Krótki kurs w przyszłej Fashion Tech

Informacje ogólne

Opis programu

 • Kampusy: Paryż
 • Czas trwania: 5 dni / 30 godzin
 • Format: intensywny
 • Język: angielski
 • Spożycie: kwiecień 2019, lipiec 2019
 • Opłata za naukę: 1500 €
 • Ograniczone do: 15 uczniów w klasie

Czy roboty przejmą kontrolę? Czy sztuczna inteligencja ma wyeliminować miejsca pracy w modzie? Czy przemysł mody będzie kiedykolwiek nadrabiać cyfrowe innowacje? To tylko niektóre z palących pytań, które zostaną zbadane na tym wyjątkowym krótkim kursie w IFA Paris . Łącząc teoretyczną i praktyczną naukę razem w dyscyplinach mody i technologii, Twoja tygodniowa intensywna podróż wprowadzi Cię w najnowsze innowacje, które zakłócają branżę mody. Zostaniesz poprowadzony przez serię debat, aby rozwinąć swoje analityczne i krytyczne myślenie, a także możliwość skorzystania z maszyn i oprogramowania, aby rozpalić twoją kreatywność i techniczne umiejętności. Poznasz i zobaczysz tematy technologiczne, takie jak drukowanie 3D, nauka o modzie, Internet rzeczy (IoT) i sztuczna inteligencja.


Cele kursu

 • Zapewnij uczestnikom podstawową wiedzę przedmiotową na temat dyscypliny w zakresie mody, która w ciągu całego kursu będzie miała na celu ciągłe krytyczne myślenie o tym, w jaki sposób technologie zakłócą system modowy w chwili obecnej i przyszłości.
 • Przedstaw uczestników w technologiach takich jak drukowanie 3D i Internet przedmiotów (IoT) poprzez serię intensywnych zajęć praktycznych.
 • Rozwiń świadomość uczestników na temat ról w branży mody, wykraczających poza tradycyjne archetypy, takich jak "naukowiec zajmujący się modą", a także na wpływ bieżących ról na postępy, takie jak automatyzacja.
 • Rozwiń perspektywy uczestników na temat cyfrowych strategii innowacji i miejsca postępu technologicznego w wielu dyscyplinach w środowisku globalnym.


Wyniki kursu

Kurs uzupełnisz eksperymentalnym portfolio zawierającym fizyczny prototyp 3D, programowanie w toku prac i pliki cyfrowe 3D, które możesz rozwijać dalej poza kursem oraz nową wiedzę na temat innowacji w dziedzinie mody.


Struktura kursu

Ten krótki kurs jest przeznaczony dla początkujących i nie wymaga wcześniejszych doświadczeń. Jednakże, aby uzyskać jak najwięcej z kursu, konieczne jest głębokie zainteresowanie zarówno modą, jak i technicznymi aspektami technologii. Studenci będą mieli dostęp do maszyn warsztatowych poprzez partnerskie warsztaty * i są zachęcani do pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności poza zaplanowanymi sesjami. Kurs obejmie:

Dzień 1: Techniki mody: co, dlaczego i jak?

Ten krótki kurs rozpoczyna się głębokim nurkowaniem w dokładnie to, co jest techniką mody, dlaczego jest to istotne dla dzisiejszego społeczeństwa i jak jest wprowadzane na rynek. Zdobędziesz spostrzeżenia i przegląd makr do postępu w branży, zanim zaczniesz wykorzystywać swoje kreatywne pomysły w warsztatach odkrywania produktów, co doprowadzi do hipotezy, którą możesz chcieć zbadać na pozostałą część krótkiego kursu. Metodologie tradycyjnie stosowane w rozwoju technologii zostaną zastosowane w procesie projektowania i opracowywania mody, co zapewni podstawę dla tygodnia. Celem jest zachęcenie Cię do przyszłego myślenia!

Dzień 2: Masterclass 3D

Dzień 2 to praktyczna degustacja wszystkiego w 3D. Zostanie podjęta trójwymiarowa podróż w zakresie projektowania i prototypowania modelu 3D za pomocą drukarek 3D. W tym miejscu poznasz potencjalne możliwości szybkiego prototypowania i jak projektanci mogą wykorzystać postęp technologiczny, aby wspomóc proces projektowania i rozwoju produktu. Możliwości są nieskończone: czy stworzysz but? Kawałek biżuterii? Torba? Nie ma żadnych zasad, a celem tej sesji jest wzbudzenie ciekawości w najnowszych maszynach. Opuścisz z wydrukowanym prototypem 3D i plikami CAD, z którymi będziesz mógł pracować we własnym wolnym czasie.

Dzień 3: Moda na informatykę

W połowie tygodnia naprawdę doświadczysz konwergencji mody i technologii podczas jednodniowej masterclass praktycznych warsztatów z informatyki i jej możliwości w kontekście mody. Firmy takie jak Farfetch i Stitch Fix są bardzo podekscytowane; wyobrażasz sobie następnego jednorożca? Uczestnicy zostaną poprowadzeni przez podstawowe języki programowania komputerowego, takie jak Python, i przejdą serię ćwiczeń, aby zachęcić do zastanowienia się, w jaki sposób informatyka i informatyka mogą przyspieszyć rozwój ekosystemu mody.

Dzień 4: Techniki modowe i innowacje w ramach systemu mody

Technologia jest ostatecznie narzędziem, a narzędzia pomagają innowatorom rozwiązywać problemy w złożonych problemach. Dzień 4 analizuje rozdrobniony system mody i łańcuch dostaw, w którym czwarta rewolucja przemysłowa rozwiązuje wiele z tych złożonych problemów. Zostaniesz poprowadzony przez teoretyczne debaty, zachęcając do myślenia o przyszłości mody, która następnie przeprowadzi praktyczne warsztaty dotyczące wprowadzania produktów fashion-tech na rynek. Branża modowa potrzebuje osób, aby wstrząsnąć nią i naprawdę zniszczyć tradycyjny paradygmat, który, mam nadzieję, zainspiruje cię do zrobienia.

Dzień 5: Wyzwanie w zakresie innowacji

Ostatni dzień kursu zachęca do innowacji poprzez czerpanie z wszystkich tygodniowych nauk, nowej wiedzy i inspirujących myśli. Zostaniesz postawiony przed wyzwaniem innowacyjnym przez jednego z partnerów branżowych IFA Paris , który będziesz pracował w zespołach, aby eksperymentować, ideować i zawierać praktyczne rozwiązania. Celem wyzwania jest sprawienie, byś myślał nieszablonowo i łamał zasady tego, co wiemy o modzie. Jako przyszli pionierzy mody będziesz zachęcany do wprowadzania swoich świeżych pomysłów na stół bez ograniczeń. Dzień zakończy się przedstawieniem pomysłów i świętowaniem pomyślnego zakończenia intensywnego i satysfakcjonującego tygodnia.


Wymagania

 • Zalecany poziom angielskiego to IELTS 5.5 (aby w pełni zrozumieć i śledzić przebieg kursu). Certyfikat IELTS nie jest wymagany, ale chcemy mieć pewność, że będziesz w stanie zrozumieć kurs.
 • Min. 18 lat
 • Zainteresowanie modą i innowacyjną modą
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.”

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.” Pokaż mniej
Paryż , Szanghaj , Stambuł + 2 Więcej Mniej