Przeczytaj oficjalny opis

freiburg

Przegląd

Ruch ekologiczny zakorzenił się we Freiburgu już dawno - a teraz jest to sposób na życie. Znany z objęcia przewodnictwa w rozwoju przyjaznych środowisku technologii i architektury, Freiburg przyciąga także naukowców i organizacje ochrony środowiska z całego świata. Przyjdźcie uczyć się wielu unikalnych wkładów Freiburga w ten ważny ruch.

Ten program w języku angielskim pozwala na poznanie tematów z badań środowiskowych, ekologii leśnej i zrównoważonego rozwoju, mieszkając we Freiburgu, w pobliżu pięknego Schwarzwaldu i doliny rzeki Ren.

Fryburg i okoliczne regiony będą twoją salą lekcyjną. Wyobraź sobie podróż do Renu, aby pobrać próbki i obserwować lokalną ekologię lub lasy w Alpach Szwajcarskich, aby pogłębić dyskusje na temat gospodarki leśnej i turystyki. Gdy tylko jest to możliwe, twoje zajęcia przenoszą Cię poza salę lekcyjną, aby dać ci praktyczne doświadczenie i skorzystać ze wszystkiego, co oferuje ci miejsce studiowania za granicą.

Wszystkie kursy z wyjątkiem kursów języka niemieckiego w ramach programu studiów środowiskowych są zorganizowane jako trzytygodniowe moduły, dzięki czemu można skupić się na każdym temacie, który studiujesz, dzięki czemu wykładowcy mogą zabierać Ciebie i Twoich kolegów z klasy podczas dłuższych kursów związanych z Freiburgiem i jego okolicami. Większość kursów odbywa się w IES Abroad według wydziałów związanych z Albert-Ludwigs-Universität Freiburg. Studenci mogą być w stanie wziąć kilka modułów w Wydziale Leśnictwa i Zarządzania Ekologią na Uniwersytecie, w zależności od dostępności. Opcjonalne moduły uniwersyteckie i możliwości asystenckie w zakresie badań oferowane są po zwykłym terminie, do lutego w odniesieniu do okresu jesiennego oraz do końca lipca w okresie wiosennym.

Oprócz tematów związanych z nauką o środowisku, możesz uczyć się języka niemieckiego na poziomie początkowym, średnio zaawansowanym lub zaawansowanym w SprachLehrInstitut (Centrum nauczania języków) Alberta-Ludwigs-Universität Freiburg.

Chcemy, abyś czuł się jak w domu we Freiburgu, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w mieście. Od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że możliwe jest najbardziej autentyczne studium za granicą.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Freiburg
 • Miasto: Freiburg
 • Kraj: Niemcy
 • Kredyty programowe: 15-19 kredytów
 • Język instrukcji: angielski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

 • 31 sierpnia - 15 grudnia (kursy IES Abroad )
 • 31 sierpnia - styczeń / luty (moduł post-programowy lub asystent badawczy)

Wiosna 2019

 • Pod koniec lutego - początek lipca (kursy IES Abroad )
 • Pod koniec lutego - koniec lipca (moduł post-programowy lub asystent badawczy)

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

 • Wiosna 2019 - 15 listopada 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić państwu najlepsze możliwe studia zagraniczne, w tym najwyższej jakości akademickie i kulturalne doświadczenia. Oferujemy unikalne kursy, które badają badania nad środowiskiem i zrównoważony rozwój oraz inne tematy poprzez dogłębne i praktyczne podejście. Nasi światowej klasy profesorowie zwiększają twoje doświadczenie akademickie i dają ci nowe perspektywy każdego dnia na zajęciach. Ograniczona liczba opcji kursu jest również dostępna na prestiżowym Albert-Ludwigs Universität Freiburg.

Bierzesz od 16 do 19 punktów za semestr. Studia w zakresie ochrony środowiska są warte 3 godzin kredytowych i prowadzone są w języku angielskim. Kursy językowe mają po 4 punkty i są prowadzone w języku niemieckim. Kursy prowadzone od poniedziałku do piątku.

Stwórz własne doświadczenie akademickie, wybierając spośród następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów:

 • Kurs języka niemieckiego (wymagane, 4 punkty)
 • Cztery kolejne kursy Environmental Studies (wymagane po 3 punkty)
 • Opcjonalny moduł post-programowy lub asystent badawczy (3 kredyty)

* Uwaga: od jesieni 2017 r. Studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w kursie języka niemieckiego dla trzech lub czterech punktów.

Struktura akademicka

Program rozpoczyna się od orientacji i wymaganego 3-tygodniowego intensywnego kursu języka niemieckiego na Uniwersytecie na 3 punkty. Kontynuujesz swoje niemieckie studia przez trzy godziny tygodniowo podczas regularnego semestru uniwersyteckiego, aby zdobyć dodatkowy 1 kredyt z języka niemieckiego.

Pierwszy moduł Environmental Studies jest wymagany przez IES Abroad . Po nim następuje wybór modułów, które należy przyjmować po jednym na raz przez trzy tygodnie. Większość modułów uczy się w IES Abroad . Ograniczona liczba modułów może być oferowana w programie studiów magisterskich w Departamencie Leśnictwa i Zarządzania Ekologią w Albert-Ludwigs-Universität Freiburg (Uni Freiburg). Moduły na uniwersytecie są nauczane na pierwszym roku studiów, ale są odpowiednie dla studentów IES Abroad . Dostępne jest wsparcie dla samouczków. Studenci z tego samego wydziału w Albert-Ludwigs-Universität mogą zapisać się na kursy IES Abroad -taught Environmental Studies.

Opcje rozszerzenia programu

Opcjonalne moduły

Po zakończeniu programu możesz spędzić trzy tygodnie, rozszerzając swoje doświadczenie akademickie we Freiburgu, biorąc udział w kursie 3-kredytowym na Uniwersytecie. Obowiązuje oddzielna opłata.

Asystentki badawcze

Możesz ubiegać się o asystenturę naukową, aby współpracować z członkiem wydziału uniwersyteckiego na temat badań w dziedzinie badań środowiskowych. Asystenci mają od czterech do sześciu tygodni i odbywają się po zakończeniu semestru. Wszystkie staże są nadzorowane i oferowane jako opcje akademickie zdobywające IES Abroad . Uczniowie uczestniczący w asystentyce badawczej nie mogą uczestniczyć w dodatkowym module opcjonalnym. Obowiązuje dodatkowy koszt. Tematy badań mogą być ograniczone.

Zabezpieczenie asystentury jest procesem konkurencyjnym, a miejsca docelowe nie są gwarantowane. Miejsca docelowe zależą od dostępności, wykształcenia i umiejętności studenta oraz od jakości CV / CV studenta. Obowiązują wymagania językowe. Ostateczne miejsca docelowe są ustalane na podstawie wywiadu na miejscu.

Kursy

Kursy IES Abroad

nauki biologiczne

 • BL / ES 306 - Zarządzanie ekosystemem (jesień, wiosna)
 • BL / ES 307 - Klimat i wegetacja w Czarnym Lesie i Alpach Szwajcarskich (jesień)

Ekonomia

PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)

Badania środowiskowe

 • BL / ES 306 - Zarządzanie ekosystemem (jesień, wiosna)
 • BL / ES 307 - Klimat i wegetacja w Czarnym Lesie i Alpach Szwajcarskich (jesień)
 • ES 300 - Ekologia i zarządzanie krajobrazami lasów w południowo-zachodnich Niemczech i Alpach Szwajcarskich (jesień)
 • ES 305 - Technologia odnawialnych źródeł energii (jesień)
 • ES 310 - Zmiana ekosystemów w wyniku długoterminowych działań człowieka w południowo-zachodnich Niemczech i Alpach Szwajcarskich (wiosna)
 • ES 314 - Ruchy ekologiczne i organizacje pozarządowe (wiosna)
 • ES / GE 320 - Interpretacja dziedzictwa (jesień)
 • GE / ES 340 - Systemy informacji geograficznej (jesień)
 • IB / ES 311 - Strategie wielosektorowe na rzecz zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • PH / ES 302 - Etyka i zrównoważony rozwój (wiosna)
 • PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)
 • US / ES 304 - Freiburg Green City - Społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • US / ES 313 - Zrównoważone projektowanie urbanistyczne (wiosna)

Geografia

 • ES / GE 320 - Interpretacja dziedzictwa (jesień)
 • GE / ES 340 - Systemy informacji geograficznej (jesień)

Międzynarodowy biznes

IB / ES 311 - Strategie wielosektorowe na rzecz zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)

Filozofia

PH / ES 302 - Etyka i zrównoważony rozwój (wiosna)

Politologia

PO / ES / EC 303 - Zrównoważona energia: koncepcje, polityka, strategie i rozwiązania (jesień, wiosna)

Badania urbanistyczne

 • US / ES 304 - Freiburg Green City - Społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty zrównoważonego rozwoju (jesień, wiosna)
 • US / ES 313 - Zrównoważone projektowanie urbanistyczne (wiosna)

Kursy Albert-Ludwigs-Universität

Kursy języka niemieckiego

Uczelnia nie zapewnia programów nauczania dla ich programu w języku niemieckim. Uczą początkowych, średnio zaawansowanych i zaawansowanych kursów językowych według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Instytucje partnerskie

Jeden z najstarszych i najbardziej szanowanych uniwersytetów, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg konsekwentnie zalicza się do czołówki instytucji szkolnictwa wyższego w kraju.

