Foundation Degree (FdA) w Kwiaciarsko-Zawodowej i Kwiatowej

Informacje ogólne

Opis programu

O kursie

Kurs jest realizowany w University Centre Myerscough i nagrodzony przez University of Central Lancashire. Kurs jest krokiem naprzód dla projektanta kwiatowego, zaprojektowanego jako wprowadzenie do komercyjnych aspektów wzornictwa w profesjonalnym standardzie. Zostaną zbadane projekty tradycyjne, okresowe, współczesne i eksperymentalne. Włączone w te projekty są najnowsze trendy w manipulowaniu świeżym materiałem roślinnym i eksperymentalne projekty przy użyciu nowoczesnych akcesoriów dekoracyjnych.

Zachęcamy do doświadczenia zawodowego jako integralnej części kursu, dając uczniom cenny wgląd w zawodowy przemysł florystyczny i zwiększając ich perspektywy zawodowe w szerszym kontekście kwiatowym.

Specjalistyczne moduły projektowe obejmują: profesjonalne kwiaciarstwo komercyjne, zarządzanie salami florystycznymi, zasady projektowania i umiejętności fotograficzne, a także projektowanie wesel i dużych projektów. Będziesz także rozwijać znajomość wszystkich niezbędnych i dodatkowych profesjonalnych technik floristry, zarządzania przedsiębiorstwem i metod badawczych dla branż projektowych. Będziesz miał okazję rozwinąć swoje umiejętności zarządzania wydarzeniami i pracować nad wieloma live briefs, aby rozwijać zróżnicowane i specjalistyczne portfolio florystyczne w trakcie kursu.107454_FoundationDegreeFdAinProfessionalFloristryandFloralDesign-min.jpg

Moduły kursu

1 rok

Umiejętności akademickie i zawodowe

Praca w przemyśle będzie wymagać od kwiaciarni rozwijania szeregu praktycznych i profesjonalnych umiejętności. Moduł ten zapewnia doświadczenie w pracy z pierwszej ręki z zakresu praktycznych i technicznych umiejętności, a także rozwija zdolność do prezentacji informacji w odpowiednim akademickim i profesjonalnym stylu. Będziesz zachęcany do oceny i refleksji nad własnym rozwojem osobistym w całym module. Moduł zapewni podstawy do dalszego rozwoju indywidualnych umiejętności poprzez niezależne studia w module "Project Industry".

Kwiaciarstwo Zarządzanie pracownią

Analizowane są podstawowe zasady dotyczące przygotowania, pielęgnacji, kondycjonowania, instalacji, przechowywania i konserwacji materiałów kwiatowych i roślinnych oraz produktów florystycznych. Uzyskamy praktyczną wiedzę na temat identyfikacji roślin. Zostaną również uwzględnione zasady zrównoważonego rozwoju, kraje produkcji i BHP w branży florystycznej.

Zasady projektowania i fotografowania Umiejętności techniczne

Jest to bardzo kreatywny i inspirujący moduł, w którym badane są zasady i elementy projektowania wraz z fotograficznymi umiejętnościami technicznymi. To zapewni ci podstawową wiedzę w zakresie projektowania i fotografii, która zostanie zastosowana do wszystkich innych praktycznych modułów w dwuletnim programie. Poznasz każdą z zasad i elementów sesji praktycznych, korzystając z różnych mediów i abstrakcyjnych form.

Profesjonalna kwiaciarnia komercyjna (moduł podwójny)

Ten moduł jest w dużej mierze praktyczny. Będziesz rozwijać profesjonalne umiejętności handlowe w zakresie projektowania i budowy szeregu komercyjnych kwiatowych elementów na różne okazje. Zostaną zbadane natywne stylistyki kwiatowe, wpływy i główni projektanci kwiatów. Opracujesz portfolio prac projektowych ukończonych w pierwszym roku kursu. Zdobędziesz również doświadczenie w demonstrowaniu i przekazywaniu swojej wiedzy.

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Moduł ten wprowadza kluczowe obszary działalności zarządzania, takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, przywództwo, marketing i finanse, aby umożliwić uczniom rozwój dalszej wiedzy i umiejętności w celu poprawy przyszłego zatrudnienia w branżach lądowych.

Rok 2

Projekt przemysłowy

Wykorzystasz umiejętności opracowane we wcześniejszych modułach, aby zidentyfikować odpowiedni projekt związany z branżą. Planując, wykonując, a następnie raportując wyniki projektu, zachęcamy do korzystania z projektu branżowego w celu rozwijania własnych umiejętności osobistych oraz profesjonalnych kontaktów roboczych z kontaktami branżowymi. Teorie i umiejętności zarządzania projektami będą rozwijane poprzez wspieranie wykładów.

Badania i Rozwój

Zyskasz możliwość podjęcia badań śledczych dla branży projektowania kwiatowego. Będziesz rozwijać umiejętności badawcze, które będą przydatne w kontekście zawodowym, jeśli chcesz zostać samozatrudnionym, a także kontekstem akademickim, jeśli będziesz kontynuować dalsze badania. Tematy obejmują umiejętności badania rynku, metodologii badań, technik zbierania informacji, analizy informacji i umiejętności pisania.

Projekt ślubny i okolicznościowy (podwójny moduł)

Ten wyspecjalizowany podwójny moduł koncentruje się na kwiatach weselnych, zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych. Stworzysz szeroką gamę praktycznych projektów ślubnych na przyjęcia ślubne, miejsca i przyjęć, w tym duże projekty wydarzeń, okres, elementy nowoczesne i eksperymentalne. Będziesz także studiować podstawową wiedzę na temat konsultacji ślubnych i planowania wydarzeń, tworzenia specyfikacji klientów i kosztowania pracy na rynku komercyjnym, aby osiągnąć sukces jako niezależna kwiaciarnia.

Międzynarodowe trendy kwiatowe (moduł podwójny)

Moduł ten opiera się na podstawach zawartych w module "Zasady i elementy projektu" od roku 1. Będziesz eksperymentował ze wszystkimi aspektami międzynarodowego projektu kwiatowego, aby rozwinąć swój własny styl i talent. Różnorodni międzynarodowi projektanci z zakresu dyscyplin projektowych będą badani w poszukiwaniu inspiracji.

Wymagania wstępne

5 GCSE przechodzi na poziomie C (4) lub wyższym (w tym matematyki i angielskiego lub równoważnego)

Plus 48 punktów taryfy UCAS z co najmniej jednego z następujących elementów:

 • 2 poziomy A (A2), co najmniej jeden w C lub powyżej
 • BTEC / C
 • 2 Szkocki Higher w C lub wyżej
 • 3 irlandzkie wyższe w C lub powyżej
 • International Baccalaureate na 24 punkty
 • NVQ poziom 3 w odpowiedniej dyscyplinie

Poziomy AS, dyplom z tytułu BTEC i szkocki średniozaawansowany 2s mogą być wykorzystane do wniesienia wkładu do wymogów wejścia, ale nie są wystarczające do samodzielnego wejścia. Alternatywne równoważne kwalifikacje również zostaną uznane za pozytywne.

Wnioskodawcy, którzy uważają, że mogą kwalifikować się do uzyskania akredytacji wcześniej certyfikowanej i / lub zaawansowanej nauki (APCL / APEL) w odniesieniu do niektórych modułów, będą rozpatrywane indywidualnie.

Kandydaci, dla których angielski jest drugim językiem, muszą być w stanie udowodnić, że posiada się międzynarodowy system testowania języka angielskiego (IELTS) na poziomie 6.0 (bez wyniku komponentu niższego niż 5,5) lub równoważny.

Wszystkie oferty mogą być przedmiotem udanego wywiadu

Uczenie się i ocena

Środowisko uczenia się:

Działania edukacyjne na kursie są różnorodne, w tym wykłady online, seminaria wideo, briefy na żywo, zaangażowanie rówieśników, wizyta studyjna, wystawy i konkursy.

Od studentów oczekuje się podjęcia obszernych niezależnych badań i badań w celu wsparcia wykładów, seminariów i ocen. Prezentacja grupowa i prezentacje grupowe stanowią ważną część kursu. Studenci będą mieli dostęp do specjalistycznego sprzętu i oprogramowania IT, środowiska do nauki on-line i obiektu referencyjnego.

Oszacowanie:

Projekt portfela, dziennikarstwo cyfrowe, praktyczne ćwiczenia ograniczające czas, różnorodność roboczych dokumentów branżowych, viva, prezentacje, praca zespołowa i oceny komunikacji.

Dodatkowe informacje:

Myerscough College odbywa się doroczna sztuka kwiatowa

Wycieczki studyjne mogą obejmować:

 • Brytyjskie Stowarzyszenie Kwiatów FleurEx Trade Show
 • Holland Study Tour
 • Covent Garden / London Study Tour
 • "Fleur Creatif Show" Brugii "Winter Happening"
 • Finlandia Wymiana kulturalna z siostrzaną uczelnią
 • RHS Tatton Flower Show
 • RHS Chelsea Flower Show
 • Harrogate Spring
 • Zawody WorldSkills
 • Światowe Stowarzyszenie Stowarzyszeń Kwiatowych Organizujących Stowarzyszenia Kwiatowe
 • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Towarzystw Rozmieszczania Kwiatów / wieczory klubowe
 • Sympozjum American Institute of Floral Design Annual - USA
 • Hong Kong Flower Show

Jakie doświadczenie zawodowe mogę uzyskać?

Studenci są zachęcani do podjęcia odpowiedniego doświadczenia w branży florystycznej lub projektowaniu kwiatów. Kurs ma na celu zapewnienie, że wykłady są budowane wokół szczytowych okresów Bożego Narodzenia, Walentynek i Dnia Matki, aby umożliwić studentom zdobycie prawdziwego doświadczenia życiowego w tych czasach. Studentom zapewnia się różnorodne możliwości pracy w ramach zespołu eventów florystycznych w Myerscough .

Na tym kursie nie ma formalnego stażu. Moduły Akademickie i Zawodowe Umiejętności i Projekty branżowe będą wykorzystywać środowiska pracy zarówno na miejscu, jak i poza nim, aby umożliwić studentom rozwijanie prawdziwych umiejętności praktycznych i technicznych oraz przygotowanie ich do podjęcia pracy w wybranym przez nich obszarze tematycznym.

Postęp

Po pomyślnym ukończeniu kursu studenci mogą ubiegać się o wyróżnienie w pokrewnych przedmiotach, na przykład BA (z wyróżnieniem) Kwiaciarstwo zawodowe i projektowanie kwiatów ( Myerscough College ) w Myerscough College .

Kariera

Celem kursu jest zapewnienie studentom możliwości pracy na poziomie studiów magisterskich w branży projektowania kwiatowego. Promuje etos samodoskonalenia i odzwierciedlenia praktycznych i technicznych florystyki i umiejętności przedsiębiorstwa. Treść modułu podkreśla znaczenie rozwoju kariery i planowania w całym tekście.

Przykłady możliwych karier obejmują:

 • Senior Florist / Shop Manager
 • Samozatrudniony z własnym biznesem
 • Freelance Floral Designer
 • Prace wystawiennicze
 • Firanka
 • Demonstracja i nauczanie
 • Kupujący / projektant dla wielonarodowych sklepów

Specjalne wymagania

Dodatkowe koszty:

Dodatkowe koszty przedmiotów niezbędnych dla kursu obejmują:

 • Kwiatowe narzędzia i sprzęt - 350 funtów

Dodatkowe koszty związane z możliwościami i przedmioty opcjonalne dla kursu obejmują:

 • Aparat i tablet - 200 GBP
 • Wycieczki i wizyty w terenie (w tym możliwe podróże zagraniczne) - 750 GBP
Ostatnia aktualizacja Sty 2019

Informacje o uczelni

Myerscough is one of the UK’s largest land-based and sports colleges, offering degrees in more than 20 exciting subjects. We work in partnership with the University of Central Lancashire and are among ... Czytaj więcej

Myerscough is one of the UK’s largest land-based and sports colleges, offering degrees in more than 20 exciting subjects. We work in partnership with the University of Central Lancashire and are amongst the top UK institutions in the sector for student satisfaction - helped by exceptional resources and a unique countryside location. Our QAA Higher Education Review puts us amongst the top institutions in the country for quality learning opportunities and good practice teaching. We are very proud that 97% of Myerscough degree students progress to further study or employment. Pokaż mniej