Certyfikat w nauczaniu języka angielskiego dla celów akademickich (CTEAP)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Certyfikat w nauczaniu języka angielskiego dla celów akademickich został opracowany przez Xi'an Jiaotong-Liverpool University celu promowania najlepszych praktyk w zakresie EAP w szkolnictwie wyższym w Chinach i poza nimi. Jest to jedyna tego typu kwalifikacja w Chinach i ma na celu uznanie przez pracodawców doskonałości nauczyciela w tej dziedzinie. Jest to praktyczny certyfikat, który będzie miał bezpośredni wpływ na zrozumienie przez nauczyciela EAP i jego praktyki w klasie. CTEAP jest nie tylko kursem szkoleniowym, ale stanowi transformujące doświadczenie, które zachęca nauczycieli do odmiennego myślenia o sobie i swojej pracy oraz do odmiennego pozycjonowania się w miejscu pracy.

Kto może uczestniczyć

Szkolenie CTEAP skierowane jest do nauczycieli i menedżerów ds. Edukacji:

 • z Chin i zagranicy, którzy obecnie uczą w szkolnictwie wyższym, ale chcą specjalizować się w EAP;
 • którzy odbywają lub ukończyli studia magisterskie w szkole TESOL lub ELT i chcieliby odbyć praktyczne szkolenie w klasie;
 • pragnący stać się liderami w swoich instytucjach;
 • którzy chcą rozpocząć nauczanie w szkolnictwie wyższym w chińskich instytucjach;
 • chcą uczyć więcej klas EAP w przyszłości • którzy uczą w szkole średniej i przygotowują swoich uczniów do szkolnictwa wyższego.

Cele

Nasz model nauczania EAP ma wspierać skoncentrowane na uczniu środowisko aktywnego uczenia się oparte na rzeczywistych potrzebach uczniów. Naszym celem jest powrót do kontekstu nauczania z nową pewnością siebie i entuzjazmem oraz podekscytowanie wypróbowaniem nowych metod i pomysłów z uczniami.

Ten dwutygodniowy kurs odbędzie się dwa razy w lecie:

 • 6–10 lipca 2020 r
  lub
 • 17–21 sierpnia 2020 r

listen up yall

Wiedza i umiejętności

CTEAP działa w pełnym wymiarze godzin przez tydzień z sesji szkoleniowych, warsztatów i rozmów. Certyfikat obejmuje ponad 25 godzin sesji szkoleniowych plus sesje partnerskie. Mamy nadzieję, że będziesz aktywnym uczestnikiem wszystkich sesji i będziesz traktowany jako profesjonalista EAP przez cały kurs. Na kursie będziesz miał okazję przeprowadzić mikro-nauczanie z innymi uczestnikami, każdy skoncentrowany na innym aspekcie nauczania. Otrzymasz informacje zwrotne od swoich kolegów i trenerów, a następnie zastanowisz się nad własnymi technikami.

Cztery stałe wątki stanowią podstawę naszego podejścia do certyfikatu:

 • Angielski jako język międzynarodowy
 • Krytyczne myślenie
 • Obserwacja i refleksja
 • Przegląd i konsolidacja

Certyfikat ma charakter refleksyjny i praktyczny i bardzo dokładnie patrzy na to, jak nauczyciele mogą zastosować nowe pomysły w swoich własnych kontekstach nauczania.

Nasz główny trener

Markus jest starszym nauczycielem w ILEAD. Posiada tytuł magistra lingwistyki stosowanej, jest pracownikiem HEA i ma ponad 30-letnie doświadczenie w edukacji. Obecnie zarządza kursami CTEAP i TEMI, które prowadzą rozwój zawodowy z nauczycielami z całych Chin i nie tylko. Przed przyjazdem do Chin w 2013 roku Markus był dyrektorem Centrum Językowego na University of East London. Wcześniej pracował jako menedżer programów angielskich na London Metropolitan University, w British Council w Syrii i jako nauczyciel w Grecji. Obecnie jest zewnętrznym egzaminatorem na Uniwersytecie Nottingham Ningbo. Mówił o rozwoju nauczycieli i szkoleniach na konferencjach w Chinach, Azji i Wielkiej Brytanii

Nasi goście

CTEAP wzywa jednych z najlepszych wykładowców XJTLU i innych współpracujących instytucji. W skład wykładów gościnnych weszli DrRoberto Donna, który mówił o tym, jak szkoła biznesu XJTLU współpracuje z ekspertami językowymi EAP, dr Anthony Manning (University of Kent, Wielka Brytania) o systemach oceny EAP, dr David Oakey (University of Liverpool, Wielka Brytania) o nauczaniu gramatyki i EoinJordan (St Andrews University, Wielka Brytania), w sprawie oznaczania i oceniania modułów EAP.

Tematy i sesje

Kurs jest podzielony na pięć różnych tematów, które składają się na jego rdzeń:

 • Nauczyciel EAP jako ekspert językowy
  Temat ten omawia znaczenie EAP i co to znaczy być nauczycielem EAP na poziomie uniwersyteckim. Zawiera wprowadzenie do znaczenia określonych społeczności dyskursu akademickiego dla nauczycieli EAP i ich uczniów. Podkreślamy tutaj wagę analizy tekstu specyficznej dla dyscypliny i dyskutujemy, jak to zrobić z naszymi uczniami.
 • Ćwiczenie w klasie
  Nasz certyfikat przywiązuje dużą wagę do rozważenia, w jaki sposób uczymy naszych uczniów. W tym module przyglądamy się praktycznym aspektom bycia profesjonalistą EAP, w tym technik nauczania, zarządzania klasą, motywowania uczniów, gramatyki nauczania, korygowania błędów, ustalania zadań i udzielania informacji zwrotnych.
 • Nauczanie umiejętności językowych
  Tutaj badamy nauczanie czytania i pisania dla EAP i wspieranie krytycznego myślenia u naszych uczniów. Patrzymy również, jak nauczyć kluczowych umiejętności mówienia, w tym wygłaszania prezentacji. Przyjmujemy podejście oparte na zintegrowanych umiejętnościach i zdajemy sobie sprawę, że żadna z czterech tradycyjnych umiejętności komunikacyjnych nie odbywa się w izolacji.
 • Projekt i ocena kursu EAP
  Ten moduł dotyczy ogólnego planowania kursów EAP i ich oceny. Bada, w jaki sposób, jako lider kursu EAP i nauczyciel, możesz śledzić proces opracowywania programu nauczania na podstawie potrzeb uczniów, poprzez efekty uczenia się, ocenę i do klasy. Sprawdza się ustawienie sprawdzonych zadań i testów w zakresie pisania i mówienia, a także najlepszy sposób konsekwentnego i uczciwego oceniania pracy naszych uczniów i udzielania informacji zwrotnych.
 • Materiały i technologie
  Tutaj omawiamy, jakie materiały są najbardziej przydatne, aby Twoi uczniowie mogli skutecznie komunikować się w wybranych obszarach studiów. Badamy tworzenie nowych materiałów do nauki i dostosowanie opublikowanych materiałów do klasy EAP, a także do wirtualnej przestrzeni do nauki.

Opłaty

Opłaty indywidualne

Opłata za kurs wynosi 4 800 RMB. Opłaty są za naukę kursu CTEAP, a po pomyślnym ukończeniu certyfikat CTEAP. Koszty zakwaterowania i utrzymania nie są wliczone. Istnieje kilka opcji zakwaterowania w pobliżu uniwersytetu. Pomożemy Ci zarezerwować zakwaterowanie według własnego wyboru.

Zniżka za wczesną rejestrację

Jeśli złożysz podanie i zapłacisz przed 1 marca 2020 r., Otrzymasz rabat w wysokości 500 RMB. Opłata za czesne certyfikatu zostanie obniżona do 4300 RMB. Opłaty są za naukę kursu CTEAP, a po pomyślnym ukończeniu certyfikat CTEAP. Koszty zakwaterowania i utrzymania nie są wliczone.

Sponsoring instytucjonalny

Jeśli instytucja, taka jak uniwersytet lub uczelnia, sponsoruje nauczycieli, aby wziąć CTEAP, to dla co najmniej trzech nauczycieli, którzy otrzymają certyfikat, zapewniamy 88% zniżki dla każdego nauczyciela.

„Inspiruje mnie koncepcja nauczania i uczenia się skoncentrowana na uczniach oraz metoda kultywowania krytycznego myślenia”.

Na Li
2018 CTEAP Cohort

Jak się zgłosić

Wnioski należy składać za pośrednictwem naszego internetowego systemu aplikacji:

 1. Kliknij / dotknij odnośnika Zastosuj
 2. Utwórz konto lub zaloguj się na istniejące konto
 3. Uzupełnij swoją aplikację

Po pomyślnym utworzeniu konta aplikacji wprowadź ostrożnie wszystkie informacje wymagane w formularzu wniosku i upewnij się, że podane informacje są prawidłowe, kompletne i aktualne. Prześlij wymagane dokumenty do odpowiednich pól.

Możesz zalogować się, aby wyświetlić formularz zgłoszeniowy w dowolnym momencie i przesłać pozostałe dokumenty potwierdzające.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące sposobu XJTLU wniosku lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje, napisz ilead @ XJTLU .edu.cn lub zadzwoń +86 (0) 512 8188 4656.

Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Xi’an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU) is an international joint venture university founded by Xi’an Jiaotong University in China and the University of Liverpool in the United Kingdom in 2006. ... Czytaj więcej

Xi’an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU) is an international joint venture university founded by Xi’an Jiaotong University in China and the University of Liverpool in the United Kingdom in 2006. Pokaż mniej