Aircraft Dispatcher to licencjonowany lotnik certyfikowany przez Administrację Lotnictwa Cywilnego. On / Ona ponosi wspólną odpowiedzialność z kapitanem za bezpieczeństwo i operacyjną kontrolę lotów pod jego kierunkiem. Aby uzyskać najlepsze praktyki ekonomiczne, obsługę pasażerów i kontrolę operacyjną, Dyspozytor lotniczy analizuje i ocenia informacje meteorologiczne w celu określenia potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa lotu i wyboru najbardziej pożądanej i ekonomicznej trasy lotu, oblicza ilość paliwa wymaganą do bezpiecznego zakończenia lotu zgodnie z typem statku powietrznego, odległością lotu, obsługą techniczną, ograniczeniami, warunkami pogodowymi i minimalnymi wymaganiami dotyczącymi paliwa określonymi w przepisach lotniczych.

Wcześniej dyspozytor lotniczy przygotowuje plany lotu z szacowanymi informacjami, takimi jak maksymalne dopuszczalne masy startowe i lądowania, prognozy pogody, warunki terenowe, NOTAMS następnie ocenia postęp lotu w czasie rzeczywistym i przekazuje informacje zwrotne kapitanowi o każdej odpowiedniej aktualizacji pogody i ostatecznie zaleca plan lotu jest wyświetlany na przemian, na przykład zmiana kursu, poziomu lotu i, w razie potrzeby, lądowanie na trasie w interesie bezpieczeństwa i ekonomii.

Aby spełnić te wymagania, zaprojektowaliśmy 2-miesięczny, operacyjny kurs dyspozytora, mocno połączony z kursem pilotażowym.

Kurs zapewnia studentom dogłębną znajomość obowiązków dyspozytora lotniczego. Dyspozytorzy lotów badają natężenie ruchu, meteorologię, masę i równowagę, paliwo, alternatywne miejsca docelowe i komunikację. Studium przypadku scenariusza operacyjnego zwiększa umiejętności.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 1 więcej kursów w Andorra Aviation Academy »

Ostatnia aktualizacja August 6, 2018
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
2 miesięcy
Cena
6,900 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa