cape town

Przegląd

W Kapsztadzie każdy dzień będzie wyglądał jak książka przygodowa "wybierz własną przygodę": wyobraź sobie zapierające dech w piersiach widoki z Góry Stołowej, wędrując Głowę Lwa o zachodzie słońca, odwiedzając plaże - jest nawet plaża z pingwinami! - i jeszcze więcej.

Kiedy uczysz się u nas w Afryce Południowej, zarejestrujesz się na trzy do pięciu kursów na wiodącym uniwersytecie badawczym w RPA, University of Cape Town (UCT), który znajduje się w przyjemnej podmiejskiej dzielnicy, pięć mil od centrum miasta. UCT to najstarszy uniwersytet w Afryce Południowej, który od czasu otwarcia został poddany niezwykłej zmianie, szczególnie po zakończeniu apartheidu, pracując nad zapewnieniem studentom wysokiej jakości wyższego wykształcenia, bez względu na rasę. UCT jest oficjalnie uznane za swoje mocne strony w badaniach afrykańskich, biologii, botaniki, biznesie, naukach o środowisku, historii, matematyce, inżynierii, socjologii i antropologii.

Uczenie się usług w Kapsztadzie i jego okolicach jest kluczowym elementem naszego programu, ponieważ pomaga zrozumieć niektóre z najpilniejszych problemów społecznych w Kapsztadzie, jednocześnie przyczyniając się do rozwijania umiejętności kierowanych przez społeczność. Nasze opcje kursu kształcenia w zakresie zdrowia i socjologii obejmują ukończenie 60 godzin wolontariatu i badań w Kapsztadzie.

Studenci będą mieli możliwość pracy w oparciu o społeczność, poprzez kursy IES Abroad lub wolontariat z innymi lokalnymi organizacjami. Ponadto studenci UCT często dołączają do programu wolontariatu uniwersyteckiego SHAWCO. Dzięki tym możliwościom można rzucić okiem na miejskie problemy społeczne i gospodarcze dotyczące różnych grup w Kapsztadzie.

Kapsztad będzie twoją klasą. W wolnym czasie odwiedź lokalne klejnoty, takie jak Narodowe Ogrody Botaniczne Kirstenbosch (naturalne miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), piękną plażę Camps Bay, lub wejdź na słynną Górę Stołową i złap kolejkę linową. Rzucamy Ci wyzwanie, abyś w pełni wykorzystał piękny klimat i geografię Południowej Afryki.

Zabierzemy Cię na opcjonalne wycieczki terenowe do pięknego Ogrodniczego Szlaku Przylądka Wschodniej i do Parku Narodowego Krugera, gdzie możesz cieszyć się jazdą doświadczonymi strażnikami. Mam nadzieję, że Wasza przygoda będzie obejmować "Wielką Piątkę": lwa, słonia, bawoła, lamparta i nosorożca, a inne opcjonalne jednodniowe wycieczki mogą obejmować zwiedzanie Muzeum Okręgu 6 i Robben Island, gdzie Nelson Mandela był więziony przez wiele lat.

Chcemy, abyś czuł się jak w domu w Afryce Południowej, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w mieście. Od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że możliwe jest najbardziej autentyczne studium za granicą.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Cape Town
 • Miasto: Cape Town
 • Kraj: Republika Południowej Afryki
 • Zaliczenie programu: 15-19 za semestr (3-5 kursów)
 • Język instrukcji: angielski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

 • 8 lipca - 15 listopada

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

 • Wiosna 2019 - 01 października 2018
 • Jesień 2019 - 01 października 2018

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić państwu najlepsze możliwe studia zagraniczne, w tym najwyższej jakości akademickie i kulturalne doświadczenia. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem w Cape Town. Bierzesz 15-19 godzin kredytowych na semestr, zapisując się na kursy University of Cape Town. Możesz także wybrać jeden z kursów IES Abroad . Stwórz własne doświadczenie akademickie, wybierając spośród następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów programu:

 • Kurs IES Abroad Service Learning: Skupiony na Południowej Afryce, projekt usługowy obejmuje serwis społecznościowy (60 godzin w ciągu semestru) w lokalnej organizacji (3 punkty).
 • 3-5 Kursy na Uniwersytecie Kapsztadzkim: Zapisz się na minimum 15-19 punktów IES Abroad na Uniwersytecie Kapsztadzkim. Wymagamy, aby jeden z twoich kursów był ukierunkowany na Afrykę Południową. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w kursie IES Abroad (3 kredyty), oprócz IES Abroad , pobierzesz minimum 12 punktów IES Abroad w UCT. Studenci są zachęcani do podjęcia głównie 2000-poziomowych lub 3000-poziomowych kursów, z maksymalnie jednym 1000-poziomowym kursem.

Kursy

Po zaakceptowaniu zobaczysz listę kursów na Twoim koncie MyIESabroad.

Studia kulturowe

 • CU 221 - Dialogi na temat różnicy (jesień, wiosna)

Ekonomia

 • SL / EC / SO 335 - Polity, rozwój społeczności, życie miejskie w Afryce Południowej (jesień, wiosna)

Badania nad zdrowiem

 • SO / SL / HL 345 - Zdrowie i rozwój społeczności w Afryce Południowej (jesień, wiosna)

Uczenie usług

 • SL / EC / SO 335 - Polity, rozwój społeczności, życie miejskie w Afryce Południowej (jesień, wiosna)
 • SO / SL / HL 345 - Zdrowie i rozwój społeczności w Afryce Południowej (jesień, wiosna)

Socjologia

 • SL / EC / SO 335 - Polity, rozwój społeczności, życie miejskie w Afryce Południowej (jesień, wiosna)
 • SO / SL / HL 345 - Zdrowie i rozwój społeczności w Afryce Południowej (jesień, wiosna)

Instytucje partnerskie O Uniwersytecie Kapsztadzkim

Najstarszy uniwersytet w Południowej Afryce, Uniwersytet w Kapsztadzie jest także wiodącą instytucją badawczą RPA. Studenci zagraniczni stanowią około 20% całkowitej liczby studentów na uniwersytecie. UCT znajduje się cztery mile od Cape Town City Center. Czas dojazdu do kampusu wynosi 15-30 minut, co jest typowe dla lokalnych studentów. Większość kursów na UCT odbywa się w formie wykładów, niektóre z bardzo dużymi klasami i zazwyczaj odbywają się od dwóch do pięciu dni w tygodniu. Wykładom często towarzyszą tutoriale, które są znacznie mniejsze i umożliwiają dyskusję na tematy i koncepcje poruszane podczas wykładu. Dotychczasowi uczniowie uznali te tutoriale za niezwykle przydatne. Wybierz spośród wielu kursów na następujących wydziałach Uniwersytetu w Kapsztadzie.

 • Handel - rachunkowość, prawo gospodarcze, ekonomia, finanse
 • Inżynieria
 • Humanistyka - komunikacja, taniec, dramat, literatura i język angielski, film
 • Nauki przyrodnicze - archeologia, astronomia, nauki biologiczne, chemia, informatyka, ochrona środowiska

Kursy koncentrujące się na Południowej Afryce są dostępne w takich dziedzinach jak studia kulturowe, taniec, historia, język, literatura, muzyka, fotografia, nauki polityczne, religia i socjologia. Nie możesz zapisać się na kursy Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Uczenie usług

Uczestnictwo w szkoleniu z usług w Kapsztadzie jest jednym z najlepszych sposobów na głębsze zrozumienie kultury i społeczeństwa miasta. Pracując wraz z lokalnymi mieszkańcami, dążąc do wspólnego celu, doświadczasz z pierwszej ręki niektórych problemów społecznych, które wpływają na Kapsztad, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju rozwiązań opartych na społeczności. Staż usługowy składa się z czasu spędzonego z lokalną organizacją, któremu towarzyszy cotygodniowe seminarium poświęcone usłudze uczenia się za usługi kredytowe. Dzięki seminarium masz czas na refleksję, dyskusję i badania dotyczące problemów twojej społeczności. Wiele połączeń organizacji społecznościowych jest tworzonych poprzez relacje z wydziałem IES Abroad . IES Abroad wspomaga twoje wysiłki, ułatwiając wprowadzanie do organizacji i koordynując transport grupowy do lokalizacji (dla usług społecznościowych klasy IES Abroad ). W każdym semestrze nasi uczniowie pracują nad innym projektem, w zależności od potrzeb społeczności lub organizacji, w której pracują jako wolontariusze. Odwiedzasz społeczność na początku semestru i powrócisz kilka razy w ciągu semestru, aby pracować nad projektami, które przyczynią się do organizacji długo po powrocie do domu. Pod koniec semestru możesz oddać odzież, przybory toaletowe i materiały pozostałe w Kapsztadzie lokalnym organizacjom. Najnowsze oferty zaangażowania społeczności dla studentów IES Abroad obejmują:

 • Sisters4Sisters
 • Fundacja Sozo
 • Ikhamva Ubomi
 • Szpital Brooklyn Chest

Możesz również uczestniczyć w organizowanych przez UCT zajęciach w zakresie usług szkoleniowych za pośrednictwem organizacji o nazwie SHAWCO (Organizacja Studentów Zdrowia i Dobrostanu UCT). Tutaj możesz poświęcić swój czas na bieżące projekty edukacyjne i opieki zdrowotnej. Są to osoby, które nie pobierają kredytów, więc wielu uczniów IES Abroad dołącza do SHAWCO w ramach swojego doświadczenia studenckiego w Kapsztadzie.

Mieszkaniowy

Prywatne domy lub mieszkania - Możesz mieszkać z innymi studentami IES Abroad w umeblowanym domu lub mieszkaniu w pobliżu Uniwersytetu Kapsztadzkiego. Umeblowane domy i apartamenty oferują pokoje jedno i dwuosobowe, wspólny salon oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Wszystkie domy i apartamenty są wyposażone w cyfrowe sejfy do przechowywania rzeczy osobistych. Dostęp do Internetu jest dostępny, ale nie jest gwarantowany.

Życie studenckie

Orientacja

Orientacja w Kapsztadzie trwa dwa tygodnie. Zaczyna się od orientacji IES Abroad (3 dni), w której IES Abroad personelem IES Abroad Cape Town, twoimi kolegami, miastem Cape Town i jego okolicami, oprócz kampusu University of Cape Town. Orientacja trwa wraz z wycieczką wzdłuż Garden Route, południowo-wschodniego wybrzeża Republiki Południowej Afryki, gdzie można odkrywać systemy jaskiń, odwiedzać piękne plaże, pływać kajakiem, wędrować i podziwiać zapierające dech w piersiach piękno południowoafrykańskiego krajobrazu. Podczas naszej orientacji możesz także wybrać się na wycieczkę do centrum Kapsztadu i lokalnego miasteczka. Następnie weźmiesz udział w kursie na University of Cape Town (5-6 dni), który zawiera szczegółowe informacje o pracownikach akademickich, zajęciach pozalekcyjnych i możliwościach wolontariatu. Działalność Biura Międzynarodowych Programów Akademickich obejmuje zwiedzanie Półwyspu Przylądkowego i możliwość uczestniczenia w afrykańskim bębnieniu. Dodatkowo, CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 3.0 GPA lub lepszy w skali 4.0 (GPA w ramach 3.0 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku i będą wymagały dodatkowych dokumentów opisanych w sekcji poniżej)
 • Sophomore, Junior lub Senior stojący po rozpoczęciu programu. Kandydaci muszą mieć co najmniej trzy semestry pracy oczywiście, kiedy zapisują się na UCT (mogą ubiegać się studenci drugiego semestru). Niektóre lokalne kursy uniwersyteckie mogą nie być dostępne dla studentów Sophomore.

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami. Wiza studencka jest wymagana do wjazdu do RPA. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat procesu składania wniosku i wszelkich związanych z tym opłat. Proces ubiegania się o wizę dla obywateli spoza Stanów Zjednoczonych może być bardzo długi. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 13 410 USD
 • Obudowa: 3 795 USD
 • Ubezpieczenie: 395 USD
 • Razem: 17 600 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 24 125 USD
 • Obudowa: 7 590 USD
 • Ubezpieczenie: 790 USD
 • Razem: 32 505 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
IES Abroad

Zobacz 128 więcej kursów w IES Abroad »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
17,600 USD
Koszt programu Jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Data końcowa
Czerwiec 30, 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Lipiec 2019
Data końcowa
Lis 30, 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Czerwiec 30, 2019

Lipiec 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Lis 30, 2019