Krótki kurs dyrektora kreatywnego

Informacje ogólne

Opis programu

Co kryje się za urokiem Creative Direction? W tym praktycznym kursie szkoleniowym studenci są zaproszeni do współpracy, aby zrozumieć powiązanie ról koncepcyjnych i praktycznych związanych z uruchomieniem, stylizacją i wykonaniem sesji mody. Połączenie modułów opartych na praktyce z modułami teoretycznymi przyniesie nowy punkt widzenia na badania i uznanie mody w negocjowaniu najlepszych rozwiązań od projektantów, modeli, makijaży i włosów, a także stylistów mody zgodnie z planowaną i elastyczną koncepcją.

IFA Paris i MAKE UP FOR EVER, dwie najbardziej renomowane francuskie instytucje w swoich branżach, stworzyły ten ekskluzywny wspólny kurs, aby dać uczestnikom możliwość doświadczenia pracy dyrektora kreatywnego w prawdziwych sytuacjach. Samo szkolenie opiera się na trzech filarach:

  1. Wprowadzenie do projektowania mody, aby zapewnić uczestnikom zrozumienie nadrzędnych zasad stojących za rozwojem pozycjonowania domu mody
  2. Wprowadzenie do technik makijażu, aby zilustrować główne elementy procesu udanego i spójnego tworzenia i zrozumieć, jak podstawowe techniki są przekształcane w modny makijaż
  3. Wprowadzenie do fotografii mody, aby poznać główne techniki organizacji sesji fotograficznej mody. Uczestnicy dowiedzą się, jak organizować i koordynować własne sesje, wybierać najlepszy z możliwych makijaż, aby przekazać to, co jest ilustrowane ich kreatywnym stresem, znaleźć lokalizacje i metody stylizacji, aby stworzyć materiał pracy, który można następnie edytować i zaprezentować grupa do krytyki. Wykorzystanie aparatów cyfrowych SLR zarówno na zewnątrz, jak i w studiu będzie również szczegółowe dla uczestników, tak aby zdobyć wystarczającą wiedzę teoretyczną niezbędną do stworzenia kreatywnych wskazówek dotyczących sesji. W szczególności zostaną pokazane podstawowe informacje na temat używania i określania technik kamery, oświetlenia, nastroju i wykończenia.


Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą organizować własne sesje zdjęciowe i będą mieli możliwość włączenia ich do swojego osobistego portfolio jako impulsu do nauki.


Strategia nauczania i uczenia się

Kurs opiera się na zrównoważonej kombinacji modułów teoretycznych, warsztatów i praktyk. Nadrzędną ideą wszystkich komponentów jest poprawa świadomości uczestników i poprawa ich ogólnej kreatywności, tak aby mogli produkować najbardziej wpływową, niepowtarzalną i spójną serię obrazów.


Certyfikat nagrody

Certyfikat prywatnego kształcenia zawodowego wydany wspólnie przez IFA Paris i Make Up For Ever.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ifaparis.com/courses/short/creative-director

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.”

The Paris Fashion School for Design and Business. In the words of Suzy Menkes, IFA Paris is where to “Learn the French way of seeing fashion as art.” Pokaż mniej
Paryż , Szanghaj , Stambuł + 2 Więcej Mniej