(Otwarte dla studentów na wszystkich poziomach zaawansowania)

Opierając się na naszym bogatym doświadczeniu w łączeniu języka i kultury w klasach wielopoziomowych, kurs ten daje możliwość doświadczenia japońskiej kultury z pierwszej ręki z uczniami japońskimi poprzez działania takie jak odtwarzanie tradycyjnych instrumentów muzycznych, kaligrafii, gotowania, odwiedzanie klubowych zajęć JFOU przy jednoczesnej poprawie ich jakości. Znajomość języka japońskiego. Ten kurs ma na celu pomóc uczniom poprawić ich umiejętności językowe poprzez pięć do sześciu działań koncentrujących się na aspektach japońskiej kultury i społeczeństwa. Każde "działanie empiryczne" składa się z trzech etapów: "Przygotowanie", "Aktywność doświadczalna" i "Informacja zwrotna". Dwa lub trzy spotkania klasowe zostaną wydane na jedno działanie. Zazwyczaj jedno spotkanie klasowe jest przydzielane do każdej fazy "Przygotowanie" i "Aktywność eksperymentalna". Przygotowanie obejmuje naukę słów i wyrażeń, a także uczenie się lub przeglądanie elementów gramatycznych do wykorzystania w konkretnym działaniu. "Doświadczalna aktywność" jest faktycznym doświadczeniem. Wolontariusze, których językiem ojczystym jest japoński, są włączani do pracy z letnimi uczestnikami programu w tych spotkaniach klasowych, zarówno w zakresie obsługi języków, jak i autentycznej interakcji w języku japońskim. Po każdej aktywności uczniowie piszą krótki raport zgodnie z poziomem zaawansowania. Pod koniec kursu studenci będą prowadzić dalsze badania jednej z zajęć (tematów), które odbyły się wcześniej na kursie i napisać raport w języku japońskim, któremu powinno towarzyszyć portfolio. W zależności od liczby studentów, studenci będą również udzielać ustnej prezentacji.

Nocleg

Dla uczestników sesji letnich dostępne są pokoje w rozmiarze bliźniaczym. Wszystkie obudowy znajdują się w pobliżu szkoły i są wygodne do dojazdów. Cała obudowa jest wyposażona w pościel, meble (biurko, krzesło, stół), kabinę prysznicową, toaletę, kuchenkę mikrofalową, telewizor i łącze internetowe.

Ważne daty

Termin realizacji: 30 czerwca - 27 lipca

 • 30 czerwca - Przyjazd
 • 1 lipca - Orientacja
 • 2 lipca - rozpoczyna się sesja
 • 27 lipca - Sesja się kończy

Program kulturalny

Możliwości związane z kulturą japońską będą oferowane poza kursem.

Informacje finansowe

Opłata za program: JPY 360 000

Stypendium JFOU (20 000 JPY) jest dostępne dla uczestników ze szkół partnerskich JFOU, w tym IAUP, APUCEN i ACUCA.

Opłata obejmuje

 1. 2 kursy
 2. Opłata mieszkaniowa
 3. Odbiór z lotniska
 4. Ubezpieczenie krajowe
 5. Wycieczka

Nie zawiera

 1. Bilety lotnicze
 2. Koszt dojazdu do pracy między uniwersytetem JF Oberlin a mieszkaniem
 3. Koszty utrzymania i posiłki
 4. Podręcznik

Termin składania wniosków

 • 15 stycznia - 16 kwietnia

Wymagane dokumenty

 • Kopia paszportu
 • Wypełniony formularz medyczny (Możesz pobrać format po zalogowaniu)
 • Oficjalny zapis z bieżącej szkoły

Głosy od uczestników

"Naprawdę doceniam wszystkich odwiedzających studentów, dyskusje i wykłady."

"Nauczyciele są bardzo pomocni w klasie i poza nią, rozumieją poziom znajomości języka japońskiego każdego ucznia".

"Lubię dyskusję na temat tego kursu, lubię wychodzić z klasy, aby odwiedzić międzynarodową firmę, miałem świetne doświadczenie, że poszedłem na ten kurs, więc mam nadzieję, że więcej studentów pójdzie na ten kurs w przyszłym roku."

"Odwiedzanie Microsoftu lub innych firm będzie interesujące dla innych studentów. Mam nadzieję, że ten kurs odbędzie się w przyszłym roku także dla japońskich studentów."

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 5 więcej kursów w J.F. Oberlin University Summer Session »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
4 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Cena
360,000 JPY
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń