Ceea międzynarodowa klasa letnia

CEEA European Sreenwriting School Of Paris

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Ceea międzynarodowa klasa letnia

CEEA European Sreenwriting School Of Paris

Międzynarodowa Klasa Letniej CEEA

Program

Jeśli kochasz filmy i seriale telewizyjne i chcesz pisać skrypty (lub już robić); Jeśli chcesz ćwiczyć swoje umiejętności w przyjaznej, wymagającej atmosferze, w samym sercu jednego z najbardziej inspirujących i pięknych miast na świecie ... Ten kurs jest dla Ciebie!

Nasza letnia klasa to intensywne trzytygodniowe warsztaty w jednej z najbardziej prestiżowych i selektywnych scenariuszy we Francji: Conservatoire Européen d'écriture audiovisuelle (CEEA, European Writing School).

To letnie warsztaty oferują wysokiej jakości, praktyczne podejście do sztuki pisania scenariuszy ... w wyjątkowym środowisku uczenia się.

Szkoła mieści się w pięknym, XVIII-wiecznym budynku w Massa, w 14. dzielnicy. Jest tuż obok Obserwatorium i kilka uliczek od ikonicznego Ogrodu Luksemburskiego, tętniącego życiem dzielnicy Montparnasse i Dzielnicy Łacińskiej, gdzie tak wielu pisarzy, filmowców i artystów żyło, pracowało i studiowało.

Zaprojektowany z myślą o międzynarodowym filmie, artystach lub studentach literatury (obecnie uczęszczających do szkoły lub niedawno ukończył studia), a także młodych profesjonalistów z branży filmowej lub telewizyjnej, z poważną pasją do scenariuszy, nasze kursy letnie prowadzone są jak profesjonalny pokój do pisania, pod nadzorem Doświadczony i ugruntowany scenarzysta.

Podczas tych trzech tygodni,

  • Każdy uczestnik napisze ośmiominutowy film krótkometrażowy, od skoku do dialogów
  • Gatunek, temat i postacie nie są nałożone; Ustawienie, tło fabuły i format są jednakże, aby zapewnić spójność między filmami napisanymi w trakcie kursu.
  • Oprócz pisania scenariusza, uczestnicy będą uprawiać sztukę dramaturgii z małą teorią, analizą sceny i wieloma twórczymi ćwiczeniami.
  • Każdy uczestnik będzie czytać i dostarczać konstruktywnych informacji zwrotnych na temat innych tekstów uczestników. Nauka czytania opowieści jest równie ważna jak wiedza, jak je pisać.
  • Plus klasy letniej: użyj Paryża jako unikalnego materiału twórczego! Dzięki idealnej lokalizacji CEEA uczestnicy będą prowadzeni przez mniej znane dzielnice (np. Chinatown i La Butte aux Cailles) i doświadczają w oryginalnym stylu najbardziej znanych miejsc w lewym brzegu. Opowieści w Paryżu są tuż za rogiem!

Po zakończeniu Letniej klasy każdy pisarz napisze własny film krótkometrażowy (maks. 10 stron). Nauczyli się jednego z najbardziej stymulujących i trudnych aspektów zawodu scenariusza: jak nakarmić osobisty punkt widzenia i swoją wyjątkową wrażliwość na narzuconą ramę.

Cele

  • Napisz spójną i dobrze zorganizowaną krótką fikcję
  • Popraw swoje narzędzia narracyjne dzięki ćwiczeniach i czytaniu
  • Znajdź swój niepowtarzalny głos pisarza, grając z nałożonymi ustawieniami, historią i formatem

Fakty

64H / 14 DATY: od 28 czerwca do 20 lipca (nie ma lekcji w piątki i weekendy) liczba uczestników: 10 studentów Ceny: 3000 Euros TTC

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Czerwiec 2019
Duration
Czas trwania
3 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
3,000 EUR
Locations
Francja - Paris, Île-de-France
Data rozpoczęcia : Czerwiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Czerwiec 2019
Francja - Paris, Île-de-France
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą