amsterdam

Przegląd

Wyobraź sobie siebie w bio laboratorium lub wykładzie z psychologii. Teraz rozejrzyj się wokół - jesteś otoczony przez studentów z Holandii i zagranicy. Twoja klasa nie znajduje się w jednym z tych starych, znajomych budynków na twoim macierzystym kampusie; Jest to jedno z najbardziej ekscytujących i wyjątkowych miast Europy - Amsterdam - na uznanym na świecie uniwersytecie badawczym, Vrije Universiteit Amsterdam (VU).

Dzięki bogatej ofercie wykładów z psychologii i nauk ścisłych, znajdziesz kursy języka angielskiego w VU, które będą dotyczyć Twojego kierunku studiów, od Experimental Cell Biology do The History and Philosophy of Psychology. Możesz zanurkować w głąb swojej specjalizacji, ale masz także możliwość poszerzenia swoich studiów o opcje kursów IES Abroad , takie jak oferty w języku i kulturze niderlandzkiej, seksualność i płeć, sztuka studyjna i historia sztuki.

Amsterdam będzie twoją klasą. Wyostrz swoje niezależne umiejętności badawcze, wychodząc i zgłaszając się na ochotnika, obserwując lub odwiedzając organizacje na seminarium IES Abroad Research. Możesz też ćwiczyć swoje nowe umiejętności w języku niderlandzkim, oglądając świeże produkty ze znajomymi w popularnym Noordermarkt. Jeśli jesteś żądny przygód i chcesz się zgłębiać, poczujesz, jak to jest żyć jak prawdziwy holenderski student.

Chcemy, abyś poczuł się jak w domu w Amsterdamie, więc robimy wszystko, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w mieście. Od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że możliwe jest najlepsze, najbardziej autentyczne doświadczenie za granicą.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Amsterdam
 • Miasto: Amsterdam
 • Kraj: Holandia
 • Kredyty programu: 15-18 kredytów
 • Język wykładowy: angielski, holenderski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

17 sierpnia - 22 grudnia

Wiosna 2019

28 stycznia - 31 maja

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

Wiosna 2019 - 14 września 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić państwu najlepsze możliwe studia zagraniczne, w tym najwyższej jakości akademickie i kulturalne doświadczenia. Będąc w Amsterdamie, bierzesz 15-18 punktów za semestr na Uniwersytecie VU w Amsterdamie (VU), znanym z bogatej oferty w dziedzinie psychologii i nauk ścisłych. Stwórz własne doświadczenie akademickie, wybierając spośród następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów:

 • Psychologia lub nauka na VU University Amsterdam (VU) (nauczany w języku angielskim, wymagane 3 punkty)
 • Jeden kurs studiów IES Abroad (opcjonalnie, maksymalnie 6 punktów)

Kursy

To jest lista planowanych ofert kursów. Po zaakceptowaniu zobaczysz listę kursów na Twoim koncie MyIESabroad.

Historia sztuki

 • AH 315 - Najciekawsze dzieła sztuki holenderskiej: od Rembrandta do Mondriaan i Beyond (jesień, wiosna)

Sztuka

 • AR 250 - Studio Rietveld: wprowadzenie do sztuki w Amsterdamie (jesień, wiosna)

Studia kulturowe

 • CU 101 - Język i kultura języka niderlandzkiego (jesień, wiosna)
 • CU 211 - Dialogi na temat różnicy (jesień, wiosna)

Język duński

 • DU 101 - Język i kultura holenderska (jesień, wiosna)

Badania nad płcią

 • SS / GS 315 - Wprowadzenie do badania seksualności i płci w kontekście Amsterdamu (jesień, wiosna)

Komunikacja międzykulturowa

 • IC / PS 311 - Psychologia międzykulturowa (jesień, wiosna)

Psychologia

 • IC / PS 311 - Psychologia międzykulturowa (jesień, wiosna)

Badania społeczne

 • SS / GS 315 - Wprowadzenie do badania seksualności i płci w kontekście Amsterdamu (jesień, wiosna)

Informacje o Vrije Universiteit Amsterdam (VU)

Założony w 1880 roku VU rejestruje około 25 000 studentów i oferuje kursy w jedenastu wydziałach obejmujących przedmioty artystyczne i naukowe oraz szczyci się bardzo uczniowskim stylem nauczania. VU znajduje się na terenie kampusu (w przeciwieństwie do wielu europejskich uniwersytetów miejskich), na obrzeżach centrum Amsterdamu, w pobliżu dzielnicy biznesowej w południowym Amsterdamie. Pierwotnie ustanowiony jako instytucja szkolnictwa wyższego odrębna od kościoła lub państwa, obecny dzień VU poważnie traktuje to dziedzictwo. Studenci poczują się komfortowo na terenie kampusu i będą mieli dostęp do wielu dostępnych zasobów, w tym do nowoczesnych budynków i infrastruktury, Centrum Kultury Griffioen, sklepów, kawiarni i obszernej biblioteki. VU może pochwalić się silnym międzynarodowym środowiskiem; jego celem jest, aby jeden na czterech studentów w swoich programach nauczanych w języku angielskim był studentem międzynarodowym.

Wycieczki kursowe

Wycieczki golfowe to wycieczki naukowe związane z kursami. Organizowane są w celu uzupełnienia kursów IES Abroad i przyczyniają się do ogólnej wiedzy o kulturze i społeczeństwie amsterdamskim. Uczestnictwo opiera się na rejestracji kursu. Poprzednie przykłady obejmują:

 • Idź do muzeum opieki psychiatrycznej
 • Odwiedź holenderską organizację NGO zajmującą się edukacją seksualną
 • Zwiedzaj muzea i galerie sztuki współczesnej
 • Wybierz się na spacer po dzielnicach Amsterdamu

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, aby po opuszczeniu Amsterdamu poczuł się jak w domu.

Apartamenty studenckie

Mieszkaj w jednym pokoju w mieszanym apartamencie z pięcioma sześcioma innymi studentami. Dzielicie się kuchnią, łazienką i pomieszczeniami mieszkalnymi. Znajduje się na południu Amsterdamu, zaledwie pięć minut od budynków akademickich VU. Bez posiłków.

Rezydencja studencka

Mieszkam w pokoju jednoosobowym z prywatną łazienką. Dzielicie się kuchnią z innymi uczniami na waszym piętrze. Posiłki nie są wliczone w cenę. W budynku znajduje się całodobowa recepcja i siłownia. Pokoje jednoosobowe są dostępne za dodatkową opłatą.

Życie studenckie

Orientacja

Nasza orientacja wprowadza cię do personelu IES Abroad Amsterdam, twoich kolegów i miasta Amsterdamu. Tematy takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo są objęte tym czasem. Uczestniczysz również w orientacji kierowanej przez VU, aby poznać personel i urządzenia VU i masz możliwość włączenia się do orientacji Europejskiej Sieci Studenckiej (ESN) dla studentów zagranicznych, prowadzonych przez holenderskich studentów. Dodatkowo, CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się w Amsterdamie poprzez wydarzenia kulturalne, takie jak:

 • Widząc wiatraki w Zaanse Schans
 • Zwiedzanie targu serów w Alkmaar, a następnie spływy kajakowe po kanałach Alkmaar
 • Wycieczka po ogrodzie tulipanów Keukenhof (tylko wiosna)
 • Zwiedzanie Parku Narodowego Hoge Veluwe
 • Rowerem do Volendam i Marken
 • Zwiedzanie średniowiecznego zamku Muiderslot i wyspy Pampus

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 3.0 GPA lub lepszy w skali 4.0
 • Junior lub senior stojący po rozpoczęciu programu
 • Ostateczna decyzja o przyjęciu spoczywa na Uniwersytecie VU w Amsterdamie (VU)
 • Uwaga: Psychologia

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami. Obywatele USA posiadający ważny paszport nie muszą mieć wstępu na wizę, aby wjechać do Holandii. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji o uzyskaniu wymaganego zezwolenia na pobyt na miejscu i wszelkich związanych z tym opłat. Obywatele spoza Stanów Zjednoczonych mogą zostać poproszeni o uzyskanie wizy przed przyjazdem.

Koszt

Koszt

Jesień 2018

Czesne: 14 855 USD

Obudowa: 4 815 USD

Ubezpieczenie: 230 USD

Razem: 19 900 USD

Rok akademicki

Czesne: 26 725 USD

Obudowa: 9 630 USD

Ubezpieczenie: 455 USD

Razem: 36 810 USD Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Holenderski
IES Abroad

Zobacz 128 więcej kursów w IES Abroad »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
19,900 USD
Termin: jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty