Angielski dla celów akademickich

Informacje ogólne

Opis programu

O programie

Program English for Academic Purposes Program (EAP) jest odpowiednikiem intensywnego angielskiego programu American Language Academy (IEP) przez dłuższy czas. EAP ma zapewniać najlepsze doświadczenia w nauce i wsparcie dla uczących się języka angielskiego w celu zaspokojenia ich potrzeb do celów akademickich lub zawodowych. Ten program został stworzony z myślą o uczących się angielskiego, którzy nie są w stanie zaangażować się w pełnoetatowy program nauki języka angielskiego.

EAP specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego dla studentów, którzy pragną uczęszczać na amerykański uniwersytet lub college w celu ukończenia studiów licencjackich i magisterskich. Język angielski ALA dla celów akademickich Certyfikat ukończenia studiów gwarantuje, że uczniowie posiadają znajomość języka angielskiego niezbędną do osiągnięcia sukcesu na poziomie uniwersyteckim.

Nasz program EAP daje ci elastyczność w łączeniu twoich innych obowiązków z wysokiej jakości kursami w języku angielskim akademickim i zawodowym. Jeśli jesteś pracującą osobą dorosłą, uczącą się angielskiego, uczącą się w innym języku niż angielski lub matką z małymi dziećmi, jest to program dla ciebie!

Przegląd EAP

 • Metoda instrukcji: na kampusie lub online
 • Wymagania wstępne: Test plasowania iTEP
 • Kategorie poziomów: Wprowadzenie, Fundacja, Academic, Advanced Academic
 • Est. Termin realizacji: 24-36 miesięcy od rozpoczęcia programu
 • Certyfikat EAP Graduation: Waives TOEFL, IELTS lub inne standardowe wyniki testów w języku angielskim dla naszych instytucji partnerskich
 • EAP-11 Czas trwania na poziom: 18 tygodni (9 tygodni na sekcję poziomu) / 11 godzin tygodniowo
 • Wymagania dotyczące ukończenia programu: Ukończenie poziomu 5B
 • Łączna liczba jednostek w EAP-11: 12 poziomów (jednostki)
 • EAP-7.5 Czas trwania na poziom: 27 tygodni (9 tygodni na sekcję poziomu) / 7,5 godziny tygodniowo
 • Wymagania dotyczące ukończenia programu: Ukończenie poziomu 5C
 • Łączna liczba jednostek w EAP-7.5: 18 poziomów (jednostki)
 • Skontaktuj się z Admissions@ala.edu w sprawie szczegółów kursu EAP 7.5.
 • Rekrutacja: otwórz rejestrację przez całą sesję
 • Harmonogram kursów: dostępne poranne, popołudniowe lub wieczorne

Wprowadzenie do języka angielskiego

Wprowadzenie do angielskiego AB

Kursy te odpowiadają potrzebom osób uczących się angielskiego, które mają niewielkie lub żadne szkolenia w języku angielskim. W tym kursie otrzymasz dokładne wprowadzenie do alfabetu angielskiego, a także jego podstawowe słownictwo i gramatykę. W klasie skupisz się na poznawaniu nowej kultury, w której się znajdujesz i jak w niej przetrwać.

Umiejętności językowe, które będziesz ćwiczyć na zajęciach, pomogą Ci wykonywać wszystkie czynności, które musisz wykonywać w prawdziwym świecie USA każdego dnia. Będziesz prowadzić rozmowy i robić scenki z innymi uczniami i rozwiązywać proste problemy w zespole. Pod koniec kursu będziesz w stanie czytać, rozumieć i wypełniać ankiety i formularze; będziesz w stanie zadawać proste pytania w sklepach i biurach i rozumieć odpowiedzi, które otrzymujesz od ludzi. Będziesz w stanie odpowiedzieć na zadawane przez ciebie pytania. Będziesz mieć także swoje pierwsze doświadczenia, biorąc testy, które wyglądają jak testy uniwersyteckie i odrabiające pracę domową!

Fundacja angielski

Poziomy 1A-B, 2A-B, 3A-B

Podczas kursów na tych poziomach będziesz pracować nad płynnym posługiwaniem się codziennym językiem społecznościowym. Będziesz rozwijać umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania, ponieważ są one używane w prawdziwym świecie. Będziesz mógł uczestniczyć w rozmowach w języku angielskim o rodzinie i przyjaciołach, wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, codziennych zajęciach, hobby i zainteresowaniach. Będziesz mógł czytać i mówić o krótkich książkach z fikcji i literaturze faktu. Będziesz w stanie zrozumieć i omówić krótkie wiadomości i programy rozrywkowe i pisać o tych wszystkich tematach w języku angielskim.

W klasie będziesz uczestniczyć w zajęciach partnerskich i grupowych, aby ćwiczyć język w prawdziwym życiu. Będziesz uczestniczyć w rozmowach, odgadywaniach i dłuższych, bardziej skomplikowanych symulacjach codziennych sytuacji. Będziesz częścią zadań rozwiązywania problemów zespołowych, które wymagają użycia wszystkich czterech umiejętności językowych, jak również umiejętności krytycznego myślenia i które zmuszają cię do polegania na innych członkach twojego zespołu. Po ćwiczeniach w klasie wyjdziesz do społeczności i wykorzystasz swoje umiejętności, aby obserwować i przeprowadzać wywiady z ludźmi oraz brać udział w ich projektach. Na koniec dowiesz się, czego się nauczyłeś i podzielisz się z innymi uczniami w ALA.

Na tych poziomach zaczniesz uczyć się i ćwiczyć rodzaje pracy akademickiej i zawodowej, którą będziesz wykonywać po ukończeniu nauki języka angielskiego. Poziom 3 to most łączący język towarzyski z językiem akademickim i zawodowym. Na tym poziomie będziesz nadal poprawiać swój codzienny język towarzyski i zaczniesz stosować wszystkie swoje umiejętności językowe do akademickich i zawodowych sytuacji. Zaczniesz się uczyć, jak słuchać, rozumieć i robić notatki w takich sytuacjach, jak wykład w klasie uniwersyteckiej lub profesjonalne spotkanie robocze. Zaczniesz uczyć się pisania artykułu akademickiego lub raportu do pracy. Zaczniesz czytać bardziej skomplikowane krótkie artykuły dotyczące przedmiotów akademickich i zagadnień związanych z miejscem pracy, a dowiesz się, jak organizować i przekazywać ustne prezentacje na te tematy dużej grupie. Pod koniec poziomu 3 będziesz gotowy do rozpoczęcia naszych kursów Academic English.

Angielski akademicki

Poziomy 4A-B i 5A-B

Są to kursy, które przygotowują cię do wzięcia udziału w amerykańskim uniwersytecie lub rozpoczęcia pracy zawodowej w USA. Skupiają się na zapewnianiu języka, którego potrzebujesz, aby uczestniczyć w sytuacjach obejmujących bardziej abstrakcyjne tematy i koncepcje, i które wymagają zrozumienia i wytworzenia języka angielskiego na coraz bardziej złożonych poziomach. Dają także możliwość uczestniczenia w zajęciach opartych na rodzajach krytycznego myślenia i umiejętności badawczych, które są kluczowe dla sukcesu amerykańskiego życia akademickiego i zawodowego.

Na swoim poziomie 4A

Na poziomie 5A

Zaawansowany akademicki angielski

Poziom 6, ścieżka AUPP, ścieżka przygotowania testu

Poziom 6 to opcjonalny kurs dla absolwentów ALA, którzy chcieliby kontynuować naukę w oczekiwaniu na rozpoczęcie studiów licencjackich lub magisterskich. W tym kursie akademickim umiejętnościom językowym uczy się i ćwiczy, wykorzystując autentyczne materiały oparte na treściach na poziomie uczelni oraz działania oparte na zadaniach i projektach. Będziesz odpowiedzialny za naukę języka angielskiego i poproszony o zastanowienie się, w jaki sposób język i umiejętności akademickie, które ćwiczysz, mają zastosowanie do wybranej dziedziny nauki. Kurs składa się z dwóch części.

Kurs umiejętności akademickich: Wszyscy studenci odbywają kurs języka angielskiego na temat opanowania umiejętności akademickich niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w amerykańskim college'u lub na uniwersytecie. Tematy zajęć obejmują: wskazówki dotyczące poruszania się w systemie college'u; techniki zarządzania czasem; najczęstsze rodzaje egzaminów kolokwiowych i egzaminów; strategie testowania i sposoby przezwyciężania niepokoju testowego; jak czytać i uczyć się z podręcznika do college'u; najczęstsze rodzaje zadań pisania; główne cechy i wartości amerykańskiego środowiska uniwersyteckiego; odpowiednie i skuteczne sposoby prowadzenia rozmowy w języku angielskim i interakcji z profesorami, doradcami i innymi studentami. Lekcje angielskiego w tym kursie odbywają się twarzą w twarz przez nauczyciela angielskiego ALA na kampusie i spotykają się dziewięć godzin w tygodniu.

Ścieżka AUPP

Amerykański program Pathway uniwersyteckiej (AUPP) to druga część kursu Level 6. Studenci biorą jeden lub więcej kursów online. Kursy AUPP zapewniają uczniom kredyty uniwersyteckie, które następnie mogą być przekazywane do wielu szkół wyższych i uniwersytetów. Kursy są oferowane przez Tiffin University i Rio Salado Community College i są równoważne kursowi semestru. Obie są akredytowanymi regionalnie instytucjami policealnymi. ALA wymaga od studentów 9 godzin indywidualnego coachingu w kampusie ALA i spotkania z mentorem, który działa jako przewodnik po sukcesach akademickich.

TOEFL, IELTS lub GRE Track

Uczniowie biorą udział w kursie przygotowującym do egzaminu TOEFL, IELTS lub GRE prowadzonym przez nauczyciela angielskiego ALA w formacie face to face 9 godzin tygodniowo. Dodatkowe materiały szkoleniowe online i testy praktyczne są częścią tej klasy. Kursy przeglądają treści testowe w przyjemny i przystępny sposób oraz dają uczniom informacje zwrotne na temat ich mocnych i słabych stron. Prezentują i ćwiczą strategie osiągania dobrych wyników w każdej sekcji testów. Indywidualne korepetycje są dostępne dla uczniów, którzy mają trudności ze zrozumieniem treści kursu.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

At ALA we believe in the power of you and your ability to succeed. That is why every student is considered the most important and respected part of the ALA family. Our caring, nurturing and supportive ... Czytaj więcej

At ALA we believe in the power of you and your ability to succeed. That is why every student is considered the most important and respected part of the ALA family. Our caring, nurturing and supportive network of highly qualified teachers and professional student services staff will provide a superior learning environment that will enable you to achieve your goals. We keep our classroom size small so teachers can give the maximum personal attention to every student. Pokaż mniej