Program roczny: 4 września 2020 r. - 22 maja 2021 r

PRZENOSZENIE KARIERY

Większość studentów zapisuje się do programu filmowego, by rozpocząć karierę w filmie aktorskim. W rzeczywistości wydział w Prague Film School zapewnia nieocenioną wiedzę i dostęp do przemysłu: Ivan Shvedoff, profesor aktorstwa filmowego, wnosi swoje doświadczenia i kontakty z ponad 70 filmów, w tym głównych ról w takich filmach jak Mission Impossible, Bourne Supremacy, Enemy at Bramy, żeby wymienić tylko kilka (był trenerem dialogowym Matta Damona w Bourne Identity). Daniel Brown, zarówno z wykształcenia akademickich, jak i doświadczeniem pedagogicznym na uniwersytecie w Cambridge, wystąpił obok takich gwiazd jak Johnny Depp, Bruce Willis, Peter O'Toole i Ben Kingsley. Amy Huck, pełniąca funkcję głównego koordynatora filmowego i instruktora, jest płodna w krajowych i międzynarodowych produkcjach o dużym budżecie.

Założycielka filmu aktorskiego, Nancy Bishop, jest nominowanym do nagrody Emmy reżyserem i obsadziła niektóre z najbardziej znanych hollywoodzkich filmów. Nancy Bishop Casting nadal oferuje studentom Prague Film School rzadki dostęp do castingów do produkcji filmowych w Hollywood, a kilkoro studentów co roku ma pierwsze role w najważniejszych międzynarodowych produkcjach.

PRÓBKI WYNAGRODZENIA

Brian Colin Foley: podczas studiów w PFS w 2012 roku Brian dostał rolę w Snowpiercer (strzał w Pradze), wyreżyserowany przez legendarnego koreańskiego reżysera Bonga Joon-ho, z udziałem takich talentów jak Chris Evans, Tilda Swinton i Ed Harris. Zdobył swoją kartę SAG / AFTRA do ról w mini serialu HBO Show Me a Hero w reżyserii Paula Haggisa, The Nysteries of Laura NBC, a ostatnio Orange Netflix to New Black, w którym pracował z Emmy Award Winning Actress , Uzo Aduba.

Anssi Lindstrom został wyrzucony bezpośrednio ze szkoły w filmie Dziecko 44 (zdjęcie w Pradze), z udziałem Toma Hardy'ego

Sarah Brown Carter przeprowadziła się do Los Angeles po ukończeniu PFS, gdzie szybko nabyła swoją kartę SAG od pracy nad wieloma reklamami (w tym dwiema krajowymi kampaniami) i ostatnio regularną rolą serialu w operze mydlanej.

Peter Hallin dostał swoją pierwszą rolę w filmie Snowpiercer podczas studiów w PFS w 2012 roku. Można tam zobaczyć sceny z takimi postaciami jak Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt i Jamie Bell. Peter, obecnie mieszkający w swojej ojczystej Szwecji, dostał rolę w serialu Crossing Lines i pojawił się w szwedzkim dramacie kryminalnym The Bridge. Kilka razy wziął także udział w scenie w ostatnich latach. Peter będzie można zobaczyć w nadchodzącym niezależnym filmie Evil Rising i pisze, produkuje i działa w swojej własnej serii internetowej.

Martina Hemmingsson została przyjęta do programu studiów licencjackich na Akademii Teatralnej w Malmö w Szwecji po studiach w Prague Film School . Ta prestiżowa akademia przyjmuje 12 studentów z 800 kandydatów i wynika w dużej mierze z intensywnego szkolenia w Prague Film School .

KURSY I WARSZTATY

Screen Acting Craft

Aktorstwo jest sztuką i rzemiosłem. Kurs koncentruje się na rzemiośle, podkreślając wymagania techniczne działania ekranu. Studenci nauczą się kalibrować swoje występy specjalnie dla kadru kamery, dostosowując się do zbliżeń i szerokich ujęć. Ponieważ kamera fotografuje myśli, uczniowie rozwiną aktywny i zmieniający się wewnętrzny monolog i zrozumieją niuanse działania, myślenia i słuchania oczami. Jednostka do badania sceny podkreśli sposób rozbicia sceny i skutecznego odtworzenia jej w kamerze.

Działająca technika

Ten praktyczny kurs obejmuje techniki aktorskie stosowane zarówno w pracy zespołowej, jak i filmowej. Studenci rozpoczną od podstawowych ćwiczeń aktorskich i projektów, stopniowo integrując bardziej złożone zasady. Studenci będą ćwiczyć podejście do rozwijania postaci i analizowania tekstu. Ponieważ film jest przede wszystkim medium naturalistycznym, główny nacisk zostanie położony na nauki Konstantina Stanisławskiego i jego uczniów. Aktorzy będą ćwiczyć w zakresie naturalistycznej techniki aktorskiej, takiej jak realizacja celu, łamanie scen w rytmie, granie akcji i pokonywanie przeszkód. Kurs obejmować będzie znaczną jednostkę w Meisner Technique, która buduje podstawy do słuchania i odpowiadania zgodnie z prawdą.

