freiburg

Przegląd

Ruch ekologiczny zakorzenił się we Freiburgu już dawno - a teraz jest to sposób na życie. Znany z objęcia przewodnictwa w rozwoju przyjaznych środowisku technologii i architektury, Freiburg przyciąga także naukowców i organizacje ochrony środowiska z całego świata. Przyjdźcie uczyć się wielu unikalnych wkładów Freiburga w ten ważny ruch.

Ten program w języku angielskim pozwala na poznanie tematów z badań środowiskowych, ekologii leśnej i zrównoważonego rozwoju, mieszkając we Freiburgu, w pobliżu pięknego Schwarzwaldu i doliny rzeki Ren.

Fryburg i okoliczne regiony będą twoją salą lekcyjną. Wyobraź sobie podróż do Renu, aby pobrać próbki i obserwować lokalną ekologię lub lasy w Alpach Szwajcarskich, aby pogłębić dyskusje na temat gospodarki leśnej i turystyki. Gdy tylko jest to możliwe, twoje zajęcia przenoszą Cię poza salę lekcyjną, aby dać ci praktyczne doświadczenie i skorzystać ze wszystkiego, co oferuje ci miejsce studiowania za granicą.

Wszystkie kursy z wyjątkiem kursów języka niemieckiego w ramach programu studiów środowiskowych są zorganizowane jako trzytygodniowe moduły, dzięki czemu można skupić się na każdym temacie, który studiujesz, dzięki czemu wykładowcy mogą zabierać Ciebie i Twoich kolegów z klasy podczas dłuższych kursów związanych z Freiburgiem i jego okolicami. Większość kursów odbywa się w IES Abroad według wydziałów związanych z Albert-Ludwigs-Universität Freiburg. Studenci mogą być w stanie wziąć kilka modułów w Wydziale Leśnictwa i Zarządzania Ekologią na Uniwersytecie, w zależności od dostępności. Opcjonalne moduły uniwersyteckie i możliwości asystenckie w zakresie badań oferowane są po zwykłym terminie, do lutego w odniesieniu do okresu jesiennego oraz do końca lipca w okresie wiosennym.

Oprócz tematów związanych z nauką o środowisku, możesz uczyć się języka niemieckiego na poziomie początkowym, średnio zaawansowanym lub zaawansowanym w SprachLehrInstitut (Centrum nauczania języków) Alberta-Ludwigs-Universität Freiburg.

Chcemy, abyś czuł się jak w domu we Freiburgu, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w mieście. Od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że możliwe jest najbardziej autentyczne studium za granicą.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Freiburg
 • Miasto: Freiburg
 • Kraj: Niemcy
 • Kredyty programowe: 15-19 kredytów
 • Język instrukcji: angielski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

 • 31 sierpnia - 15 grudnia (kursy IES Abroad )
 • 31 sierpnia - styczeń / luty (moduł post-programowy lub asystent badawczy)

Wiosna 2019

 • Pod koniec lutego - początek lipca (kursy IES Abroad )
 • Pod koniec lutego - koniec lipca (moduł post-programowy lub asystent badawczy)

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

 • Wiosna 2019 - 15 listopada 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić państwu najlepsze możliwe studia zagraniczne, w tym najwyższej jakości akademickie i kulturalne doświadczenia. Oferujemy unikalne kursy, które badają badania nad środowiskiem i zrównoważony rozwój oraz inne tematy poprzez dogłębne i praktyczne podejście. Nasi światowej klasy profesorowie zwiększają twoje doświadczenie akademickie i dają ci nowe perspektywy każdego dnia na zajęciach. Ograniczona liczba opcji kursu jest również dostępna na prestiżowym Albert-Ludwigs Universität Freiburg.

Bierzesz od 16 do 19 punktów za semestr. Studia w zakresie ochrony środowiska są warte 3 godzin kredytowych i prowadzone są w języku angielskim. Kursy językowe mają po 4 punkty i są prowadzone w języku niemieckim. Kursy prowadzone od poniedziałku do piątku.

Stwórz własne doświadczenie akademickie, wybierając spośród następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów:

 • Kurs języka niemieckiego (wymagane, 4 punkty)
 • Cztery kolejne kursy Environmental Studies (wymagane po 3 punkty)
 • Opcjonalny moduł post-programowy lub asystent badawczy (3 kredyty)

* Uwaga: od jesieni 2017 r. Studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w kursie języka niemieckiego dla trzech lub czterech punktów.

Struktura akademicka

Program rozpoczyna się od orientacji i wymaganego 3-tygodniowego intensywnego kursu języka niemieckiego na Uniwersytecie na 3 punkty. Kontynuujesz swoje niemieckie studia przez trzy godziny tygodniowo podczas regularnego semestru uniwersyteckiego, aby zdobyć dodatkowy 1 kredyt z języka niemieckiego.

Pierwszy moduł Environmental Studies jest wymagany przez IES Abroad . Po nim następuje wybór modułów, które należy przyjmować po jednym na raz przez trzy tygodnie. Większość modułów uczy się w IES Abroad . Ograniczona liczba modułów może być oferowana w programie studiów magisterskich w Departamencie Leśnictwa i Zarządzania Ekologią w Albert-Ludwigs-Universität Freiburg (Uni Freiburg). Moduły na uniwersytecie są nauczane na pierwszym roku studiów, ale są odpowiednie dla studentów IES Abroad . Dostępne jest wsparcie dla samouczków. Studenci z tego samego wydziału w Albert-Ludwigs-Universität mogą zapisać się na kursy IES Abroad -taught Environmental Studies.

Opcje rozszerzenia programu

Opcjonalne moduły

Po zakończeniu programu możesz spędzić trzy tygodnie, rozszerzając swoje doświadczenie akademickie we Freiburgu, biorąc udział w kursie 3-kredytowym na Uniwersytecie. Obowiązuje oddzielna opłata.

Asystentki badawcze

Możesz ubiegać się o asystenturę naukową, aby współpracować z członkiem wydziału uniwersyteckiego na temat badań w dziedzinie badań środowiskowych. Asystenci mają od czterech do sześciu tygodni i odbywają się po zakończeniu semestru. Wszystkie staże są nadzorowane i oferowane jako opcje akademickie zdobywające IES Abroad . Uczniowie uczestniczący w asystentyce badawczej nie mogą uczestniczyć w dodatkowym module opcjonalnym. Obowiązuje dodatkowy koszt. Tematy badań mogą być ograniczone.

Zabezpieczenie asystentury jest procesem konkurencyjnym, a miejsca docelowe nie są gwarantowane. Miejsca docelowe zależą od dostępności, wykształcenia i umiejętności studenta oraz od jakości CV / CV studenta. Obowiązują wymagania językowe. Ostateczne miejsca docelowe są ustalane na podstawie wywiadu na miejscu.

Kursy

Kursy IES Abroad

nauki biologiczne

 • BL / ES 306 - Zarządzanie ekosystemem (jesień, wiosna)
 • BL / ES 307 - Klimat i wegetacja w Czarnym Lesie i Alpach Szwajcarskich (jesień)

Ekonomia

PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)

Badania środowiskowe

 • BL / ES 306 - Zarządzanie ekosystemem (jesień, wiosna)
 • BL / ES 307 - Klimat i wegetacja w Czarnym Lesie i Alpach Szwajcarskich (jesień)
 • ES 300 - Ekologia i zarządzanie krajobrazami lasów w południowo-zachodnich Niemczech i Alpach Szwajcarskich (jesień)
 • ES 305 - Technologia odnawialnych źródeł energii (jesień)
 • ES 310 - Zmiana ekosystemów w wyniku długoterminowych działań człowieka w południowo-zachodnich Niemczech i Alpach Szwajcarskich (wiosna)
 • ES 314 - Ruchy ekologiczne i organizacje pozarządowe (wiosna)
 • ES / GE 320 - Interpretacja dziedzictwa (jesień)
 • GE / ES 340 - Systemy informacji geograficznej (jesień)
 • IB / ES 311 - Strategie wielosektorowe na rzecz zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • PH / ES 302 - Etyka i zrównoważony rozwój (wiosna)
 • PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)
 • US / ES 304 - Freiburg Green City - Społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • US / ES 313 - Zrównoważone projektowanie urbanistyczne (wiosna)

Geografia

 • ES / GE 320 - Interpretacja dziedzictwa (jesień)
 • GE / ES 340 - Systemy informacji geograficznej (jesień)

Międzynarodowy biznes

IB / ES 311 - Strategie wielosektorowe na rzecz zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)

Filozofia

PH / ES 302 - Etyka i zrównoważony rozwój (wiosna)

Politologia

PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)

Badania urbanistyczne

 • US / ES 304 - Freiburg Green City - Społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • US / ES 313 - Zrównoważone projektowanie urbanistyczne (wiosna)

Kursy Albert-Ludwigs-Universität

Kursy języka niemieckiego

Uczelnia nie zapewnia programów nauczania dla ich programu w języku niemieckim. Uczą początkowych, średnio zaawansowanych i zaawansowanych kursów językowych według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Instytucje partnerskie

Jeden z najstarszych i najbardziej szanowanych uniwersytetów, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg konsekwentnie zalicza się do czołówki instytucji szkolnictwa wyższego w kraju.

