AMERICAN geopolityki

PEL79 * S-4

profesor: Mag. Rubén Rodríguez (UCA, Universidad Torcuato Di Tella)

Nauczanie języka: JĘZYK ANGIELSKI / sprzet: INGLÉS

Opis przedmiotu i cele

Kurs zbada ciągłości i zmiany w polityce zagranicznej USA wobec Ameryki Łacińskiej i Karaibów z Monroe Doctrine do ALCA's awarii.

Historycznie rzecz biorąc, region ten był przedmiotem szczególnego zainteresowania w USA ze względu na bliskość i niestabilności. Jest to obszar, w którym zasady Ameryki i jej siła często zderzały. Będziemy analizować ewolucję celów USA w Ameryce Łacińskiej, środki zastosowane do realizacji tych celów, a proces, w którym decyzje łączenia środków z końców.

Studenci będą uczyć się, jak interpretować Aktualne polityki wobec współczesnych wyzwań, w tym na Kubie, Hugo Chavez i powstanie nowa populistów.

Konspekt

  • Krótka chronologia historyczna. Rewolucyjna Wojna i konsolidacji Independence, 1776-1800. George Washington i Izolacjonizm.
  • Rozbudowa i konserwacja. 1801/65. 1823. Doktryna Monroe'a.
  • Andrew Jackson. Rozbudowa Zachodnia. Texas i wojna amerykańsko-meksykańska. Manifest Destiny.
  • Globalny Pojawienie, 1865/19. Lincoln i wojny domowej. 1860-1900 cyklu. Imperializm. Theodore Roosevelt, Alfred Mahan i Hiszpanie-American War 1898.
  • Kanonierka dyplomacja. Duży kij dyplomacji. Kuba i Poprawka Platta. Protektoratu. Panama Secesji 1903 i rooseveltowskie uzupełnienie. Wilson i The League of Nations 1919.
  • "Ery z dobrym sąsiadem" Polityce. 1928/50. Hoover i 1928 Tour. FDRoosevelt i protocole nieprzestrzegania interwencji. "Ponowne odkrycie" Ameryki Łacińskiej. Filmy i mody.
  • Zimna wojna. 1945/89. Doktryna Trumana i Planu Marshalla. 1947. URSS widmo. Ograniczanie. Systemu dwubiegunowego. Kennedy i Chruszczow. 1959. Rewolucja kubańska. Missile Crisis. Lata sześćdziesiąte. Koniec wielostronnych. Chilijska zamach stanu, 1973.
  • Od 1989 do Alba. Washington Consensus. Liberalnych reform. Salinas de Gortari, Collor de Mello i Carlos Menem. 1998-2001 Ameryki Łacińskiej kryzysu. W "Różowy Tide": łacińska Lewica. Od Chavez awarii ALCA za.
Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 8 więcej kursów w Pontificia Universidad Católica Argentina »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 semestr
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty