Krótki kurs mody upcyklingowej

Informacje ogólne

Opis programu

Uczniowie zaangażowani w ten program odkryją unikalny sposób recyklingu wcześniej nie noszonych przedmiotów lub starych ubrań, tworząc bardziej zrównoważony sposób robienia zakupów, tworzenia i myślenia. Ten program został początkowo stworzony, aby zasiać ziarno, teraz, gdy Upcycled Fashion jest trendy tej klasy oferuje teraz możliwość wkroczenia w świat Zrównoważonej Mody. Ponieważ moda na zrównoważony rozwój to przyszłość handlu detalicznego, nasza przyszłość zależy od tego, czy będziemy mądrzejsi w przypadku odpadów włókienniczych. Ponad 21 miliardów kilogramów odzieży lądującej na naszych wysypiskach każdego roku (tylko w USA), jest nie tylko dobrą zabawą, ale i koniecznością na całym świecie. IFA Paris i Born Again Vintage otworzą międzynarodowe drzwi Sustainable Fashion dzięki tej Klasie Odbudowy Upcyclingu i Odzieży.


Cele

Kiedy uczeń może zamienić swoje stare dżinsy w modną kurtkę lub stary sweter w modny top, otwierasz drzwi do nowego sposobu patrzenia na stare / używane ubrania. Jednym z najbardziej zaskakujących elementów tej klasy jest to, że nie jest wymagane żadne doświadczenie szycia, a wszystkie poziomy doświadczenia mogą tworzyć recyklingową modę. Uczniowie odchodzą z poczuciem spełnienia, że ​​jeśli chcą czegoś nowego, mogą go stworzyć, nie wydając ani grosza, ani nie pójść do żadnego sklepu. To zmienia sposób, w jaki robią zakupy, a ostatecznie, jak postrzegają własne odpady włókiennicze. Zmiana zaczyna się niewielka, ale ma ciągły wpływ.


Strategie nauczania

Studenci będą uczeni, jak dekonstruować ubranie i ponownie zmontować za pomocą kluczowych części odzieży. Studenci będą mieli kilka wyborów projektów, które będą dostosowane do ich poziomu doświadczenia / umiejętności. Poproszenie uczniów o dekonstrukcję ubioru kawałek po kawałku - wyjaśnia, w jaki sposób ubranie jest konstruowane.

Po całkowitym zdekonstruowaniu każdej odzieży uczniowie ustalą z moją pomocą, jakie kluczowe elementy odzieży będą chcieli zachować oraz jakie części chcą odrzucić.

Kawałki są następnie ponownie składane, tworząc zupełnie inną odzież, odrzucone kawałki służą jako dodatkowa tkanina potrzebna do upiększenia gotowego ubrania. Wykorzystuje się większość oryginalnego kawałka i / lub pojawiają się pomysły na wykorzystanie pozostałej tkaniny. Uczy to koncepcji zero-odpadów.

Na końcu tego, czego się dowiadują, jest to, że przy odrobinie pracy i kreatywności możesz zrobić coś nowego z czegoś, co stare i stare ubrania nigdy więcej nie zobaczą.


Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ifaparis.com/courses/short/upcycling-fashion

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.”

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.” Pokaż mniej
Paryż , Szanghaj , Stambuł + 2 Więcej Mniej