Wycieczki kursowe

Wycieczki kursowe są integralną częścią kursów IES Abroad Freiburg i University i są wliczone w opłatę za program. Podczas tych wyjazdów zbierzesz dane i weźmiesz udział w badaniach akademickich. Miejsca docelowe mogą obejmować:

 • Schwarzwald: ucz się flory i fauny tego słynnego lasu, położonego na obrzeżach Fryburga
 • Dolina Renu: odkryj ekologię tej żyznej doliny rzecznej
 • Alpy Szwajcarskie: wędruj przez Alpy Szwajcarskie i poznaj wyjątkowe ekosystemy tych gór

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, abyś opuszczając Freiburg czuł się jak w domu.

Mieszkanie w stylu uniwersyteckim - Mieszkasz w jedno- lub dwuosobowym pokoju w apartamencie ze wspólną łazienką i wspólną kuchnią i wanną. Apartamenty są udostępniane studentom niemieckim i zagranicznym i mają dostęp do Internetu.

Apartamenty jednoosobowe w mieszkaniach uniwersyteckich - ograniczona liczba mieszkań jednoosobowych jest dostępna za dodatkową opłatą. Apartamenty obejmują pojedynczą łazienkę i kuchnię w spiżarni. Dostęp do Internetu jest zapewniony.

Uczniowie zwykle przygotowują posiłki w swoich domach lub jadą w stołówkach studenckich we Freiburgu. Posiłki nie są wliczone w opłatę za program.

Życie studenckie

Orientacja

Program zaczyna się od obowiązkowej orientacji, która wprowadza cię do personelu IES Abroad , twoich kolegów, Alberta-Ludwigs-Universität Freiburg i miasta Freiburg. Tematy takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo są uwzględnione. Podczas orientacji rozpoczniesz również trzy tygodnie intensywnej nauki języka niemieckiego.

Dodatkowo, CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się we Freiburgu dzięki naszym wydarzeniom kulturalnym, takim jak:

 • Wycieczka po stadionie piłkarskim. z imponującym dachem fotowoltaicznym
 • Wycieczka po zielonej dzielnicy Vauban
 • Wizyta w Ökostation - centrum podnoszenia świadomości ekologicznej
 • "Rent-an-American" wizyty w lokalnych szkołach, aby podzielić się swoją kulturą

Wydarzenia uniwersyteckie i działania kulturalne

W Albert-Ludwigs-Universität Freiburg dostępnych jest wiele wydarzeń i zajęć, takich jak drużyny sportowe, kluby towarzyskie i częściowo dotowane wycieczki do miejsc w Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Partnerzy językowi

Personel IES Abroad we Freiburgu może pomóc w znalezieniu partnera "tandem" w języku niemieckim, z którym możesz ćwiczyć język niemiecki. Posiadanie partnera językowego we Freiburgu daje także unikalny wgląd w lokalne życie studenckie.

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 2,75 GPA lub lepszy w skali 4,0 (GPA poniżej 2,75 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku)
 • Sophomore, junior lub senior stojący po rozpoczęciu programu - niektóre lokalne kursy uniwersyteckie mogą nie być dostępne dla drugich
 • Nie jest wymagany język niemiecki

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami.

Obywatele USA posiadający ważny paszport nie muszą mieć wstępu na wizę, aby wjechać do Niemiec. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat uzyskania wymaganej wizy studenckiej / pozwolenia na pobyt na miejscu i wszelkich związanych z tym opłat. Obywatele spoza Stanów Zjednoczonych mogą zostać poproszeni o uzyskanie wizy studenckiej przed przyjazdem.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 15.560 USD
 • Obudowa: 3,710 USD
 • Ubezpieczenie: 230 USD
 • Razem: 19 950 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 27 990 USD
 • Obudowa: 7 420 USD
 • Ubezpieczenie: 550 USD
 • Razem: 35 960 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
IES Abroad

Zobacz 132 więcej kursów w IES Abroad »

Ostatnia aktualizacja May 21, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Luty 2020
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
19,500 USD
Koszt programu Jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Luty 2020
Data końcowa
Lipiec 31, 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Luty 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Lipiec 31, 2019