Naucz się języka włoskiego i rozwijaj niezbędne umiejętności, aby z powodzeniem zapisać się na studia licencjackie w dziedzinie sztuki i projektowania w najlepszych uniwersytetach i akademiach projektowych we Włoszech. Skoncentruj się na obszarach zainteresowań, jednocześnie podnosząc swoje umiejętności akademickie w przyjaznym środowisku, poszerz swoją wiedzę i umiejętności w zakresie sztuki, designu, mody i architektury we Włoszech i zbuduj swoje osobiste portfolio.

Rok Fundacji jest uznawanym na całym świecie programem przyznawania punktów akademickich włoskiego Ministerstwa Edukacji i przyznawania bezpośredniego wstępu na studia na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania MADE oraz przygotowania do przyjęcia do dowolnej szkoły uniwersyteckiej i szkoły projektowania we Włoszech.

Idealne przygotowanie do studiów licencjackich w dziedzinie sztuki i wzornictwa we Włoszech

Program akademicki jest oferowany jako 9 miesięcy nauki z 600 godzin zajęć i warsztatów i jest uzupełniony przez kurs przygotowujący do egzaminu, praktyczne warsztaty sztuki i projektowania oraz wycieczki kulturalne.

Po pomyślnym ukończeniu programu uczniowie uzyskają certyfikat poziomu CILS B2 (certyfikacja języka włoskiego jako języka obcego) i otrzymają tytuły akademickie o wartości prawnej, akredytowane przez włoskie Ministerstwo Edukacji, ważne do zapisania się na włoskie studia licencjackie.

Przedmioty

Sztuka

20 kredytów | 160 godzin

 • Wprowadzenie do architektury i projektowania
 • Historia sztuki włoskiej
 • Włoskie społeczeństwo poprzez kino
 • Warsztaty Pathway w sztuce i designie

Język włoski

40 kredytów | 400 godzin

 • Kurs języka włoskiego (360 godzin)
 • Przygotowanie do egzaminu CILS

Warsztaty Pathway

Studenci wezmą udział w serii praktycznych ćwiczeń laboratoryjnych i warsztatów praktycznych, prowadzonych przez ekspertów, którzy pomogą rozwinąć podstawowe umiejętności i techniki pracy w studiu artystycznym i projektowym oraz opanować rzemieślnictwo za pomocą różnych materiałów.

Warsztaty Pathway poszerzą również portfolio studenta, które jest niezbędnym warunkiem rejestracji w programach studiów we Włoszech.

114019_foto-720x479-1_0.jpg

Historia sztuki włoskiej

Włochy są jednym z najważniejszych ośrodków odkrywania sztuki i kultury, a główne fazy sztuki, zwłaszcza od renesansu do okresu baroku i neoklasycyzmu, wpłynęły na świat i nadal go fascynują. Kurs jest zdefiniowany jako dynamiczna droga do poznania historycznych / teoretycznych faz najważniejszych profili, które charakteryzują historię Włoch od średniowiecza do najnowszych trendów w sztuce, w tym futuryzm, sztuka konceptualna, Arte Povera i Transavanguardia.

Historia architektury

Studenci poznają historię architektury i wzornictwa we Włoszech od początku XIX wieku do dziś. Po ogólnym wprowadzeniu do europejskiego kontekstu artystycznego i kulturowego, kurs będzie rozwijał tematykę roli architekta i projektanta we włoskim społeczeństwie oraz jego transformację z epoki przedindustrialnej w epokę postindustrialną.

Język włoski

Kurs języka włoskiego jest oferowany jako 8-miesięczny intensywny program, który umożliwia studentom rozpoczynającym naukę na poziomie początkującym uzyskanie wymaganego poziomu znajomości języka włoskiego na poziomie wyższym (B2), wymaganego do zapisania się na włoskie programy uniwersyteckie.

Uczniowie są nauczani przez ekspertów, wysoko wykwalifikowanych nauczycieli języka włoskiego, którzy wdrażają metodę komunikacyjną w klasie, aby osiągnąć najlepsze wyniki we wszystkich 4 umiejętnościach językowych: mówienie, pisanie i rozumienie ze słuchu.

Przygotowanie do egzaminu CILS

Studenci biorą udział w 40-godzinnym intensywnym kursie przygotowującym do egzaminu CILS, który obejmie najlepsze praktyki dotyczące pisania akademickiego, testy przygotowawcze z wcześniejszymi dokumentami CILS oraz symulacje egzaminów ustnych prowadzone przez instruktorów, którzy są egzaminatorami CILS Uniwersytetu w Sienie.

Syracuse Academy to centrum egzaminacyjne CILS. Studenci będą mogli zapisać się na wiosenną sesję egzaminacyjną w. koniec maja w celu uzyskania certyfikatu B2 CILS, który jest uznawany przez wszystkie włoskie i międzynarodowe uniwersytety i szkoły projektowania.

Włoskie społeczeństwo poprzez kino

Celem kursu jest zapoznanie studentów z głównymi wydarzeniami historycznymi Włoch reprezentowanymi przez włoskich filmowców od lat 40. do dziś. Dzięki krytycznemu podejściu i dyskusji grupowej pojawią się tematy, reżyserzy i aktorzy charakteryzujący tradycję i innowacje włoskich filmów

analizowane w odniesieniu do różnych wydarzeń krajowych, przedstawiając w ten sposób historię społeczną Włoch.

Referencje studenckie

„Niesamowite doświadczenie uniwersyteckie jeszcze przed rozpoczęciem studiów! Pomogło mi to zgłębiać moje pasje i odkryć moje prawdziwe zainteresowanie w dziedzinie projektowania, aby mieć jasny obraz specjalizacji stopnia i ścieżki kariery, którą chcę podążać. Pracownicy i profesorowie Akademii byli niezwykle pomocni i sprawili, że poczułem się mile widziany w słonecznym mieście Syrakuzy od pierwszego dnia programu. Nawiązałem przyjaźnie ze studentami z Włoch i całego świata podczas warsztatów i wymian językowych, jest to bezcenne doświadczenie dla mojego rozwoju osobistego i zawodowego! ”

114018_foto-720x479-4.jpg

Najważniejsze powody, dla których warto dołączyć do naszego programu Foundation Year

 1. Pomaga wypełnić luki na włoskim uniwersytecie
  • Włoski system uniwersytecki wymaga co najmniej 12 pełnych lat kształcenia podstawowego i średniego w celu zapisania się na wszystkie programy studiów. Uniwersytety i szkoły projektowania wymagają również certyfikatu na język włoski B2 - średniozaawansowany poziom średniozaawansowany i portfolio osobiste (do projektowania programów licencjackich).
 2. Zaprojektowany dla studentów zagranicznych
  • Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, grup wiekowych i środowisk. Witamy inteligentnych, kreatywnych, zmotywowanych ludzi, którzy są zainteresowani przejściem do powołania artystycznego i projektowego.
 3. Wybierz specjalizację, która Ci odpowiada
  • Oprócz umożliwienia zapoznania się z językiem i kulturą Włoch przed rozpoczęciem studiów, Rok Fundacji zapewnia również możliwość odwiedzenia uniwersytetów w całym kraju i zdecydowania, która szkoła jest dla Ciebie odpowiednia.

Informacje o programie

Czy Rok Fundacji pozwala studentom zapisać się na dowolny program studiów artystycznych i projektowych we Włoszech?

Po ukończeniu programu Foundation Year uczniowie mogą zdecydować się na aplikowanie do dowolnej Akademii Uniwersytetu lub Designu we Włoszech, po spełnieniu niezbędnych warunków dla kompetencji językowych i minimalnej liczby lat szkolnych wymaganych do złożenia wniosku o licencjat licencjata we Włoszech. W zależności od uczelni studenci mogą zostać poproszeni o dostarczenie dodatkowej dokumentacji lub zdanie egzaminu wstępnego na dopuszczenie do wybranego programu.

Zakończenie programu Foundation Year zapewnia bezpośredni dostęp do kursów BA w programie MADE Akademia Sztuk Pięknych i Projektowania w Syrakuzach.

Jakie są warunki wstępne do zapisania się na Rok Fundacji?

Uczniowie ubiegający się o przystąpienie do programu Foundation Year powinny dostarczyć następujące dokumenty:

 • Świadectwo ukończenia szkoły średniej lub dyplom
 • Język angielski B1 (niższy średniozaawansowany) certyfikat poziomu: IELTS 4.5, Cambridge PET lub równoważny)

Jakie są opłaty za program i terminy?

Opłata rejestracyjna: 2,100 €

 • płatne co najmniej 30 dni przed datą rozpoczęcia programu

NB. Studenci spoza UE powinni uiścić opłatę rejestracyjną co najmniej 90 dni przed rozpoczęciem programu w celu rozpatrzenia wniosku wizowego.

Opłata za naukę: 5,750 €

 • być w pełni opłacone datą rozpoczęcia programu (początek jesieni: 12 września / początek wiosny: 9 stycznia)

NB. Wszystkie dokumenty aplikacyjne należy przesłać co najmniej 30 dni roboczych przed rozpoczęciem programu na adres admissions@syracuseacademy.org

Jakie są daty programu?

Rok Fundacji to 9-miesięczny intensywny program przygotowania uniwersytetu. Studenci mogą zapisać się na rozpoczęcie programu w semestrze jesiennym lub wiosennym.

Początek jesieni - uruchomienie programu

 • 12 września 2019 r. - 31 maja 2020 r

Spring start - uruchomienie programu

 • 9 stycznia 2020 r. - 6 września 2020 r
Program prowadzony przez:
Język angielski
Włoski
Ostatnia aktualizacja April 25, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 12, 2019
Sty 9, 2020
Duration
9 miesięcy
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
7,850 EUR
Opłata rejestracyjna w wysokości 2.100 € Opłata za naukę w wysokości 5.750 €
Deadline
Sie 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Gru 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 12, 2019
Data końcowa
Maj 31, 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sie 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Data początkowa
Sty 9, 2020
Data końcowa
Sie 6, 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń
Gru 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.

Sie 12, 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sie 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Data końcowa
Maj 31, 2020

Sty 9, 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Gru 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Data końcowa
Sie 6, 2020

Syracuse Academy

Spring 2019 - Syracuse Academy

Syracuse

Sicily

MADE Program CABIN OUT workshop