Read the Official Description

Przygotuj się na pobyt we frankofońskim uniwersytecie

Siła naszego programu Magellana polega na tym, że łączy w sobie trzy kluczowe cechy: śmiałość w mówieniu po francusku, (skupia się ona głównie na ćwiczeniach i komunikacji ustnej), jest efektywna (przygotowuje się do studiów, prowadzenia badań lub pracy po francusku) i odkrywanie naszej kultury (dzięki wizytom kulturalnym i poznawaniu ludzi).

Dla kogo jest ten kurs?

Program Magellan jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów uczniów, od poziomu początkującego do średniozaawansowanego, którzy planują osiedlić się w Belgii na jakiś czas, aby studiować na uniwersytecie lub prowadzić jakąś działalność zawodową w kontekście nauczania.
Każdy znajdzie treść programu dostosowaną do ich konkretnych potrzeb i zgodnie z ich obecną wiedzą i celami docelowymi.

Trwanie

Program Magellan trwa przez wszystkie miesiące lipca i sierpnia. Trwa 3 tygodnie i obejmuje 82,5 godziny.
Całkiem możliwe jest śledzenie tego programu przez cały czas trwania lata. Zarówno zawartość kursu, jak i wizyty kulturalne zostaną dostosowane do osób decydujących się na więcej niż jedną sesję.

Test kwalifikacyjny

Po rejestracji otrzymasz link do testu kwalifikacyjnego online. Rezultat pomoże nam umieścić Cię w grupie już od pierwszego dnia. Nie wyklucza to jednak możliwości zmiany grup, jeśli nauczyciel szacuje, że inna grupa lepiej pasuje do progresji poziomu.

Lekcje

Głównym celem jest, aby uczniowie stali się zarówno autonomiczni, jak i skuteczni w sytuacjach rzeczywistych.
Każdej grupie uczących się towarzyszy dwóch nauczycieli specjalizujących się w nauczaniu francuskiego jako języka obcego - prawdziwym plusem dla uczniów, którzy przyzwyczajają się do różnych akcentów i stylów nauczania.
Oferowane zajęcia są różnorodne: gramatyka, słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, odgrywanie scenek i scenariuszy ...

Cała treść jest dostosowana do poziomu i specyficznych potrzeb każdej grupy uczniów.

Wizyty kulturalne

Wizyty kulturalne dają szansę odkryć bogactwa kulturowe belgijskiego życia, będąc jednocześnie zanurzonymi w codziennej praktyce języka francuskiego (są one przygotowywane i wykorzystywane w klasie).

Dwie sesje są organizowane w każdej sesji:

  • Leuven (klasztor Beguine, centrum miasta, uniwersytet, ...)
  • Bruksela (Muzeum Beaux-Arts, Muzeum Czekolady, Grand Place, Muzeum Gueuze, ...)

Wizyty odbywają się w pierwszą i drugą sobotę każdej sesji.

Sport i działalność społeczna

Powitalny drink jest organizowany w pierwszy wtorek każdej sesji.

Inne zajęcia oferowane są pod koniec dnia (wieczór w kinie, odkrycie belgijskich piw itp.). Niektóre z nich są bezpłatne, a inne wymagają opłaty składkowej.
Międzynarodowy posiłek dla nauczycieli organizowany jest w połowie sesji, a pożegnalny posiłek planowany jest pod koniec programu.

Gdzie indziej w lecie w Brukseli organizowane są liczne zajęcia. Wszystkie atrakcje są łatwo i szybko dostępne dzięki sprawnej sieci transportowej. Otrzymasz plan działań kulturalnych zaplanowanych w różnych regionach Belgii.

Uczestnicy kursu Magellana mają możliwość uprawiania różnych sportów w Uniwersyteckim Centrum Sportowym w Blocry, niedaleko CLL, w specjalnej obniżonej taryfie studenckiej dla naszych studentów "Magellana". Oferta sportowa to pływanie, tenis, squash, tenis stołowy, wspinaczka i fitness.

Nocleg

Oferujemy wybór między trzema rodzajami zakwaterowania w Louvain-la-Neuve (pokój studencki - studio) lub w sąsiedztwie (rodzina goszcząca). Należy pamiętać, że miasto Louvain-la-Neuve jest w pełni wyłączone z ruchu kołowego, co znacznie ułatwia dostęp do Centrum CLL.

  • POKÓJ STUDENCKI
  • STUDIO
RODZINA GOSZCZĄCA

Aby zarezerwować studio lub pokój, należy skontaktować się bezpośrednio z naszym partnerem "Campingu Génération" (www.generation-campus.be lub 32 10 47 50 77). Nie zapomnij wspomnieć, że właśnie wybrałeś kurs na CLL.
Aby zarezerwować pokój w rodzinie goszczącej, skontaktuj się z nami (lln@cll.be).

Lokalizacja
Program taught in:
Francuski

See 1 more programs offered by CLL Language Centres »

Last updated July 2, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Sierp. 2019
Duration
3 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Cena
579 EUR
By locations
By date
Data początkowa
Sierp. 2019
Application deadline
Data początkowa
Sierp. 2019
Application deadline

https://www.youtube.com/watch?v=jNc9-CreZ94