Technika przesłuchania

Umiejętności aktorskie są bardzo mało przydatne, jeśli nie można ich zastosować w profesjonalnym zestawie. Kurs ten uczy aktorów, jak promować się i promować w konkurencyjnym przemyśle. Uczestnicy nauczą się strategii radzenia sobie z zimnym czytaniem i castingiem na ekranie. Każdy uczeń weźmie udział w serii udanych castingów z profesjonalnym reżyserem castingu, który będzie krytykować ich pracę. Badanie obejmuje również samoprzylepne, które jest szeroko stosowane w profesjonalnych odlewów.

The Business of Acting

Studenci poznają konkretne strategie marketingowe i porozmawiają o tym, jak poruszać się po karierze i przyciągnąć profesjonalną reprezentację. W szczególności aktorzy dowiedzą się, jak zorganizować profesjonalne CV, wybrać zwycięski headshot, zorganizować udaną stronę internetową i jak najlepiej wykorzystać Internet do marketingu aktorskiego. Będą także nadal ćwiczyć i doskonalić techniki przesłuchań zdobyte w pierwszym semestrze.

Produkcja filmu

Jest to niezbędna część procesu szkoleniowego dla aktorów, którzy pracują nad rzeczywistym zestawem filmowym. Dlatego każdy uczeń będzie musiał uczestniczyć w kilku krótkich filmach produkowanych przez dyrektorów Prague Film School . Inne uzasadnione działania filmowe, które aktor może uzyskać podczas pobytu w Pradze, mogą również zostać uwzględnione w celu uzyskania kredytu na kurs. Uczniowie będą zachęcani do łączenia tego materiału z pracami scenograficznymi, aby wyprodukować zbywalną szpulę pokazową. Ta klasa poinstruuje również uczniów, aby używali podstawowych programów do edycji i przedstawili wprowadzenie do pisania scenariuszy.

Głos

Struny głosowe są mięśniami i muszą być ćwiczone i wzmacniane. Uczniowie będą współpracować z trenerem głosowym, aby rozszerzyć zakres głosu, rozwinąć kontrolę głosu i pracować nad rozwojem wybranych akcentów. Drugi semestr obejmuje lekcje śpiewu i występy.

Ruch na scenę i ekran

Aktor musi być sprawny fizycznie i elastyczny. Każdy dzień rozpoczyna się od wzmacniania reżimu rozgrzewki, przygotowując uczniów do fizycznych i wokalnych aspektów rzemiosła. Jednostki w tej klasie będą obejmować jogę i taniec.

Warsztaty

Przez cały rok uczniowie są zaangażowani w kilka warsztatów, które zapewniają dalsze szkolenia w różnych dziedzinach. Obejmowały one takie tematy jak walka (walka na miecze, strzelanie i kontakt z ciałem), wizualizacja i myślenie jak reżyser, działanie w rzeczywistości wirtualnej i makijaż, żeby wymienić tylko kilka.

Wykładowcy gościnni

Każdego roku wprowadzamy inspirujących specjalistów z całego świata, aby zaoferować uczniom poufne informacje na temat branży filmowej. Jest to przede wszystkim Nancy Bishop, założycielka PFS Acting for Film Program oraz CSA, nominowana do nagrody Emmy, która obsadziła ponad sto międzynarodowych projektów. Przez cały rok uczy kilku technik filmowych i przesłuchań.

Oferujemy także warsztaty z Francisco Mediną, trenera życia i trenera aktorskiego, który uczy na arenie międzynarodowej i pracuje obok nauczyciela aktorstwa Bernarda Hillera z Los Angeles.

Inni znani nauczyciele to Judy Levine, producent kilku filmów, w tym The Sessions i The Catcher, Szpieg, reżyser Bruno Coppola, i Guy Roberts, dyrektor artystyczny Prague Shakespeare Company.

Wykłady w Prague Film School wszystkie działają w przemyśle filmowym w Pradze i są stale w kontakcie z profesjonalistami pracującymi nad międzynarodowymi projektami. Staramy się stworzyć jak najwięcej okazji, aby uczniowie mogli się spotkać i uczyć od profesjonalistów z branży, gdy tylko pojawią się możliwości.

Od kandydatów na studentów filmowych oczekuje się również udziału w jednym elek- tronie oferowanym w ramach pro- gramu Prague Film School . Należą do nich: Aktorzy reżyserujący, Aktorstwo / Złe aktorstwo, Komedia, Oświetlenie do filmu, Pisanie fabuły, Kierownictwo artystyczne, Kino Europy Środkowej i Wschodniej, między innymi

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 5 więcej kursów w Prague Film School »

Ostatnia aktualizacja June 10, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,900 EUR
Czesne
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Termin nadsyłania zgłoszeń

Otwórz rejestrację

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa