Jeden rok GCSE

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Przez jeden rok intensywnego kursu GCSE, Cardiff Sixth Form College zapewnia wyjątkową okazję młodszym studentom, z których wielu aspiruje do przejścia do nagradzanej Formy, aby móc skorzystać z inspirującego nauczania, doskonałego rozwoju kariery i nowoczesnego internatu środowisko w najlepszej szkole w Wielkiej Brytanii.

Stanowiąca doskonałą platformę do przejścia na kolejny poziom i solidną podstawę do kontynuowania studiów, ten nowy kurs daje uczniom możliwość nauki od sześciu do dziewięciu kluczowych przedmiotów akademickich, a także poprawy ich znajomości języka angielskiego w małych klasach z intensywnym nauczaniem.

Nauczeni przez istniejący personel Szóstej Formy Cardiff, wszyscy uczniowie będą również w pełni uczestniczyć w zajęciach sportowych, kulturalnych, programach ponadprogramowych, możliwościach wzbogacenia uczelni i codziennym życiu kolegium, wraz z ich odpowiednikami z poziomu A.

Roczny kurs GCSE będzie szczególnie przydatny dla studentów z zagranicy, z których wielu nie bierze formalnego egzaminu na tym etapie, którzy chcą kontynuować program na poziomie A, a następnie mają nadzieję studiować na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii lub USA. Jest to samodzielna kwalifikacja, której wyniki są również brane pod uwagę w procesie przyjmowania najlepszych kursów uniwersyteckich.

 • Wiek: 15-16 w momencie rejestracji
 • Długość kursu: 1 rok
 • Rozpoczęcie kursu: wrzesień 2018
 • Wymagania wstępne: Udane występy w testach wejścia do college'u (angielski, matematyka) oraz ocena GL
 • Wymagania językowe: IELTS 5.5
 • Inne wymagania: raport szkolny i paszport

Przedmioty

Studenci będą uczyć się od sześciu do dziewięciu przedmiotów GCSE w zależności od ich umiejętności i znajomości języka angielskiego.

 • Matematyka
 • Angielski (pierwszy lub drugi język)
 • Fizyka
 • Biologia
 • Chemia

Studenci będą również studiować jedną z humanistyki zaczerpniętą z historii, geografii, ekonomii lub studiów ekonomicznych oraz opcję podjęcia GCSE w ich własnym języku. Ponadto program nauczania GCSE będzie obejmował:

PHSEE - nierozważone samouczki dotyczące edukacji osobistej, społecznej, zdrowotnej, ekonomicznej i obywatelskiej, wychowania fizycznego.

Nowo wyremontowany pensjonat, zaprojektowany specjalnie dla 16 osób, zapewni każdemu uczniowi sypialnię jednoosobową lub dwuosobową, wspólne pomieszczenie wspólne i kuchnie. Dom jest w pełni nadzorowany przez Rodziców Domowych i Asystentów, którzy zajmą się duszpasterskimi potrzebami studenta, zapewnią program mentorski i nadzorują prace domowe.

College oferuje szeroką gamę konkursów, wyjazdów, imprez, klubów i działań, które rozciągają się od popularnego klubu GLEE, klubu artystycznego, drużyny piłkarskiej i drużyny netballowej. Wszyscy uczniowie otrzymują członkostwo w siłowni David Lloyd z kortami do badmintona, kortami tenisowymi, krytym i odkrytym basenem, kortami do squasha, szeregiem zajęć fitness, treningiem osobistym oraz kawiarnią i strefą internetową. Wszyscy uczniowie będą należeć do Domu i brać udział w wydarzeniach w Domu, takich jak debata w domu, house house i muzyka house.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu Duke of Edinburgh, odbywają się w weekendy i po szkole, a dla studentów muzycznych zapewniamy salę muzyczną, w której studenci ćwiczą i tworzą muzykę razem, a także prywatne lekcje muzyki.

Wszyscy studenci, którzy chcą kontynuować wykonywanie swoich poziomów A na szóstej formie Cardiff, będą musieli spełnić standardowe wymagania wstępne na poziomie A do progresji. Jednak Dukes Education, która jest właścicielem Cardiff Sixth Form, jest także właścicielem trzech kolejnych najwyżej jakości Kolegiów: Rochester Independent College; Earlscliffe i Fine Arts College, gdzie nie powinny spełniać wysokich wymagań wstępnych dla Cardiff, uczniom zaoferowane zostanie miejsce w jednej z innych uczelni. Wszystkie kolegia Dukes Education Colleges działają na podstawie jednej licencji Tier 4.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Cardiff Sixth Form College was founded in 2004. As a small, private tutorial college, we were dedicated to pioneering a new approach. Combining small class sizes, excellent teaching and individual att ... Czytaj więcej

Cardiff Sixth Form College was founded in 2004. As a small, private tutorial college, we were dedicated to pioneering a new approach. Combining small class sizes, excellent teaching and individual attention for each student; we believed in nurturing potential - and the results were first class. Pokaż mniej