Certyfikat w języku perskim

Informacje ogólne

Opis programu

Tryb obecności: pełny etat lub część etatu

Ten certyfikat jest wstępną kwalifikacją w języku perskim. Studenci zdobywają solidną wstępną wiedzę na temat języka pisanego i mówionego współczesnego Iranu oraz studiują historyczne i kulturowe tło Bliskiego Wschodu. W pełnym wymiarze godzin (w ciągu jednego roku) odpowiada to pierwszemu rokowi studiów licencjackich w języku perskim. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość języka perskiego.

Studenci stacjonarni:

  • Język perski I (2 jednostki),
  • Literatury Bliskiego i Środkowego Wschodu,
  • Zatwierdzona jednostka nieanglojęzyczna. Ta jednostka nieanglojęzyczna zajmuje się zwykle odpowiednim tematem, takim jak historia Bliskiego Wschodu lub studia islamskie.

Studenci niestacjonarni:

Program nauczania w niepełnym wymiarze godzin pozwala na pełniejsze zaangażowanie w język perski. Rok 1 poświęcony jest intensywnemu kursowi wprowadzającemu do języka perskiego I (2 jednostki). Studenci zazwyczaj śledzić to z perskiego języka II i zarówno klasycznych tekstach perskich proza lub poezja perskiego 1.

Alternatywnie, uczniowie mogą przejść bardziej stopniową ścieżkę do przyswajania języka, zapisując się na podstawowy perski pisany w pierwszym roku, a następnie podstawowy perski tekst w kolejnym roku. Na tej ścieżce wybiera się dwie inne jednostki kursu z dostępnych opcji, aby ukończyć program.

Struktura

Pełny etat

  • Intensywny język perski
  • Literatura Bliskiego i Środkowego Wschodu

Niepełny etat

2 jednostki są przyjmowane każdego roku. Pierwszy rok języka perskiego 1 jest zajęty. Drugi rok, język perski 2 jest zajęty, a uczniowie wybierają albo klasyczne teksty perskiej prozy, albo perską poezję 1.

  • Intensywny język perski
  • Średniozaawansowany język perski
  • Współczesna poezja perska

Alternatywne pół etatu

Bardziej stopniowa ścieżka do przyswajania języka. Rok 1 Podstawowy pisany perski jest brany, a także inna zatwierdzona opcja. W roku 2 pobierane są podstawowe teksty perskie, a także inna zatwierdzona opcja.

  • Podstawowe teksty perskie

Ważna uwaga

Informacje na stronie programu odzwierciedlają zamierzoną strukturę programu w stosunku do danej sesji akademickiej.

Przyjęcia i aplikacje

Wnioski są składane bezpośrednio do SOAS za pośrednictwem internetowego systemu aplikacji. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z działem rekrutacji.

Wymagania wstępne

Minimalne wymagania wstępne to umiejętność wykazania możliwości studiowania na poziomie licencjackim. Programy mogą jednak mieć własne specyficzne wymagania, takie jak, w przypadku studiów opartych na języku, udokumentowana umiejętność uczenia się języka.

Wymagania dotyczące języka angielskiego

Musisz być w stanie wykazać, że Twój angielski jest na wysokim poziomie, aby pomyślnie rozpocząć i ukończyć kurs w SOAS . Pamiętaj, że poważnie podchodzimy do naszych wymagań w języku angielskim, a ich niespełnienie może spowodować odrzucenie Twojego zgłoszenia do SOAS . Nie można negocjować, jeśli twoje wyniki są poniżej naszych wymaganych poziomów, z oczekiwaniem, że ponieważ są „wystarczająco blisko”, zostaną zaakceptowane. Ważne jest, aby odpowiednio zaplanować, z dużym wyprzedzeniem, aby test języka angielskiego przyszedł w odpowiednim czasie i abyś miał czas na jego powtórzenie w razie potrzeby. Nie akceptujemy przyczyn niedogodności lub trudności finansowych z powodu nieprzekazania lub ponownego zdania testu z języka angielskiego.

Studenci zagraniczni

W przypadku studentów z UE i zagranicy, którzy potrzebują wizy, jeśli uzyskano bezwarunkowe wyniki wstępne, akceptujemy kwalifikacje z kilku krajów, a także szereg międzynarodowych kwalifikacji i testów.

Jeśli wymagana jest wiza wjazdowa na poziomie 4, może być potrzebny SELT, taki jak UKVI IELTS. Z tego powodu zalecamy wszystkim studentom wizy 4 poziomu wybranie testu akademickiego UKVI IELTS jako testu pierwszej instancji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Pokaż mniej
Londyn , Singapur + 1 Więcej Mniej