ye ... Czytaj więcej

European Bartender School is the world’s leading bartending school. We pride ourselves on training aspiring bartenders to a globally recognised standard. We already trained +70,000 graduated for 20 years. Pokaż mniej
Barcelona , Londyn , Phuket , Paryż , Nowy Jork , Amsterdam , Kapsztad , Sztokholm , Rzym , Kos , Sydnej + 10 Więcej Mniej