Wycieczki kursowe

Wycieczki kursowe są integralną częścią kursów IES Abroad Freiburg i University i są wliczone w opłatę za program. Podczas tych wyjazdów zbierzesz dane i weźmiesz udział w badaniach akademickich. Miejsca docelowe mogą obejmować:

 • Schwarzwald: ucz się flory i fauny tego słynnego lasu, położonego na obrzeżach Fryburga
 • Dolina Renu: odkryj ekologię tej żyznej doliny rzecznej
 • Alpy Szwajcarskie: wędruj przez Alpy Szwajcarskie i poznaj wyjątkowe ekosystemy tych gór

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, abyś opuszczając Freiburg czuł się jak w domu.

Mieszkanie w stylu uniwersyteckim - Mieszkasz w jedno- lub dwuosobowym pokoju w apartamencie ze wspólną łazienką i wspólną kuchnią i wanną. Apartamenty są udostępniane studentom niemieckim i zagranicznym i mają dostęp do Internetu.

Apartamenty jednoosobowe w mieszkaniach uniwersyteckich - ograniczona liczba mieszkań jednoosobowych jest dostępna za dodatkową opłatą. Apartamenty obejmują pojedynczą łazienkę i kuchnię w spiżarni. Dostęp do Internetu jest zapewniony.

Uczniowie zwykle przygotowują posiłki w swoich domach lub jadą w stołówkach studenckich we Freiburgu. Posiłki nie są wliczone w opłatę za program.

Życie studenckie

Orientacja

Program zaczyna się od obowiązkowej orientacji, która wprowadza cię do personelu IES Abroad , twoich kolegów, Alberta-Ludwigs-Universität Freiburg i miasta Freiburg. Tematy takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo są uwzględnione. Podczas orientacji rozpoczniesz również trzy tygodnie intensywnej nauki języka niemieckiego.

Dodatkowo, CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się we Freiburgu dzięki naszym wydarzeniom kulturalnym, takim jak:

 • Wycieczka po stadionie piłkarskim. z imponującym dachem fotowoltaicznym
 • Wycieczka po zielonej dzielnicy Vauban
 • Wizyta w Ökostation - centrum podnoszenia świadomości ekologicznej
 • "Rent-an-American" wizyty w lokalnych szkołach, aby podzielić się swoją kulturą

Wydarzenia uniwersyteckie i działania kulturalne

W Albert-Ludwigs-Universität Freiburg dostępnych jest wiele wydarzeń i zajęć, takich jak drużyny sportowe, kluby towarzyskie i częściowo dotowane wycieczki do miejsc w Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Partnerzy językowi

Personel IES Abroad we Freiburgu może pomóc w znalezieniu partnera "tandem" w języku niemieckim, z którym możesz ćwiczyć język niemiecki. Posiadanie partnera językowego we Freiburgu daje także unikalny wgląd w lokalne życie studenckie.

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 2,75 GPA lub lepszy w skali 4,0 (GPA poniżej 2,75 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku)
 • Sophomore, junior lub senior stojący po rozpoczęciu programu - niektóre lokalne kursy uniwersyteckie mogą nie być dostępne dla drugich
 • Nie jest wymagany język niemiecki

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami.

Obywatele USA posiadający ważny paszport nie muszą mieć wstępu na wizę, aby wjechać do Niemiec. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat uzyskania wymaganej wizy studenckiej / pozwolenia na pobyt na miejscu i wszelkich związanych z tym opłat. Obywatele spoza Stanów Zjednoczonych mogą zostać poproszeni o uzyskanie wizy studenckiej przed przyjazdem.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 15.560 USD
 • Obudowa: 3,710 USD
 • Ubezpieczenie: 230 USD
 • Razem: 19 950 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 27 990 USD
 • Obudowa: 7 420 USD
 • Ubezpieczenie: 550 USD
 • Razem: 35 960 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
 • Język angielski
IES Abroad

Zobacz 128 więcej kursów w IES Abroad »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
19,500 USD
Koszt programu Jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty