Międzynarodowa Klasa Letniej CEEA

Program

Jeśli kochasz filmy i seriale telewizyjne i chcesz pisać skrypty (lub już robić); Jeśli chcesz ćwiczyć swoje umiejętności w przyjaznej, wymagającej atmosferze, w samym sercu jednego z najbardziej inspirujących i pięknych miast na świecie ... Ten kurs jest dla Ciebie!

Nasza letnia klasa to intensywne trzytygodniowe warsztaty w jednej z najbardziej prestiżowych i selektywnych scenariuszy we Francji: Conservatoire Européen d'écriture audiovisuelle (CEEA, European Writing School).

To letnie warsztaty oferują wysokiej jakości, praktyczne podejście do sztuki pisania scenariuszy ... w wyjątkowym środowisku uczenia się.

Szkoła mieści się w pięknym, XVIII-wiecznym budynku w Massa, w 14. dzielnicy. Jest tuż obok Obserwatorium i kilka uliczek od ikonicznego Ogrodu Luksemburskiego, tętniącego życiem dzielnicy Montparnasse i Dzielnicy Łacińskiej, gdzie tak wielu pisarzy, filmowców i artystów żyło, pracowało i studiowało.

Zaprojektowany z myślą o międzynarodowym filmie, artystach lub studentach literatury (obecnie uczęszczających do szkoły lub niedawno ukończył studia), a także młodych profesjonalistów z branży filmowej lub telewizyjnej, z poważną pasją do scenariuszy, nasze kursy letnie prowadzone są jak profesjonalny pokój do pisania, pod nadzorem Doświadczony i ugruntowany scenarzysta.

Podczas tych trzech tygodni,

  • Każdy uczestnik napisze ośmiominutowy film krótkometrażowy, od skoku do dialogów
  • Gatunek, temat i postacie nie są nałożone; Ustawienie, tło fabuły i format są jednakże, aby zapewnić spójność między filmami napisanymi w trakcie kursu.
  • Oprócz pisania scenariusza, uczestnicy będą uprawiać sztukę dramaturgii z małą teorią, analizą sceny i wieloma twórczymi ćwiczeniami.
  • Każdy uczestnik będzie czytać i dostarczać konstruktywnych informacji zwrotnych na temat innych tekstów uczestników. Nauka czytania opowieści jest równie ważna jak wiedza, jak je pisać.
  • Plus klasy letniej: użyj Paryża jako unikalnego materiału twórczego! Dzięki idealnej lokalizacji CEEA uczestnicy będą prowadzeni przez mniej znane dzielnice (np. Chinatown i La Butte aux Cailles) i doświadczają w oryginalnym stylu najbardziej znanych miejsc w lewym brzegu. Opowieści w Paryżu są tuż za rogiem!

Po zakończeniu Letniej klasy każdy pisarz napisze własny film krótkometrażowy (maks. 10 stron). Nauczyli się jednego z najbardziej stymulujących i trudnych aspektów zawodu scenariusza: jak nakarmić osobisty punkt widzenia i swoją wyjątkową wrażliwość na narzuconą ramę.

Cele

  • Napisz spójną i dobrze zorganizowaną krótką fikcję
  • Popraw swoje narzędzia narracyjne dzięki ćwiczeniach i czytaniu
  • Znajdź swój niepowtarzalny głos pisarza, grając z nałożonymi ustawieniami, historią i formatem

Fakty

64H / 14 DATY: od 28 czerwca do 20 lipca (nie ma lekcji w piątki i weekendy) liczba uczestników: 10 studentów Ceny: 3000 Euros TTC

Program prowadzony przez:
Język angielski
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
3 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Cena
3,000 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty